Poniedziałek, 20 Maja 2024 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny chojnice24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

'Poziom wkurzenia trzysta'

Denerwują się mieszkańcy Charzyków, ale i turyści, którzy przyjechali wypocząć do tej malowniczej miejscowości, bo środek sezonu stoi pod znakiem drogowych inwestycji. Droga prowadząca w kierunku Bytowa rozkopana, tak samo na Chojniczki. Do Chojnic można dojechać tylko jedną trasą - z sygnalizacją świetlną. - Chyba nie muszę mówić, jak ona działa. Czekamy kilkanaście minut w korkach, żeby wyjechać z Charzyków albo do nich dojechać - mówi oburzony pan Wojciech. To niestety niejedyne problemy, z jakimi borykają się w Charzykowach.- Jak to możliwe, że inwestycje tak utrudniające życie prowadzone są jednocześnie i to w okresie wakacyjnym. Jak wójt mógł do tego dopuścić? - nie może się nadziwić nasz czytelnik. Chodzi o przebudowę drogi z Chojniczek do Charzyków wraz z wymianą sieci wod.-kan. na odcinku w kierunku Bytowa. Do listy "przewinień" Zbigniewa Szczepańskiego pan Wojtek dokłada jeszcze nieoddanie na czas parkingu przy ul. Rybackiej. - W tym tygodniu widziałem przy pracy dwóch ludzi, a bywały dni, że nikogo. Parking miał być gotowy na 1 lipca.

Charzykowy to jedna z ulubionych miejscowości do wypoczynku także chojniczan, więc gdy tylko słońce mocniej przygrzeje, parkingi w okolicy jeziora wypełniają się od ostatniego miejsca. Polepszyć sytaucję miał ww. parking przy nowej przychodni zdrowia. - Stara przychodnia już nie funkcjonuje, nowa jeszcze też nie - zauważa nasz Czytelnik. - Jak do tego dodać jeszcze, że nie mamy poczty i apteki to poziom wkurzenia trzysta - podsumowuje pan Wojciech.

Zbigniew Szczepański za powstałe utrudnienia drogowe przeprasza swoich mieszkańców i turystów, ale też zauważa, że odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest powiat a nie gmina.  - Jestem wójtem gminy Chojnice, tj. 60 miejscowości, natomiast za proces inwestycyjny rozkopanych Charzyków w tej chwili odpowiada starosta. Żeby było pięknie, jest moment że jest gorzej. Nie da się procesu inwestycyjnego wartości 10 mln zł przerobić, skonsumować w ciągu miesiąca. To wynika też z reżimu technologicznego - mówi wójt.

- Marburk - główny wykonawca informuje nas i pana starostę, że wszystko jest wykonywane zgodnie z grafikiem. Wypada mi tylko przeprosić mieszkańców i naszych gości,  ale myślę, że w przyszłym roku będzie bajecznie - dodaje włodarz. W temacie parkingu obiecuje zasięgnąć języka. Po powrocie z urlopu nie ze wszystkim jest na bieżąco.

Wójt zgadza się z tym, że sygnalizacja na skrzyżowaniu z ul. Bytowską działa fatalnie. Sam niejednokrotnie interweniował w tej sprawie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich. - Krzysztof Deruba  (kierownik rejonu chojnickiego ZDW - przypis red.) wychodzi z założenia, że tak to zostało zaprojektowane, że całkowicie trzeba by wymienić tą instalację świetlną. Podejmowałem ten temat także w Gdańsku z dyrektorem Stachowiakiem (dyrektor ZDW - przyp. red.). Także bezskutecznie.

Reklama | Czytaj dalej »


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~Co jest złego ze staniem w korkach przed światłami?
Po to ludzie sobie pokupowali samochody aby w nich siedzieć.
Wiec czekając na zmianę świateł mogą sobie siedzieć w swoich samochodach tak jak chcieli.

Co w tym złego?
24 Lipca 2018, godzina 08:37
Oceniono 5 razy 3
~Tylko egzorcysta może pomóc bo to skrzyżowanie to jakaś diabelska sprawka!

Święty pokropek przez jakiegoś lokalnego magika może nie wystarczyć!

Czy ktoś pamięta czy został dopełniony obowiązujący prawem kanonicznym święty pokropek skrzyżowania i świateł gdy zostały one pierwotnie pobudowane i oddane do użytku?

Może zaniedbano przeprowadzenia obowiązkowego pokropku gdy oddawano skrzyżowanie i światła do użytku? To by tłumaczyło dlaczego diabelskie moce mają pełną władze nad tym skrzyżowaniem i światłami przez cala dobę a nie jedynie po północku gdy czarcia moc jest największa!Tu potrzeba fachowca od egzorcyzmów a nie jakiegoś specjalisty od programowania świateł na skrzyżowaniu! Każdy polski katolik rozumie to bez problemów!
24 Lipca 2018, godzina 08:32
Oceniono 3 razy 1
~'nie-da-się' i 'jakoś-to-będzie' to polski i chojnicki standard

Tradycyjne polskie i chojnickie 'nie-da-się' i 'jakoś-to-będzie' to w naszym kraju i w naszym miasteczku usprawiedliwienie na braku logicznego myślenia, na brak zawodowej wiedzy, i na prostackie wytłumaczenie urzędniczego lenistwa.

