Piątek, 19 Kwietnia 2024 | Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst Agata Wiśniewska, fot. (aw), mz

Reklama broni na sesji rady powiatu

Za broń chwycił m.in. wicestarosta Marek Szczepański.

Była promocja majowej wystawy broni przez burmistrza jest i przez przewodniczącego rady powiatu Roberta Skórczewskiego. W trakcie wczorajszej (26.04) sesji broń do ręki mógł wziąć każdy zainteresowany.


Nie tylko reklama w mediach, ale i urzędach. Taki sposób na promocję majowej wystawy broni obrał Karol Karnowski z Klub Strzeleckiego Chojnice LOK. Jak widać nasi włodarze są na nią otwarci. Przed miesiącem filmik zachęcający do udziału w wystawie w swoim gabinecie z amerykańskim pistoletem w ręku nagrał burmistrz Arseniusz Finster. Wczoraj (26.04) do promocji imprezy przystąpił także powiat. Przez cały czas trwania sesji na jednym ze stołów wyłożona była broń. W przerwach radni chętnie podchodzili i oglądali pistolety, które wzbudziły zainteresowanie zwłaszcza wśród pasjonatów strzelectwa.

- Zapraszamy na wystawę broni i amunicji. Jedna z większych i ciekawszych - zachęcał z mównicy Robert Skórczewski, przewodniczący rady powiatu.

Dlaczego organizatorzy majowej imprezy zdecydowali się ją promować w trakcie obrad rady powiatu? - Dużo ludzi jednak ogląda sesję. Pokazanie broni na sesji spowoduje to, że też więcej ludzi zainteresuje się tą bronią i więcej ludzi się na wystawie pojawi. Im bardziej rozreklamujemy wystawę tym więcej osób będzie - stwierdził Karol Karnowski zaznaczając, że mimo słabego nagłośnienia pierwszej edycji imprezy tę w przeciągu 4 godzin odwiedziło tysiąc osób.

Dużo ludzi jednak ogląda sesję...


Przymiarki z pistoletem spróbował m.in. wicestarosta. Zapytaliśmy Marka Szczepańskiego czy sesja to dobre miejsce na reklamę wystawy broni i czy organizatorzy innych wydarzeń także będą mogli liczyć na przychylność samorządowców. - To pytanie akurat jest nie do mnie nie ja jestem gospodarzem tylko pan przewodniczący rady powiatu, który zgodził się na to. Mnie to zainteresowało. Rzeczywiście  rzadko można oglądać tego rodzaju broń. Każdy szuka tego modelu promocji. Pan przewodniczący wyraził zgodę także nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań. Czy na kolejne promocje będzie wyrażał zgodę trudno mi powiedzieć, nie chciałbym wchodzić w rolę przewodniczącego, bo to on organizuje sesje i zarządza tym co tutaj się dzieje.

Reklama | Czytaj dalej »

To pytanie akurat jest nie do mnie nie ja jestem gospodarzem

Wystawa broni zaplanowana jest na 26 i 27 maja. Wśród wystawców nie tylko kolekcjonerzy m.in. z Warszawy, Poznania czy Łodzi, ale i producenci broni  z Polski, Niemiec, Czech, Austrii, USA i Izraela. Do tego obejrzeć będzie można wozy bojowe. Impreza odbędzie się przy wsparciu miasta, które przekazuje parking, boisko przy parku wodnym, salę gimnastyczną przy SP 8.  - Będziemy wspierali też logistycznie, przede wszystkim noclegami osoby, które przyjadą i będą się wystawiały - informuje Arseniusz Finster.

Radochę z potrzymania broni mieli głównie panowie. Do zdjęcia  pozuje radny Leszek Redzimski.

 


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

27 komentarzy

~do poniżej
masz rację, ale widać, że oprócz małego przyrodzenia mają jeszcze małe móżdżki , że bawią się bronią na sesji
29 Kwietnia 2018, godzina 17:23
Oceniono 12 razy 6
~Dla mężczyzn z kompleksem małego przyrodzenia ....
.... pokazanie się publicznie z bronią lub większym samochodem rekompensuje poczucie niższości!

