Rolnikom pozostał niespełna tydzień na złożenie wniosków
Dokładnie do 15 maja prowadzący gospodarstwa rolne mają czas na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie. W tym roku obowiązkowa jest forma elektroniczna.
- Po 15 maja rolnicy mogą składać wnioski w tzw. okresie sankcyjnym, do 11 czerwca. Przy czym za każdy dzień opóźnienia będzie odejmowany jeden procent przynależnej płatności - mówi Bartosz Bluma dyrektor biura ARiMR w Chojnicach. Z kolei 1 czerwca to końcowy termin złożenia korekty do wniosku.
Reklama | Czytaj dalej »
Pod koniec kwietnia wymaganej procedury dokonało 50 proc. rolników. - Druga połowa przypadnie na okres do 15 maja, co może wpłyną na funkcjonowanie aplikacji - mówi Bluma. Prowadzący działalność rolniczą mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnieniu wniosku w chojnickim biurze ARiMR, Ośrodku Doradztwa Rolniczego czy biurze LGR "Morenka" (tylko właściciele małych gospodarstw). Pomoc w wypełnianiu deklaracji świadczą także doradcy komercyjni.
- Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu a chcą złożyć wnioski mogą je składać w biurach powiatowych w całym kraju, w agencji restrukturyzacji. W każdym biurze są wydzielone stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, gdzie pracownicy biura świadczą tzw. pomoc techniczną - informuje szef chojnickiego ARiM-u, gdzie dziennie przyjmowanych jest kilkanaście osób. - Wnioski są bardzo proste, oparte na zeszłorocznej deklaracji.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (7)
- Komentarze Facebook (...)
7 komentarzy
Chce się chłopak nachapał puki może .....
A dojna zmiana doi ile może na każdym stołku gdzie na jaki tylko udało im się wdrapać!
Stan chojnickich Orlików staje się opłakany, miejsca w których murawa jest wyraźnie zapadnięta, dziury w siatkach, nie mówiąc o braku spełniania postulatów mieszkańców o konieczności podwyższenia ogrodzeń. Kilka dni temu byłem na Orliku i grałem mecz, zdarzyło się i tak, że piłka wybita z boiska odbiła się od domu przy ul. Jedności. Władze miasta i urzędnicy obiecywali, że podwyższą ogrodzenie na Orliku przy Jedności, do dziś to nie nastąpiło.
Orliki, choć to naprawdę dobry projekt i chyba jedyny, który wyszedł PO, to mają ten feler, że samorządom nie wskazano skąd mają brać pieniądze na konserwację tych obiektów. Stąd zainwestowane pieniądze marnieją, tak jak infrastruktura Orlików. Pieniędzy podobno na remonty i konserwację nie ma. Próbując, choćby wirtualnie, znaleźć te środki warto wskazać na to, że z Orlików korzystają piłkarze Chojniczanki, czy MKS płaci cokolwiek za eksploatację Orlików? Tego nie wiem, ale jeśli nie płaci, to powinien zacząć na rzecz właśnie utrzymania tej infrastruktury.
Postaram się ustalić, czy MKS Chojniczanka płaci za użytkowanie Orlików, jeśli nie płaci, to złożę wniosek do władz Miasta, żeby rozważyły nałożenie opłat na klub za korzystanie Orlików. Pozyskane w ten sposób środki, powinny wystarczyć na bieżące remonty
Ty z PiS-u czy kleru,że piszesz pierdoły ? Kup sobie kilka hektarów i doświadcz na własnej skórze jaki to dobry chleb a jak będziesz się nudził ,to możesz blokować drogi ......
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!