Oczywiście, jeżeli odpowiedzialne stanowiska zajmują ludzie przyjęci do pracy po znajomości - nie posiadający ani profesjonalnej wiedzy ani umiejętności by zmienić system świetlny by działał lepiej to ich wytłumaczeniem braku jakichkolwiek działań będzie polskie 'nie-da-się'.

Problem zaczął się już na etapie planowania gdy inwestor i odpowiedzialni urzędnicy zamiast wprowadzić alternatywne rozwiązania drogowe na czas remontów i przebudowy dróg jedynie łaskawie stwierdzili, że 'jakoś-to-będzie' zamiast opracować na czas inwestycji alternatywne objazdy i dostosowane do tymczasowej sytuacji systemy świetlne.

Ale czy można się dziwić takiej sytuacji?
Przecież społeczeństwo - włącznie z narzekającymi kierowcami - swoimi własnymi głosami wybrali do zarządu powiatu samorządowców, którzy są nieudacznikami a ich głównym zajęciem w starostwie są korupcyjne przewały i przekręty!


Dziwie się, że jak do tej pory żaden samorządowiec nie sprowadził jakiegoś specjalistę od czarów by uroczyście i ze wszystkimi celebracjami dokonał magicznego pokropku niesprawnie działającego systemu świateł. Znając poziom intelektu katolików jestem przekonany, że magiczny i święty pokropek na pewno wystarczył by większości kierowców by poczuli się lepiej stojąc w długiej kolejce na zielone światło i wiedząc, że skrzyżowanie i światła zostały uroczyście poświęcone!

Jak to teraz w polskiej modzie i na poziomie intelektualnym polskich katolików -- to nie logiczne i profesjonalne działania urzędników a jedynie święty i magiczny pokropek może rozwiązać cały ten problem korków na skrzyżowaniu!

24 Lipca 2018, godzina 07:18
Oceniono 8 razy 2
~cyklista
~pytek
dziś pękło 86km! dziękuję przyjacielu za motywację powoli do przodu!!!
23 Lipca 2018, godzina 19:51
Oceniono 7 razy -3
~pytek
ponoć policja protestuje to może w ramach pomocy obywatelom wyłączyć światła i kierowanie ruchem oddać w ich ręce, a cyklista uważaj na swój rowerek tylko 80 km śmigasz oj to słabiutko trenuj
23 Lipca 2018, godzina 14:59
Oceniono 14 razy -2
~cyklista
Dokładnie, jest przecież świetna ścieżka rowerowa więc można nad jeziorko dotrzeć bez stresu. Ja na swoim rowerze za 32tys. zł śmigam sobie nawet 80km dziennie. Ruszyć się dla zdrowia a nie się grzać w autach
23 Lipca 2018, godzina 11:16
Oceniono 17 razy -9
~no cóż
no cóż świadczy to o myśleniu naszych urzędasów, szkoda że nie remontują trzeciej drogi było by super
23 Lipca 2018, godzina 11:14
Oceniono 12 razy 0
~pano-dziad to i do kocioła 500 metrów samochodem jedzie
a co dopiero 6 kilosów do Charzy!!!!

a już ci angliko-polacy, co starym Szkotom/Irlandczykom/Anglokom dooopy za funty myją, kupują tam stare auta od Romów i Arabów i tu szpanują, to dopiero cyrk!!!!!
samochodem anglikiem ze sklepu do sklepu, 2 metry, a ujedzie, aby szpanować żółtymi tablicami, dziadopany jedne, w Polsce to nie umie na siebie zarobić, jedzie na łatwiznę do innego kraju, tu wraca i bogacza struga,
23 Lipca 2018, godzina 09:54
Oceniono 13 razy -5
~zg
Do ~max, skoro twierdzisz, że droga z Charzyków do Chojniczek jest nie tknięta to radzę udać się do okulisty, albo innego lekarza. Myślę, że niektórzy pomogą. Na ból dupy pomagają kremy...
22 Lipca 2018, godzina 21:44
Oceniono 23 razy 11
~Ja mieszkaniec
Może nie wszyscy są w temacie, ale w chwili obecnej w Charzykowach prowadzonych jest kilka inwestycji: za budowę ul. Astrów, Różanej i Bratków odpowiada Gmina Chojnice (wykonawca Brandud Krojanty); za Budowę Ośrodka Zdrowia odpowiada Gmina Chojnice (wykonawca Marbruk Sp. z o.o.); Rozbudowa drogi powiatowej nr 2628G na odcinku Charzykowy – Chojniczki oraz Przebudowa drogi powiatowej nr 2624G na odcinku Charzykowy – DW212 odpowiada Powiat Chojnicki (wykonawca Marbruk Sp. z o.o.); za budowę oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Charzykowy – DW212 odpowiada Powiat Chojnicki (wykonawca ELNIT ELECTRIC), za budowę kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz wodociągu w Charzykowach odpowiada GZGK Chojnice (Wykonawca Ekomel Chojnice). W artykule pada nazwa tylko jednej firmy, ale wydaje mi się, że wpuszczając kilku wykonawców na tak małej powierzchni nie do końca panuje się nad pilnowaniem tego wszystkiego ze strony Inwestorów
22 Lipca 2018, godzina 21:41
Oceniono 19 razy 7
~proste rozwiązanie problemu po katolicku