28 Kwietnia 2018, godzina 17:36
Oceniono 23 razy 7
~dobrze, że będzie rzaska radnym
ten też wam da popalić jak dalecka,
pokarze jak działał wydzial zarządzania kryzysowego i jak mieliście w powiecie gdzieś sprawy bezpieczeńśtwa, już nie mogę się doczekać.
Będzie się działo, oj będzie się działo, to nie będzie niemowa jak kaczmarkowa i pajdak.
28 Kwietnia 2018, godzina 14:41
Oceniono 12 razy 2
~do 22.07
i taki cwaniak i koniunkturalista nosi mundur, to obraza dla munduru, zawsze się chwalił, że ma grabie, które grabią do siebie, teraz to wysoka dieta 1.250 zł. na ulicy nie leży, nic nie robi tylko się cwaniaczy i rozdaje wizytówki radnego powiatowego, wstyd i hańba dla wyborców
28 Kwietnia 2018, godzina 13:30
Oceniono 11 razy 3
~Nawięksi bezradni powiatowi skupieni przy broni
zamiast na bardzo ważnych sprawach powiatowych. Wyborcy kogo wy wybieracie? Lizusów, klakierów i bezradnych, którzy godzą się na wszystko prawe 19 mln. nowego kredytu, 17,5 tys. zl. kumplowi szpitalnemu "baronowi" PO podwyżki. Wyborcy zejdźcie na ziemie i zmieńcie tą sitwę trzymającą władzę.
28 Kwietnia 2018, godzina 10:16
Oceniono 19 razy 5
~Panie starosto ponawiam moje pytanie
Jestem hafciarką i na następną sesję przyniosę pięknie haftowane serwetki, niech cały powiat je ogląda. W końcu są kamery, gazety, dziennikarze i też mnie będą reklamowały, może na rynku więcej uda mi się sprzedać serwet. Będzie to wystawa piękniejszą, a co najważniejsza bardzo bezpieczna, bo broń mi się kojarzy z zabijaniem, bardzo nieładnie, że w urzędzie reklamowano broń. Kto na tak idiotyczny pomysł wpadł? Może ktoś mi na tym portalu odpisze?
28 Kwietnia 2018, godzina 09:52
Oceniono 25 razy 1
~do poniżej Nie tylko loczek bawi się telefonem
ale cała świta radnych trzymających władzę, łącznie z nowym bezradnym gliniarzem i paluszkiem, a po godzinie sesji zostaje tylko polowa radnych niedługo będzie problem z quorum. Tacy to są bezradni radni, którym nudzi się na sesji i po 1 godz. już nie mają czasu dla mieszkańców powiatu, aby ich godnie reprezentować. Ale przed wyborami jak kot z pęcherzem będą biegać, aby naiwni mieszkańcy powiatu na nich zagłosowali. Wstyd za takich radnych, bawiących się telefonami, a na ostatniej sesji pokazywali się do zdjęć z bronią, to jest postawa radnych hańbiąca urząd, który sprawują.
28 Kwietnia 2018, godzina 09:43
Oceniono 16 razy 6
~Loczek w czasie sesji prawie zawsze bawi się swoim telefonem!

Widać karabiny okazały się dla niego ciekawsze niż telefon! Może kupi sobie jakiś duży kaliber by mieć pod ręką gdy na drogę wybiegnie mu jakiś groźny słoń!

Niektórzy mężczyźni maja potrzebę by kupić sobie jakiś duży samochód lub lub broń palną bo podobno rekompensuje im to problem z małym przyrodzeniem!

28 Kwietnia 2018, godzina 02:12
Oceniono 23 razy 9
~Po co producenci broni ? - jest opowiedz
Odpowiedź jest prosta ponieważ pan karol Karnowski posiada spółkę handlującą bronią, wystawa to prywatny biznes Karnowskiego , przecież jest tak biedny że biorą 500+ i pracuje za marną pensję w szpitalu jako informatyk , oczywiście wszystko legal , spółka goni spółkę .... wyjazdy ze starostwa na spływy Dunajcem oczywiście można można , zawsze jakiś biznes się ukręci , ale wracając do tematu jest to tylko prywatny biznes pana Karnowskiego na państwowym mieniu a że ostatnio ptaszki w mieście ćwierkają że cieńko piszczy po nieudanym biznesie z wypożyczalnią samochodów to trzeba gdzieś lukę wypełnić ........ oczywiście na pokazie nie mogło zabraknąć typa organizującego najlepsze imprezy w mieście w biurze poselskim Radosława B. Jak widać na zdjęciach w starostwie dobrze się bawili a Karolek dodawał kolejne zdjęcia do galerii , widać na głupotę pracujących w starostwie nie ma rady.......jak i na układy
28 Kwietnia 2018, godzina 00:31
Oceniono 33 razy 1
~ten cwaniaczek policjant bezradny to dopiero dupolis
w pytaniach dziękuje za jakiś tam pierdół, żeby tylko feliksowi w 4 litery wleźć, wstyd za takie marionetki do brania diety
27 Kwietnia 2018, godzina 22:07
Oceniono 20 razy 8
~ZuotyMjuy
Wypowiedzi w 60% komentarzy wskazują na brak jakiejkolwiek wiedzy na temat strzelectwa i przedstawiają brak jakichkolwiek umiejętności logicznych... Panowie w garniturach podczas przerw w debatach oglądali sobie broń palną - podczas przerw, a są komentarze typu "hurr durr bawio się pistoletamy zamiast pracować !!" Z tego co mi wiadomo przerwa jest żeby odpocząć, a panowie wykorzystali ją, aby zapoznać się ze sprzętem i zrobić sobie kilka zdjęć. Nic tu złego nie ma...

