Niedziela, 16 Czerwca 2024 | Imieniny: Aliny, Anety, Benona chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Anna Zajkowska

Marek Szczepański nowym starostą chojnickim

Podczas dzisiejszej (26.10) konferencji prasowej ujawniono nazwiska nowych władz powiatu. Stanowisko starosty obejmie Marek Szczepański.

Jego zastępcą zostanie Mariusz Paluch, a Stanisław Skaja obejmie urząd etatowego członka zarządu. Nieetatowymi członkami będą Stefania Majewska - Kilkowska oraz Jarosław Szumacher. Przewodniczącym rady powiatu, kolejną kadencję, ma pozostać Robert Skórczewski. Bożena Stępień i Mateusz Łangowski to kandydaci na wiceprzewodniczących rady. Przedstawiona lista nazwisk jest efektem porozumienia między Koalicją Obywatelską, Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz Powiatowym Forum Samorządowym, które utworzyło koalicję.

Oficjalne głosowanie w temacie zatwierdzenia stanowisk odbędzie się na najbliższej sesji rady powiatu, czyli najprawdopodobniej po 20 listopada.

Przypomnijmy, że nowe gremium powiatowe tworzyć będzie 14 radnych koalicji: KO, Bezpartyjni Samorządowcy i PFS, pięcioro reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch z KWW dla Miasta, Gminy i Powiatu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

99 komentarzy

~Kleptokracja i idiokracja to chojnicki system władzy samorządowej!Gdy chojniczanie świadomie i wielokrotnie wybierają do władz samorządowych znanych od wielu lat skorumpowanych złodziejów społecznego mienia, oszustów, i ograniczonych intelektualnie nieudaczników to trudno mieć nawet odrobinę współczucia dla mieszkańców Chojnic, którzy świadomie chcą być okradani, oszukiwani, i rządzeni przez nieudaczników, głupców i chamów!06 Stycznia 2019, godzina 20:58
Oceniono 4 razy 4
~Z oczu Mariusza Paluszka bije blask głębokiej inteligencji,
oszacowanej na aż 18 punktów IQ!

IQ Mariusza jest wielokrotnie większe niż Staszka Skaji, który ma IQ na poziomie 3 punktów i Marka Szczepańskiego, który ma aż 6 punktów IQ!