Kler katolicki powinien postawić na skrzyżowaniu polowy ołtarzyk i z krótkimi przerwami odprawiać msze intencyjne w intencji cudownego przedłożenia się zielonego światła na wyjeździe z Charzyków. Czekający na zielone światło kierowcy będą mogli po katolicku pomodlić się razem ze świętym klerem o cudowne i magiczne przedłożenie się zielonego światła przez niezgłębione moce niebieskie. Także kierowcy podczas modłów błagalnych będą mogli dać parę złotych do skarbon w intencji cudownego przedłożenia się cyklu zielonego światła. Przy okazji postoju przed światłami kler w zamian za "co laska" mógłby dokonywać magicznego świętego pokropku samochodów by magiczną mocą chronić je i ich kierowców od wypadków niezależnie od poziomu ignorowania przepisów drogowych przez kierowce!

Każdy katolik służbowo wierzy w niezglebione moce niebiańskie i ich wyższość na marnymi umiejętnościami inżynierów i programistów ze zarządu dróg - tak wiec celebrowane modły intencyjne o zielone światło powinny sprawić cud - szczególnie w sytuacji gdy inżynierowie od świateł jednoznacznie stwierdzają, że 'nie-da-się'!

Przecież każdy katolik wierzy w cuda i niezglebione moce niebiańskie wiec zamiast prosić o pomoc inżyniera należy poprosić jakiegoś lokalnego magika od niezglebionych mocy niebiańskich by za drobną opłatą "co łaska" z pomocą cudu rozwiązać prosty egzystencjalny problem ze światłami na skrzyżowaniu!

22 Lipca 2018, godzina 18:49
Oceniono 27 razy 5
~Kkk
Mogliby chociaż na czas tych remontów wydłużyć zielone przy wyjeździe z Charzy. Czy to też jest wielki problem?
22 Lipca 2018, godzina 17:58
Oceniono 15 razy 7
~max
Powiem krótko! Skandal! Tam gdzie w remonty dróg itp. włączone jest starostwo tam jest syf, kiła i mogiła ! No cóż jaki pan taki kram...!Jakiego mamy starostę wszyscy wiemy ...Jak się zdobywa w wyborach na takie stanowisko 100 kilka głosów , a resztę "skupuje" to takie są efekty.Ruszcie dupsko " jaśnie starosto" i zobacz ,że droga do Chojniczek , zamknięta w czerwcu do dziś stoi nie tknięta - trasę przygotowywaną pod ścieżkę rowerową porosły 50cm brzózki i krzewy.? Dzisiaj 22 lipca przejechałem tę zniszczoną .../nie wiem po co drogę.../ Boże ! Gdyby tak odbudowywano Polskę po II Wojnie Swiatowej ../ za tzw. "komuny.../ to dzisiaj bylibyśmy z takimi gospodarzami w czarnej dupie.!
22 Lipca 2018, godzina 17:26
Oceniono 20 razy -6
~Beka
No jak kto się autem telepie ?
Jałopy obleśne i tłuste, co na rower nie wejdzie bo zaraz się spoci i śmierdzi.
Woli dupę tłustą zamknąć w swojej puszcze metalowej i się pocić.
A potem wywali, spocone obleśne cielsko na plaży i wietrzy rowa.
Albo to tacy co muszą się pokazać że mają samochód i najchętniej wjechali by na plaże.

Mentalność polaka jest po Ch... ZERO myślenia, to nie jest żenada to jest idiotyzm do potęgi N
22 Lipca 2018, godzina 11:27
Oceniono 37 razy 5
~w ciągu roku szkolnego nie mogli zrobić remontu
większość rodziców zawodzi dzieciaki do szkoły, więc wakacje to jedyny termin

PYTANIE DO CHOJNICKICH LENIUCHÓW - skoro jesteście z Chojnic, to po co autem, ruszyć tłuste zady i na rower!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to tylko 6 km, kto normalny autem się telepie, skoro jest piękna ścieżka rowerowa?????
22 Lipca 2018, godzina 08:53
Oceniono 44 razy 4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 399.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 422.00 428.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 426.00 436.00 NOKNOK 30.50 33.90
GBPGBP 493.00 501.00 SEKSEK 35.60 36.70
Aktualizacja: 2024-05-20 16:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.85 395.77 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 423.21 427.43 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 428.78 434.00 NOKNOK 30.60 33.80
GBPGBP 494.80 500.09 SEKSEK 35.70 36.60
Aktualizacja: 2024-05-20 16:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-20

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 6.95 zł 2.68 zł
Circle K 6.82 zł - 6.87 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.87 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij