Trzy zagraniczne wyjazdy w ramach współpracy partnerskiej
W maju dwanaście osób, głównie urzędników i radnych uda się do Francji, Niemiec i na Ukrainę. Główny cel to zawarcie umów partnerskich.
Przyjacielskie kontakty z trzema zagranicznymi samorządami nie są nowością. Z francuskim miasteczkiem Bayeux trwają już od końca lat 80. XX wieku, podobnie jak z Korsuniem Szewczenkowskim. Współpraca polsko-francuska dopiero jednak doczeka się sformalizowania. Odpowiednią uchwałę podjęli już radni francuscy, niedawno też chojniccy. 19 maja umowa partnerska zostanie podpisana w Bayeux, do którego wybiera się czteroosobowa delegacja w składzie: radna i nauczycielka języka francuskiego Marzenna Osowicka, dyrektor ratusza Robert Wajlonis, dyrektor wydziału współpracy zagranicznej Tomasz Kamiński i Czesław Selke, prezes Chojnickiego Towarzystwa Polsko - Francuskiego. Wizyta potrwa pięć dni.
Reklama | Czytaj dalej »
Krócej, bo zaledwie dwa gościć na Ukrainie będą: wiceburmistrz Edward Pietrzyk, wiceprzewodniczący rady miejskiej Józef Skiba, radni Bogdan Marcinowski i Marcin Łęgowski, prezes Promocji Regionu Chojnickiego Roman Guzelak. Celem jest także podpisanie umowy, ale nowej. Kilkanaście lat temu miasto Chojnice zawiązało umowę partnerską z tamtejszym powiatem. - Ukraina jest w trakcie reform ustrojowych, stąd ginie powiat i teraz podpiszemy to porozumienie z miastem - wiceburmistrz Pietrzyk wyjaśnia cel wyjazdu w dniu 9 maja. - Mamy spotkanie ze wszystkimi radnymi zarówno ustępującej rady powiatu, jak i nowej - miejskiej. Z pewnością będzie okazja do rozmowy o poszerzeniu zakresu współpracy. Ona układa się bardzo dobrze do tej pory, ale są nowe obszary, które chcielibyśmy rozwijać. Całe dwa dni mamy wypełnione od rana do wieczora.
Z kolei od 8 do 11 maja na zaproszenie Stowarzyszenia Partnerstwa Miast z Emsdetten jadą: urzędniczka Joanna Gappa oraz radni Renata Dąbrowska i Jacek Klajna. Gwoli wyjaśnienia wiceburmistrz dodaje, że w podróż zagraniczną wybierają się radni, którzy zgłosili taką chęć.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (19)
- Komentarze Facebook (...)
19 komentarzy
Rozporządzenie RODO wskazuje, iż wśród administracyjnych kar pieniężnych występują kary pieniężne w wysokości do 10 000 000 euro, a w przypadku przedsiębiorstwa w wysokości 2 % jego całkowitego, rocznego światowego obrotu z poprzedniego roku obrotowego przy czym zastosowanie ma kwota wyższa.
Nieprzestrzeganie nakazu orzeczonego przez organ nadzorczy na podstawie art. 58 ust.2. podlega na mocy ust. 2 administracyjnej karze pieniężnej w wysokości do 20 000 000 mln euro, a w przypadku przedsiębiorstwa w wysokości 4 % jego całkowitego, rocznego światowego obrotu z poprzedniego roku obrotowego przy czym zastosowanie ma kwota wyższa.
jest jakaś strona internetowa pokazująca korzyści takich współpracy zagranicznych???? jakieś dane????
CZY DIETY ZA 5 DNI MOGĄ NAWET WYNIEŚĆ DO 250 EURO - 1000ZŁOTYCH na osobę, więc nie dość, że wypoczywają za państwowe, to jeszcze trzeba będzie im zapłacić po 1000 zł na głowę, że pojechali????
https://kalkulatory.gofin.pl/Kalkulator-zagraniczna-podroz-sluzbowa,12.html
znając polskie realia w ustawie o RODO wymieni się przecinek, wstawi kropkę i już będzie można legalnie znowu mieć w szkołach kamery, na tę chwilę monitoring musi być od 25 maja WYŁĄCZONY!!!!
co to za kontrakty są podpisywane, jaka korzyść dla miasta? nowe fabryki? nowe miejsca pracy dla Polaków tam? lista korzyści!!! czy to tylko sponsorowanie wycieczek za państwowe???
jadą tam sami czy z całymi rodzinami????
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!