50 szachistów przy stołach
Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach była niedawno areną zmagań pasjonatów „królewskiej gry”. XVIII Regionalny Turniej Szachowy w formule szachów błyskawicznych odbył się pod hasłem „Bawmy się razem”.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, po 10 min. na partię dla zawodnika. Do zawodów przystąpiło 50 zawodników. Uczestnicy rywalizowal i w obrębie dwóch grup. W grupie OPEN było 32 szachistów, a w drugiej grupie do 12 lat wzięło udział 18 dzieci. Są to mieszkańcy z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Do Chojnic przyjechali szachiści z różnych klubów i miejscowości takich jak Bydgoszcz, Gdańsk, Nakło, Lipusz, Tuchola, Świecie, Człuchów, Brusy i innych.
Wyniki są publikowane na stronie turniejowej. Trudno było zdobywać punkty, gdyż grało kilku utytułowanych zawodników z wysokimi rankingami: 2 Mistrzów Międzynarodowych o rankingu 2450 - Jan Kiedrowicz, Andrzej Maciejewski, Krzysztof Żołnierowicz, Kandydat na Mistrza Fide CM Krzysztof Tyda (ranking 2200), 2 kandydatów na Mistrza Fide, 5 szachistów z I-wszą kategorią szachową. Średni ranking turnieju w grupie OPEN wyniósł 1492.
W klasyfikacji generalnej najlepszym okazał się Jarosław Paprocki (PKS WIATRAK Bydgoszcz) zdobywając 7,5 pkt. Z 0,5 punktową stratą za nim 2 miejsce zajął
Marek Olszewski z BKS CHEMIK Bydgoszcz. 3 miejsce i tą samą liczbę punktów uzyskał Janusz Franckowski (UKS ÓSEMKA Chojnice). Był to bardzo dobry wynik naszego chojnickiego szachisty.
Tylko punkt straty za pierwszym zawodnikiem miał Jan Kiedrowicz również z UKS ÓSEMKA Chojnice. W grupie OPEN grało 13 juniorów. Najlepiej wypadł wśród nich Mateusz Jarzembiński (UKS WDA Lipusz), który zdobył 6 pkt i wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.
4-te miejsce wśród juniorów zdobył nasz chojnicki junior Krzysztof Warsiński z 5 pkt. A tuż za nim uplasował się z tą samą liczbą punktów Dawid Piekarski
również z UKS „ÓSEMKA” Chojnice. Najlepszą juniorką do lat 14-stu była Julia Puczyńska, a juniorem Dominik Raith z UKS „ÓSEMKA” Chojnice.
Najmłodszy uczestnik turnieju ma 6 lat. Natomiast najstarszy uczestnik turnieju ma 79 lat. Najmłodsi chojniccy uczestnicy turnieju z UKS ÓSEMKA Chojnice to Tymon Dampc (6 lat), Jan Lis (7 lat) oraz Liliana Gierszewska (7 lat) i Wojciech Krata (7 lat) z Chojnic z Przedszkola Jarzębinka. Dzieci dzielnie radziły sobie podczas turnieju mimo, że grały ze starszymi kolegami, którzy mają już osiągnięcia i był to dla nich kolejny turniej.
Zawody dały możliwość integracji środowiska szachowego. Rywalizacja podczas sportowych zmagań przebiegała w atmosferze fair – play.
A oto szczegółowe rezultaty zawodów:
Klasyfikacja generalna turnieju:
1. Jarosław Paprocki - PKS „WIATRAK” Bydgoszcz - 7,5 pkt
2. Marek Olszewski - BKS „CHEMIK” Bydgoszcz - 7 pkt
3. Janusz Franckowski - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 7 pkt
4. Jan Kiedrowicz - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 6,5 pkt
Klasyfikacja juniorek do lat 18:
1. Angelika Leśniak - KSz „GAMBIT” Świecie - 4,5 pkt
2. Agata Zielonka - UKS „WDA” Lipusz - 3,0 pkt
Klasyfikacja juniorów do lat 18:
1. Mateusz Jarzembiński - UKS „WDA” Lipusz - 6,0 pkt
2. Franciszek Kinczewski - KSz „GAMBIT” Świecie - 5,5 pkt
3. Łukasz Maszkowski - Mądrzechowo - 5,5 pkt
4. Krzysztof Warsiński - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 4,0 pkt
5. Dawid Piekarski - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 4,0 pkt
Klasyfikacja juniorów do lat 12:
1. Gracjan Bromirski - MKS „EMDEK” Bydgoszcz - 9,0 pkt
2. Bartłomiej Kłodawski - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 6,5 pkt
3. Paweł Sułkowski - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 5,5 pkt
4. Bartosz Szałwiński - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 5,5 pkt
Klasyfikacja juniorek do lat 12:
1. Roksana Bromirska - MKS „EMDEK” Bydgoszcz - 7,5 pkt
2. Rozalia Kamińska - Mściszewice - 5,0 pkt
3. Zuzanna Lubczyńska - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 4,5 pkt
4. Magdalena Warsińska - CKiB Brusy - 4,0 pkt
Klasyfikacja juniorów do lat 8:
1. Marceli Dampc - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 4,5 pkt
2. Jakub Piątek - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 3,5 pkt
3. Seweryn Puczyński - Chojnice - 3,0 pkt
Puchary, medale oraz nagrody sfinansowano z grantów z Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego w Chojnicach oraz z funduszy UKS „Ósemka” Chojnice. Nagrody
finansowe pochodziły z wpisowego uczestników turnieju.
Zawody poprowadziła Grażyna Turzyńska – sędzia główny turnieju. Nad całością czuwał komitet organizacyjny: Marzenna Osowicka, Jan Kiedrowicz, Paweł Paluszkiewicz oraz rodzice Anna i Grzegorz Lis. Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Klub S portowy „Ósemka” Chojnice oraz Świetlicę klas VII i gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 8. Serdecznie zapraszamy na następne turnieje w Chojnicach.
Reklama | Czytaj dalej »
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)

USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!