Po drugie skąd pewność, że broń nie została sprawdzona przed wniesieniem jej do sali obrad ?? To jest broń legalnie posiadana przez sportowców, którzy wiedzą jak się z nią obchodzić lepiej niż duża część policjantów i zarazem nie chcieliby ryzykować utraty pozwoleń na skutek okazania broni palnej poza strzelnicą w stanie załadowanym, a co dopiero wypadku spowodowanego niekontrolowanym wystrzałem.

Po trzecie - narzekanie na producentów broni palnej. Ta wystawa będzie głównie dla strzelców i pasjonatów militariów, a nie chcę wielu z was "martwić", ale strzelcy sportowi mogą posiadać profesjonalną broń niemalże wojskową LEGALNIE, a niemalże wojskową, bo kaliber broni "w cywilu" jest ograniczony do 12mm i nie mogą oni posiadać broni samoczynnej, lecz samopowtarzalną już tak, czyli produkty takich firm jak IWI (Izrael), H&K (Niemcy) itd. są dostępne dla cywilów o ile spełniają powyższe wymagania.

Słuchajcie, strzelectwo to jest na prawdę wspaniały sport pozwalający się wyciszyć i zarazem wyszaleć, wymaga precyzji, ale również szybkości, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zasady B.L.O.S. to żelazny kodeks środowiska strzeleckiego, na każdym możliwym kroku są one przestrzegane. Nawet nie jesteście świadomi ile osób z powiatu Chojnickiego posiada legalnie broń palną - są to dziesiątki osób. Broń to tylko narzędzie, które może zostać wykorzystane wyłącznie wg woli jej użytkownika. Demonizowanie przedmiotów podpada pod choroby psychiczne Na prawdę zachęcam wszystkich do udziału w tej wystawie, a nawet do odwiedzenia strzelnicy, aby zapoznać się z tym coraz popularniejszym sportem. Pozdrawiam i popieram zdrowe promowanie strzelectwa. Z wyrazami uznania dla Pana Karola.
27 Kwietnia 2018, godzina 19:34
Oceniono 37 razy 13
~Jestem hafciarką
na następną sesję przyniosę pięknie haftowane serwetki, niech cały powiat je ogląda. W końcu są kamery, gazety, dziennikarze i też mnie będą reklamowały, może na rynku więcej uda mi się sprzedać serwet. Będzie to wystawa piękniejszą, a co najważniejsza bardzo bezpieczna, bo broń mi się kojarzy z zabijaniem, bardzo nieladnie, że w urzędzie reklamowano broń. Kto na tak idiotyczny pomysł wpadł? Może ktoś mi na tym portalu odpisze?
27 Kwietnia 2018, godzina 18:57
Oceniono 41 razy -5
~Oburzona
Przestańcie się naśmiewać z wicestarosty. Dla niego utrata włosów to tragedia życiowa. Tak trudno to zrozumieć!
27 Kwietnia 2018, godzina 18:31
Oceniono 37 razy -3
~do Marco Polo
świetny jesteś, Masz rację loczek to pośmiewisko powiatowe, zaczesujący łysinę
27 Kwietnia 2018, godzina 18:21
Oceniono 22 razy 8
~to wygląda jakby glupkowaci mali chłopcy dorwali się do zabawek na sali obrad
wstyd, że do urzędu powiatu pozwolono wnieść broń i jeszcze ją reklamować. Pora kończyć z tymi kolesiami
27 Kwietnia 2018, godzina 16:09
Oceniono 35 razy -3

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 403.00 410.00 DKKDKK 51.30 54.70
EUREUR 429.00 437.00 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 441.00 451.00 NOKNOK 31.90 34.50
GBPGBP 498.00 506.00 SEKSEK 36.20 37.20
Aktualizacja: 2024-04-19 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 403.95 408.50 DKKDKK 51.40 54.60
EUREUR 429.99 434.93 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 442.83 449.52 NOKNOK 32.20 34.40
GBPGBP 498.73 504.41 SEKSEK 36.30 37.10
Aktualizacja: 2024-04-19 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Co sądzisz o wycince drzew pod inwestycję na ul. Ceynowy w Chojnicach?
Ceny paliw2024-04-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 7 zł 2.69 zł
Circle K 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.82 zł 7.57 zł 6.93 zł 2.69 zł
PKS 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij