Piątek, 24 Maja 2024 | Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Na Reymonta lustro i progi. Aktualizacja

Po wielu apelach rodziców przedszkolaków i okolicznych mieszkańców na niezwykle kolizyjnej arterii pojawiły się progi zwalniające i lustro. Kierowcy, noga z gazu!


Montaż progów i znaków odbył się dzisiaj (31.01) rano. Lustro zamontowano przy budynku przedszkola na wprost skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Progi wyspowe, przyjazne autobusom, ulokowano przed przystankiem autobusowym.

- Dopóki nie ma przebudowy skrzyżowania, to rozwiązanie jest bardzo dobre. Najważniejsze, że jest próg zwalniający, który na pewno wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości, co za tym idzie poprawi bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do naszej placówki - cieszy się Elżbieta Stanke, dyrektorka Wesołych Przedszkolaków. Placówka trzykrotnie składała petycję do starostwa o poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, w tym o przejście dla pieszych.

Przypomnijmy, tylko w minionym roku doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń bezpośrednio przy przedszkolu. W kwietniu osobówka wjechała z impetem w płot placówki, chwilę wcześniej dzieci zdążyły wrócić ze spaceru. W październiku kolejne auto zatrzymało się na chodniku.

W odpowiedzi na ww. zdarzenia zarządca drogi informował, że w pierwszej kolejności na drodze zostaną zamontowane  progi zwalniające. - Drugi wariant to prawdopodobnie przebudowanie tego skrzyżowania, albo wyniesienie go. Lustra nie mają sensu. Ten kierunek działań będzie realizowany - zapowiadał w listopadzie Stanisław Skaja.

Dzisiaj wysłaliśmy zapytanie do urzędu, m.in. o obecne plany co do Reymonta i skrzyżowania z Żeromskiego, gdzie widoczność jest fatalna. Odpowiedzi opublikujemy zaraz po otrzymaniu.

Reklama | Czytaj dalej »

Aktualizacja 2.02.2018:

- Całkowity koszt prac przy ul. Reymonta wyniósł 15 tys. zł brutto. W bieżącym miesiącu zamierzamy zlecić dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania Reymonta - Żeromskiego, w założeniu wyniesione skrzyżowanie z przejściami dla pieszych.  Po sporządzeniu projektu budowlanego i uzyskaniu stosownych pozwoleń będziemy wspólnie z miastem podejmować decyzję co do realizacji zadania - informuje wicestarosta Marek Szczepański.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~Maciej
Skad taka cena za montaz progow i lustra? 15tys? Cena jednego progu to cena od 2tys do 3 tys ,a lusto drogowe od 350 zl ,skad wzieli ta firme?,mozna to zrobic naprawde taniej.
03 Lutego 2018, godzina 10:20
Oceniono 2 razy 0
~Wookee
Próg zwalniajacy z pewnością zatrzyma rozpedzony samochód. Ewentualnie spowoduje jego wybicię by przeleciał nad przedszkolem....
02 Lutego 2018, godzina 15:20
Oceniono 3 razy -1
~Administracja
Wniosek
Podaje kolejny raz do przyjęci bo na zachodzie UE tak mają to czego zemną się nie chcecie zgodzić dla zdrowia a zarazem bezpieczeństwa.
Piesi bez strachu przejdą po pasach??? kategorycznie temu zaprzeczam Mam inną lepszą na to metodę.

Niniejszym pismem podaje do wiadomości, że Piesi Nadal będą przechodzić po pasach ze strachem. Całym sercem jestem z tymi , którzy wyjeżdżają i nie wracają bądź przechodzą przez pasy i również nie powracają do rodziny, domu.

Analizując swoje spostrzeżenia osób które giną na przejściach a wszczególności dotyczące podświetlanych przejść za pośrednictwem lamp ledowych na kwotę 300 tys zł . powinno to już wystarczyć.

A skoro tu chodzi o bezpieczeństwo Pieszych Panie Jarosławie Rekowski oraz Panie Arseniuszu Finsterze to należy rozwiązać
Nadmierną prędkość , aby auta zwolniły przed przejściami tym bardziej w Stolicy powiatu powinno być zainstalowane o wiele więcej mianowicie na większą kwotę niż lampy ledowe oraz ilości przy przejściach progów zwalniających w centrum.

Jak i strefach wyjezdnych bo nadal jadą prędko czy to osobówki czy ciężarówki gdzie istnieją zakłady pracy w tym strefa ekonomiczna tu podam przykład.
Ul .Człuchowska ,Gryfa pomorskiego ul. Człuchowska, Leśmiana
W kierunku Tucholi tak samo co Człuchowa, Brus.

Nie wystarczy wykonać progów zwalniających przy :
-Urzędach
-Szkołach
-Przedszkolach
02 Lutego 2018, godzina 14:45
Oceniono 13 razy 1
~Administracja
W sobotę wieczorem w 91-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych na ul. Młodzieżowej wjechała osobówka. Kobieta zmarła w szpitalu po kilku godzinach.
Więcej ludzi zginęło na naszych drogach w 2016 roku - pomorska.pl

Najczęstszym grzechem pieszych (50 proc. wypadków) było wejście na jezdnię tuż przed rozpędzony pojazd. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym przyczyniło się do 13 proc. wypadków. - Za wcześnie na stwierdzenie, co wpłynęło na tak dużą liczbę śmiertelnych wypadków. Najpierw trzeba rozpatrzyć kto ma winę z obydwóch stron czyli miejsc dozwolonych!!!

Ile osób zginęło na przejściach dla pieszych w 2015, 2016,2017 roku?...
- Ważnym wnioskiem jest ten dotyczący bezpieczeństwa pieszych. Właśnie odbyła się akcja „Dzień odblasków czerwonych zachęcająca do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym. Niezwykle ważne jest właściwe oznakowanie przejść dla pieszych . To tym bardziej niech się rozpocznie akcja Próg zwalniający wyspowy 6 elementowych czerwony oraz Próg zwalniający komplet zestaw 5 mb, wys. 5 cm.
Zestaw zawiera 4szt. próg żółty i czarny 50x50cm wys.7cm
i 2szt. półkole żółte i czarne 25x50cm wys.5 cm
01 Lutego 2018, godzina 17:28
Oceniono 16 razy -4
~Administracja
Próg zwalniający wyspowy 6 elementowy czerwony
Index: 111600 Cena: 5787.00 zł
netto: 4704.88 zł
Ilość


Dostępność:
jest w magazynie
________________________________________
Próg zwalniający wyspowy, do montowania na ulicę w miejscach newralgicznych
oraz niebezpiecznych
W zestawie 6 - cio częściowy kompletny próg, dwu jezdniowy, montaż na oba kierunki jazdy
Wymiary: 3000x1800x65mm
W zestawie elementy do montażu
Wykonany z wysokiej jakości nietoksycznego tworzywa
Produkcja UE
Próg zwalniający 5 mb, 5 cm wysokość
Index: 111500-10-20 Cena: 1222.00 zł
netto: 993.50 zł
Ilość
________________________________________
Próg zwalniający komplet zestaw 5 mb, wys. 5 cm.
Zestaw zawiera 4szt. próg żółty i czarny 50x50cm wys.7cm
i 2szt. półkole żółte i czarne 25x50cm wys.5 cm

W celu ograniczenia prędkości pojazdów w strefach
zamieszkania. Moduł żółty lub czarny w dwóch wysokościach.
Dobrze widoczne w dzień i w nocy dzięki
przemienności kolorów modułu, kolory: żółty, czarny.
Mocowanie za pomocą śrub (nie dostarczanych).
Próg zwalniający może być zamontowany jedynie
w miejscu dozwolonym i zgodnie z przepisami.

Lampy LED
Lampy LED - największy wybór w Polsce oświetlenia LED, które stanowi atrakcyjną alternatywę dla zwykłych lamp, opraw i źródeł światła i pod wieloma względami je przewyższając. Produkty, które Państwu prezentujemy przeznaczone są do różnych przestrzeni, począwszy od salonu, sypialni, poprzez łazienkę, kuchnię, biuro, a skończywszy na zewnątrz i w ogrodzie. Lampy ledowe mogą być wykorzystane jako lampy sufitowe, a także jako kinkiety, plafony, lampki schodowe, kuchenne, biurkowe i podłogowe. Szeroka paleta wzorów i kolorów powoduje, że ich dopasowanie do wnętrz nowoczesnych i tradycyjnie urządzonych jest jeszcze łatwiejsze, staranne wykończenie sprawia, że dodają one uroku aranżacjom, a wykorzystanie najlepszych materiałów sprawia, że zachowują one długoletnią trwałość. Dzięki wykorzystaniu diod LED lampy te zachowują wysoką energooszczędność i bardzo dobrze sprawdzają się w często użytkowanych pomieszczeniach. Oferujemy nowoczesne oświetlenie i lampy LED od najlepszych firm z Polski, Hiszpanii, Włoch, Anglii, Niemiec, Belgii, doskonale nadające się do wszelkiego typu wnętrz i na zewnątrz – wśród wielu wzorów na pewno znajdą Państwo coś dopasowanego w każdym detalu do swojego wnętrza!
Lampy i oświetlenie Oświetlenie zewnętrzne Kinkiety
LED Reflektor zewnętrzny z czujnikiem ruchu T275 60xLED SMD/12W


25%
Nr. katalogowy HD0021
2x
• Żarówka w komplecie
• Technologia LED
• Z czujnikiem
• Czujnik PIR 180°, regulowana czułość 5-12 m
• Regulowane oświetlenie 10s-5min
• Blokowanie światła otoczenia przez 3LUX
• Temperatura barwowa 6000K - barwa światła neutralna biała.
• Jasność 600lm - klasyczna żarówka 60W.
Cena oryginalna: 197,53 zł
oszczędzasz 49,80 zł
147,73 zł z VAT

01 Lutego 2018, godzina 14:56
Oceniono 19 razy -3
~do eeee 15:02
Próg przyjazny autobusom, czyli tzw. poduszka berlińska ma szerokość większą niż rozstaw osi samochodów osobowych, ale mniejszą niż rozstaw osi autobusów. Z tego, co widzę, jest to gotowa, standardowa poduszka berlińska, których wiele choćby w Trójmieście. Gwarantuję, że jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie dla zawieszeń samochodów osobowych niż np. próg przy kościele na ul. Wiśniowej.
01 Lutego 2018, godzina 10:43
Oceniono 10 razy -2
~5 lat rodzice dzieci z przedszkola czekali
WIĘC NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ
31 Stycznia 2018, godzina 21:35
Oceniono 13 razy -3
~Administracja
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Stycznia 2018, godzina 16:20
Oceniono 42 razy -14
~Stawiam 10 złotych,
że do wakacji jakiś kierowca rozbije się na nowym lustrze!

Gdy komendant policji jest wzorem dla chojnickich kierowców jak bezkarnie jeździć po mieście świadomie łamiąc wszystkie możliwe przepisy ruchu drogowego, a chojnicka policja by nie robić wstydu swojemu komendantowi rutynowo ignoruje łamanie przepisów drogowych przez kierowców jeżdżących po Chojnicach podobnie jak komendant policji to w najbliższych miesiącach jedynie można się spodziewać zwiększenia ilości wypadków drogowych - szczególnie na przejściach dla pieszych!

31 Stycznia 2018, godzina 15:18
Oceniono 33 razy 21
~eeee
Yyyy, nie, nie pani Stanke, wcale nie progi są najważniejsze. Większość kolizji w tym miejscu wynikała z kiepskiej widoczności.

Osoby wyjeżdżające z posesji oraz uliczek dochodzących do Reymonta wzdłuż łuku nie mają możliwości zobaczyć, czy cokolwiek zbliża się z jednej lub drugiej strony. Podobnie kierowcy jadący ul. Reymonta nie widzą do chwili, gdy jest za późno, czy ktoś w tych miejscach włącza się do ruchu. Zatem nawet przy zachowaniu najwyższej ostrożności możliwe są w tym miejscu kolizje.

Lustro częściowo ten problem rozwiąże, ale progi... progi będą tylko denerwować, jak w większości innych miejsc. ;-)

Druga sprawa - co to znaczy "progi przyjazne autobusom"?! Rozumiem, że względem pozostałych uczestników ruchu mogą być nieprzyjazne i nikogo nie interesuje przyspieszone zużycie elementów zawieszenia w "cywilnych" samochodach, które dostają w d**** pokonując takie progi nawet przy prędkościach typu 10 km/h. Uwadze polecam szczególnie jeden próg na Pokoju Toruńskiego, który niemal dwukrotnie przekracza normy ustalone w rozporządzeniach opisujących dopuszczalne wymiary takich konstrukcji.
31 Stycznia 2018, godzina 15:02
Oceniono 29 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 401.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 427.00 435.00 NOKNOK 30.10 33.70
GBPGBP 496.00 504.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.84 397.39 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 424.91 429.04 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 428.20 433.60 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 497.80 503.30 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-22

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.84 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij