Kolejne dokumenty do skarbówki tylko przez internet
Od stycznia wszyscy VAT-owcy muszą prowadzić elektroniczną ewidencję zakupów i sprzedaży. Zmiana dotyczy mikroprzedsiębiorców i rolników zarejestrowanych na VAT. Od początku tego roku tzw. pliki JPK wysyłają mali i średni przedsiębiorcy, a od połowy 2016 obowiązek muszą realizować duże firmy. Ostatnia grupa objęta obowiązkiem może przeszkolić się pod okiem pracowników skarbówki.
Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców, czyli zatrudniających do 10 osób, dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT. W tej grupie są także rolnicy zarejestrowani na podatek VAT.
Reklama | Czytaj dalej »
- Od stycznia wszystkie deklaracje VAT 7 można składać tylko i wyłącznie w sposób elektroniczny - informuje Kazimierz Woziński, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Chojnicach. - Na dzień dzisiejszy około 90 % tych deklaracji już wpływa do urzędu skarbowego w sposób elektroniczny, ale została niewielka grupa, ok. dwustu, którzy składają te deklaracje w sposób papierowy.
- Od stycznia wszystkie deklaracja VAT 7...
Od nowego roku ten dokument będą wysyłać wprost do systemu informatycznego ministerstwa finansów. Pierwszy termin mija 25 lutego. Żeby wysłać JPK, trzeba mieć albo podpis kwalifikowany (koszt ok. 200 zł rocznie), albo tzw. profil zaufany. Już dziś w urzędzie skarbowym można złożyć wniosek o potwierdzeniu profilu zaufanego. Ponadto można to załatwić w ZUS-ie lub niektórych placówkach bankowych.
- Wychodząc naprzeciw podatnikom organizujemy w każdy wtorek listopada, czyli 14, 21 i 28 o g. 13 szkolenia w zakresie wysyłania plików JPK. Odbywają się na sali konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą w praktyce zobaczyć, jak się to robi - zaprasza Elżbieta Skajewska, kierownik działu obsługi bezpośredniej US.
- Wychodząc naprzeciw podatnikom...
Jeśli mimo to kogoś przerośnie nowy obowiązek, może zlecić go biuru rachunkowemu. Potrzebne będzie jednak pełnomocnictwo na specjalnym druku UPL1. Ważne, żeby nie czekać na ostatni moment z ewentualnym załatwieniem niezbędnych formalności. Za niezłożenie pierwszego pliku JPK do 25 lutego i kolejnych comiesięcznych grożą konsekwencje karne. - Urzędy za brak lub nieterminowe zgłoszenie mają obowiązek wystawiać mandaty - informuje zastępca naczelnika skarbówki i dodaje: - stąd ta kampania informacyjna dużo wcześniej.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (3)
- Komentarze Facebook (...)
3 komentarze
Za komuny wszelka prywatna inicjatywa i przedsiębiorczość były rutynowo określane jako złodziejstwo, oszustwa, i spekulacja, a urzędy skarbowe czyniły wszystko by po zbójecku okraść prywatnych przedsiębiorców i by zniszczyć ich biznesy!
Obecne działania pisowskiego rządu powielają te komunistyczne standardy i procedury - i krok po kroku przywracają prawa i procedury z dawnych czasów komuny! A większość społeczeństwa przyzwyczajona do funkcjonującego w Polsce bezprawia patrzy na to obojętnym okiem lub wręcz cieszy się z łupienia przedsiębiorców tak jak dawniej za komuny w "imię sprawiedliwości dziejowej"!
Pis szybkimi krokami przywraca w Polsce czasy absolutnych i bezprawnych komunistycznych rządów!
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!