Koncert „Dobro jest dobre” w Bramie Pomorza

Zbiórka środków na pomoc dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez nawałnicę była głównym celem koncertu „Dobro jest dobre”, który odbył się w sobotę (16.12) w Centrum Handlowym Brama Pomorza.
Nawałnica, która przeszła nad naszym regionem w nocy 11 sierpnia, wyrządziła ogromne straty. Wiele osób straciło dach nad głową, niekiedy dorobek całego życia. Odpowiedzią na tą tragedię był ogólnopolski zryw ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie zaangażowali się w pomoc i przywracanie normalności na terenach dotkniętych skutkami kataklizmu. Okres nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych ponownie zjednoczył ludzi pelnych empatii, którzy postanowili zorganizować koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez żywioł.
Reklama | Czytaj dalej »
Na scenie w Bramie Pomorza pojawiły się cztery zespoły. Koncert rozpoczęła lokalna grupa Szeptem poruszająca się w klimatach szeroko pojmowanej poezji śpiewanej. Ich repertuar wypełniają kompozycje takich wykonawców jak Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Czerwony Tulipan, Antonina Krzysztoń, Robert Kasprzycki. Drugim wykonawcą był zespół Yadah z Tczewa. Ich muzyka to energetyczny blues z chrześcijańskim przesłaniem. Głęboka treść połączona z wyjątkowymi umiejętnościami poszczególnych muzyków.

Podobnym doświadczeniem wykazali się muzycy grupy Nice Guys z Trójmiasta, którzy wykonali autorskie kompozycje oraz covery światowych i polskich artystów. Gitarzysta Jacek Maciejewicz był jednym z inicjatorów organizacji koncertu. Na deser wystąpił zespół Immortal Onion z Gdańska. Młodzi ludzie, którzy zmierzyli się z niezwykle wymagającą muzyką, jaką jest jazz. O ich wyjątkowości niech świadczy fakt, że są laureatami programu „Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz stypendium kulturalnego miasta Gdańsk.

Pokaz żonglerki piłką zaprezentowali juniorzy MKS Chojniczanka, a przed budynkiem centrum handlowego swoje pojazdy militarne eksponowali członkowie Stowarzyszenia Pasjonatów Historii „Orzeł" Chojnice, którzy wspólnie z harcerzami z 42. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Wicka Frelichowskiego i wolontariuszami Fundacji Dobrowskaz kwestowali na rzecz potrzebujących. W organizację koncertu włączyło się wiele osób, firm i organizacji: Jacek Żywicki, Zbigniew Prochowski, Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Stowarzyszenia Pasjonatów Historii „Orzeł" Chojnice, MKS Chojniczanka, Fundacja Dobrowskaz oraz lokalne firmy.
Organizatorami świątecznego koncertu charytatywnego byli Robert Labenc, Fundacja Dobrowskaz z wiceprezesem Karolem Głuszkiem, CH Brama Pomorza.
W trakcie kwesty zebrano kwotę 1461,62 zł, zabawki i słodycze, które trafią do dzieci z rodzin poszkodowanych przez nawałnicę. Przedmioty przekazane na licytację znajdą się na aukcjach Allegro na profilu Fundacji Dobrowskaz. Są to m.in. piłka z autografami zawodników MKS Chojniczanka, fotografia Zbigniewa Prochowskiego i karnety do klubów fitness.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!