Jak na środowisko chojnickiego starostwa Mariusz jest wyjątkowo inteligentny - jest wręcz geniuszem intelektu! To jest powodem, że burmistrz Arek obsadził stanowisko wicestarosty właśnie Mariuszem bo tylko on reprezentuje w starostwie niezwykły intelekt, wszechstronną wiedze, i legendarnie jak na Chojnice wysoki poziom kultury osobistej! A burmistrz Arek Finster od lat dokłada wszelkich starań by chojnickie władze samorządowe były sławne w kraju i za granicą z wysokiej inteligencji, z głębokiej i wszechstronnej wiedzy, i podziwiane za wysoki poziom kultury osobistej chojnickich samorządowców! I właśnie Mariusz Paluszek jest wzorcem inteligencji, wiedzy, i kultury do jakiego mają mierzyć inni chojniccy samorządowcy!06 Stycznia 2019, godzina 18:35
Oceniono 5 razy 5
~Kleptokracja i idiokracja to chojnicki system władzy samorządowej!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Października 2018, godzina 16:00
Oceniono 38 razy -16
~Ola
Nie ma o nim co gadac
jest niegodny aby słowa o nim dobrze napisac
buta i nic więcej caly ON
Tylko zazdrość i zieje ogniem caly czas , caly wizerunek WALDO....
31 Października 2018, godzina 11:47
Oceniono 23 razy 19
~dobre
Tam parkingow nie ma
31 Października 2018, godzina 11:38
Oceniono 20 razy 20
~Zegar tyka
U Marcinka na blogu , kiedy to znow poniesie sroma porazke !
Marcinek by przegral wybory nawet z Frankiem , który stoi codziennie i pije piwo
Mieszkancy dawno temu poznali już Marcinka , co jest naprawdę dużym ewelementem , ze on jeszcze startuje w wyborach wiedzac , ze ludzie go poznali z negatywnej strony
MARCINKU CZAS ODEJSC Z CHOJNIC I ZASZYC SIE ,, W TRAWNIKACH '' KRECAC TAM DRUGA CZESC DOKUMENTU ,, CZEKAJAC NA SOBOTE '' MOZE TAM SIE UDA ZOSTAC SOLTYSEM I RAZEM Z NIMI PIC TRUNKI NA PRZYSTANKU !
31 Października 2018, godzina 11:36
Oceniono 27 razy 19
~ALA
MARCIN Z BLOGU TEZ ZROBIL SWIETNY WYNIK
NIE MOZE PRZEZYC , ZE KTOS TAKI JAK MARIUSZ P POBIL GO KILKAKROTNIE I WYPISUJE JAKIES KOCOBOLY NA BLOGACH
TO POKAZUJE JAKI SLABY JEST MARCINEK
30 Października 2018, godzina 23:31
Oceniono 31 razy 19
~chojniccy samorządowcy na miarę potrzeb chojniczan
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Października 2018, godzina 18:11
Oceniono 34 razy -14
~Dlaczego już się nie podpisujesz "Nieśmiały PATAFIAN" ?
Przez długi czas nie szczekałeś na żadnym forum, już miałam nadzieję, że siedzisz w pudle albo na wczasach w Tworkach. Dostałeś przepustkę z sanatorium?
30 Października 2018, godzina 18:00
Oceniono 35 razy 13
~Paluszek jest niezbędnie potrzebny burmistrzowi Chojnic!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Października 2018, godzina 17:16
Oceniono 35 razy -13
~Zegar tyka
Do porażki kolejnej Marcina w ( PRZEZ MALE w ) w wyborach zostało :
1797d 5h 57m
30 Października 2018, godzina 10:41
Oceniono 35 razy 15
~Zegar tyka
Do porażki kolejnej Marcina w ( PRZEZ MALE w ) w wyborach zostało :
1797d 5h 57m
30 Października 2018, godzina 10:40
Oceniono 33 razy 15
~Aga
Zostalo mu tylko pisanie , on nie może zrozumieć ze nawet Mariusz P GO ZNOKAUTOWAL !
Marcin ty jesteś taki slaby po prostu w Chojnicach !
100 pare glosow przez tyle lat udzielania się ??
To Zenek z piwem by więcej zdobyl gdyby się udzielal !
Jestes tak cienki jak polsilver i zostały tobie pisanie tych szaleństw na blogu !
30 Października 2018, godzina 08:29
Oceniono 35 razy 15
~Czemu Marcin nie lubi Tomka P
Bo mu zazdrości , ze on wielki polityk nic mu nie wychodzi i pisze kocoboly !
Zegar Palucha
Po prawej stronie znajduje się zegar, który nazwałem "Zegarem Palucha". Mariusz Paluch zapowiadany na wicestarostę powiatu chojnickiego, słynął do niedawna jako prezes Parku Wodnego w Chojnicach. Kiedy był tym prezesem, to potrafił robić i mówić rzeczy wielce groteskowe, okazuje się zresztą, że czyni to nadal.
Natomiast chciałbym wytłumaczyć do czego służy "Zegar Palucha" - otóż odlicza on czas do upływu nowej kadencji Rady Powiatu Chojnickiego, a tym samym do końca kadencji Palucha. Mariusz Paluch jako kandydat z list KO (PO i Nowoczesna) obiecywał w punkt. 4 swojego programu: darmowy wstęp do Parku Wodnego w Chojnicach dla wszystkich mieszkańców powiatu chojnickiego. Wypada więc patrzeć nowo wybranemu radnemu i wicestaroście na ręce i w nadziei wypatrywać dnia, kiedy wszystkim mieszkańcom ziemi chojnickiej zapewni darmowy wstęp do Parku Wodnego. Według mnie taki dzień nigdy nie nastania, a zegar nie zatrzyma się aż do upływu kadencji. W jaki bowiem sposób radny powiatowy chce umożliwić darmowy wstęp na basen, skoro Park Wodny to spółka, która jest w 100% własnością Miasta Chojnice? Pewnie wie to tylko sam Paluch, a jeśli nie wie i rzucał obietnice na wiatr, żeby zwabić wyborców - to zegar będzie mu pamiętał tę niezrealizowaną obietnicę.
Dodam jeszcze, że pytałem Palucha na podany publicznie w Jego ulotce numer telefonu na który prosił wysyłać SMS - y o głosowaniu, kiedy można spodziewać się darmowego basenu, niestety nie otrzymałem odpowiedzi na temat, a jedynie jakiś zestaw frustracji i bełkotu pokazujący jak niski poziom intelektualny i jaką kulturę prezentuje Pan Paluch. Być może po prostu to tylko wyraz tego,że sobotni wieczór wziął górę nad wolą Palucha (u Kukiza był problem z piątkiem)? Być może zadałem bardzo niewygodne pytanie na temat postulatu wyborczego Palucha? Paluch mi radzi, żebym nie kombinował, ale co wykombinuje Paluch, żeby basen był darmowy dla wszystkich mieszkańców powiatu? Wypada jeszcze zapytać Burmistrza co myśli o propozycjach Palucha na temat darmowego basenu,ale na to przyjdzie czas:
30 Października 2018, godzina 08:24
Oceniono 27 razy 15
~Doktor Marcin i kopia moich zali
Ja chce aby radnym był Marcin przyszly PREZYDENT Nowej Zelandii to naprawdę madry człowiek
Rozlozyl by Chojnice na łopatki swa wybitna wiedza i doświadczeniem .

Ze smutkiem przyjąłem wieści o wynikach do Rady Powiatu. 1050 głosów na Mariusza Palucha vel "teraz albo nigdy", to obraz idiokracji. Wybór, ponowny, Szczepańskiego, Skai, itd. o chyba już szczyt syndromu sztokholmskiego chojniczan.
Osobiście dziękuję za 116 głosów od chojniczan. Jesteście naprawdę SUPER, że znaleźliście mnie na tym ostatnim 9. miejscu na liście, pomimo tego, że nie robiłem kampanii wyborczej, nie miałem swoich ulotek, plakatów, nic poza wspólnym biuletynem PiS. Dlatego czuję tym silniejsze zobowiązanie do dalszej pracy społecznej. Nadto chciałbym żebyście wiedzieli, ten wynik dał mi 3. miejsce na liście, a mamy dwa mandaty. To znaczy, że jestem w blokach rezerwowych do Rady Miejskiej, gotowy na każdą ewentualność wejść tam z "automatu". Wierzcie mi, proszę, że bardzo chciałem startować z 1. miejsca i koledzy z PiS w większości też mi to umożliwili, ale honor nie pozwolił mi na start jako lider tej listy i nawet się cieszę, bo mamy nowicjusza z PiS w Radzie Miejskiej - Krzysztofa Pestkę, któremu również gratuluję i liczę, że zdoła się szybko wgryźć w miejskie realia polityczne.
Co po wyborach? Otóż uważam, że dalsza i wytężona praca. Może wreszcie ruszymy ten projekt Akademii Samorządowej i Stowarzyszenia Kocham Chojnice.
Zasmucony jestem Drodzy Chojniczanie, żeście na kolejne 5 lat wybrali sobie to samo, na co świadomie narzekacie każdego dnia. Do następnych wyborów na pewno zdołamy wspólnie, wszyscy, wystawić godnego kandydata wobec Arseniusza Finstera. 5 lat daje dużo czasu na gruntowne i uczciwie przygotowania. Burmistrza też muszę za coś pochwalić - chociaż wytoczył bezsensowny proces Leszkowi Redzimskiemu, to jednak trzeba przyznać, że spuścił nieco z tonu względem tego co prezentował w przeszłości.
30 Października 2018, godzina 08:22
Oceniono 27 razy 15

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 405.00 415.00 DKKDKK 50.60 53.90
EUREUR 432.00 441.00 RUBRUB 4.00 4.64
CHFCHF 455.00 465.00 NOKNOK 30.30 34.20
GBPGBP 513.00 521.00 SEKSEK 37.80 38.90
Aktualizacja: 2024-06-16 16:21
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 407.00 412.00 DKKDKK 50.70 53.80
EUREUR 435.00 439.00 RUBRUB 4.20 4.64
CHFCHF 456.00 461.00 NOKNOK 30.40 34.10
GBPGBP 514.00 520.00 SEKSEK 37.90 38.80
Aktualizacja: 2024-06-16 16:21
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-14

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.77 zł 2.59 zł
Circle K 6.59 zł - 6.69 zł 2.56 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.59 zł
MZK 6.55 zł 6.99 zł 6.61 zł 2.55 zł
Orlen 6.62 zł 7.37 zł 6.74 zł 2.58 zł
PKS 6.56 zł - 6.65 zł 2.56 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij