Koncert Marcina Wyrostka z zespołem Corazon
Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy 11 listopada do Bazyliki Mniejszej na koncert akordeonisty Marcina Wyrostka, który wystąpi wraz z zespołem Corazon.
Marcin Wyrostek to akordeonista, zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.
Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce ćwicząc na akordeonie w garażu, aby nie budzić domowników. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku.
Reklama | Czytaj dalej »
Jest założycielem kilku projektów muzycznych w tym "Marcin Wyrostek Corazoon" oraz "Marcin Wyrostek Corazon & Dance Show" z udziałem najlepszych polskich tancerzy - Anny Głogowskiej, Jana Klimenta i Tomasza Barańskiego. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango", platynę za album "For Alice" i podwójną platynową płytę za krążek "Coloriage".
Właśnie ukończył pracę nad najnowszą płytą "POLACC", na której znalazły się utwory inspirowane muzyka Polską. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.
Marcin Wyrostek & CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty "Magia del Tango", która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka "Polacc" uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich.
Zespół:
Marcin Jajkiewicz – wokal
Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
Niedziela 11 listopada, godz. 18 Bazylika Mniejsza w Chojnicach
Wstęp: zaproszenia
Zaproszenia można odbierać w biurze parafialnym w poniedziałek 5 listopada w godz. od 9:00 do 11:00 oraz od godz. 17:30, lub w środę 7 listopada od godz. 8:30 i od godz. 17:30 w obecnej siedzibie Chojnickiego Centrum Kultury, ul. Młodzieżowa 44 (1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia). Liczba miejsc ograniczona.
Organizatorzy:Urząd Miejski w ChojnicachChojnickie Centrum KulturyParafia p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach
Zapraszamy!
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (6)
- Komentarze Facebook (...)
6 komentarzy
Padło pytanie:
Odpowiedz jest prosta:
Aby kościół mógł korzystać z publicznych funduszy - z miasta, z powiatu, z województwa, a szczególnie z dotacji i grantów z Unii Europejskiej - musi oficjalnie za darmo oferować imprezy kulturalne i społeczne w zamian za otrzymane fundusze. Chciwy na pieniądze kler katolicki zrobi wiec wszystko by z pomocą skorumpowanych samorządowców poprzez socjotechniczne i pseudoprawne manipulacje załapać się na wszelkie możliwe formy otrzymania publicznych funduszy! W zamian w pomieszczeniach kościelnych organizowane są wystawy, spotkania, koncerty, i inne imprezy społeczno-kulturalne. Sztuczność tego przedsięwzięcia jakże często ujawniają dziwne godziny i czas odbywania się imprez w kościelnych budynkach - na przykład wystawy były w przeszłości otwarte od godziny 11:00 do 14:00 gdy chojniczanie byli w pracy lub w szkole, a imprezy muzyczne często odbywały się późno w nocy po godzinie 21:00. Udziwniony czas odbywania się imprez w kościelnych budynkach jest ustalany według potrzeb kleru katolickiego z kompletnym ignorowaniem potrzeb i możliwości ludzi zainteresowanych tymi imprezami odbywającymi się w kościelnych budynkach utrzymywanych i remontowanych za społeczne pieniądze. W praktyce, kler katolicki wyłudza od samorządów publiczne pieniądze, które powinny trafić do formalnych i oficjalnych instytucji kulturalno-społecznych takich jak ChCK, biblioteka publiczna, muzea, i inne!
Na takie wydarzenie powinień byc wstęp calkowicie wolny, bo niby darmowy koncert a i tak trzeba stanąc za tą wejsciówką.
Jestem ciekawy kgo był ten dziwny wymysł z tymi zaproszeniami?
A czemu by nie ??
Zawsze ktos ma jakiś problem, zamiast się cieszyć ze coś dzieje w Chojnicach to znajdą się tacy maruderzy jak pan/pani
Będę na pewno.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!