Czwartek, 13 Czerwca 2024 | Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Starostwo Powiatowe, fot. Krzysztof Różycki

Obchody 11 listopada

Starosta chojnicki zaprasza do wzięcia udziału w Powiatowych Obchodach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11listopada br. w Chojnicach.


Program uroczystości:
10.50 - Zbiórka uczestników, delegacji, pocztów sztandarowych na parkingu przy ul. Wysokiej (obok pomnika Orła).
11.00 - Przemarsz pod pomniki Orła i Chrystusa Króla ulicą Sukienników, złożenie wieńców i kwiatów, następnie przejście do Bazyliki Mniejszej w Chojnicach ulicami Sukienników i Kościuszki.
12.00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powiatu Chojnickiego w Bazylice Mniejszej p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach

Reklama | Czytaj dalej »Imprezy towarzyszące:
11.11.2018 r. godz. 18 - Koncert Marcina Wyrostka z zespołem Corazon.
Miejsce: Bazylika Mniejsza w Chojnicach. Zaproszenia na koncert można odbierać w biurze parafialnym w poniedziałek 5 listopada w godz. od 9:00 do 11 oraz od godz. 17:30, lub w środę 7 listopada od godz. 8:30 i od godz. 17:30 w obecnej siedzibie Chojnickiego Centrum Kultury, ul. Młodzieżowa 44 (1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia). Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy: Miasto Chojnice, Chojnickie Centrum Kultury, Parafia p.w.
Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach.

11.11.2018 r. godz. 16 - Stowarzyszenie „Dworek Polski” z okazji Święta Niepodległości zaprasza 11 listopada 2018r. o godz.16:00 do Auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach na Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej. Wystąpią laureaci IV Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej w stylizacji okresu 20-lecia Międzywojennego oraz Orkiestra Dęta Świecie z Mażoretkami, uczniowie SP1 w Chojnicach, SP w Lichnowach, członkowie Stowarzyszenia „Dworek Polski”.

Dodatkowo:
10 – 11.11.2018r. od godz.10:00 - retro przejażdżka rikszą na Starym Rynku w Chojnicach, kawiarenka z rogalikami i muzyką 20-lecia międzywojennego,
11.11.2018 r. o godz. 13:15 - taniec z flagami,
11.11.2018 r. od godz. 13:42 - autobus linii nr 7 MZK Chojnice z przystanku pl. Jagielloński – akcja „Polsko-Śpiewająco!”, czyli wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Gminy Miejskiej Chojnice.
Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

35 komentarzy

~Analiza po 81 latach!
Śp.Wincenty Witos – premier wierny chłopom nie żaden inny mi obecnie.


– Dość już niewoli i poniżenia, dość nędzy i upokorzenia, dość katorgi i więzień, dość krwi i ofiar, dość zemsty i prześladowania – apeluje do przyszłych wyborców na 2019 rok

Tu nie chodzi o żadne wojny a wybor prawidłowej mianowicie parti nie kogo innego jak PSL "Piast" aby stał się jedną z czołowych ani PO PiS KUKIZ 15 oraz pozostałe partie.
21 Listopada 2018, godzina 17:28
Oceniono 4 razy 0
~Analiza!
Wincenty Witos – premier wierny chłopom nie żaden inny mi obecnie.


– Dość już niewoli i poniżenia, dość nędzy i upokorzenia, dość katorgi i więzień, dość krwi i ofiar, dość zemsty i prześladowania – apelował do chłopów w 1938 roku Wincenty Witos. – Czas ostatni na zmiany, na zmiany wielkie, głębokie i trwałe.
• "Państwo to naród! Państwo to wy! - przemówienie Wincentego Witosa skierowane do chłopów w 1938 roku - odtworzenie nagrania archiwalnego z taśmy magnetofonowej. (RWE, 19.07.1984)
Witos był rolnikiem, działaczem społecznym, samorządowcem, od samego początku związanym z ruchem ludowym. Urodził się we wsi Wierzchosławice koło Tarnowa, 27 stycznia 1874. Zaangażowany w działalność chłopskich organizacji społeczno-gospodarczych. Do Stronnictwa Ludowego (od 1903 roku - Polskiego Stronnictwa Ludowego) wstąpił w 1895 roku, a do Polskiego Stronnictwa Ludowego "Piast" w 1913 roku. Mimo coraz bardziej znaczącej pozycji w administracji, nie zerwał kontaktu z wsią i własnym gospodarstwem.
– Był to człowiek, który był wielki na miarę ówczesnych możliwości i czasów – mówił dr Janusz Osica. – Też borykał się z problemami

RUCH LUDOWY
Już w pierwszych dniach niepodległości Witos stanął na czele Polskiej Komisji Likwidacyjnej – pierwszego rządu polskiego (dla ziem byłego zaboru austriackiego). W wyborach do Sejmu Ustawodawczego wybrany na posła i prezesa PSL "Piast" stał się jedną z czołowych postaci II Rzeczypospolitej. Stanowisko premiera obejmował, 24 lipca 1920, w ciężkim momencie wojny polsko-bolszewickiej.
19 Listopada 2018, godzina 12:52
Oceniono 6 razy -2
~xyz
Obfitość wydarzeń z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości zniewala i poraża.
10 Listopada 2018, godzina 20:57
Oceniono 16 razy 10
~znowu centralnym punktem obchodów jest msza w kościele


I znowu w naszym wyznaniowym kraju oficjalne święto narodowe jest obchodzone w kościele ze wszystkimi wymaganymi prawem kanonicznym magicznymi modłami, czarodziejskimi formułkami, i innymi guslami! A po mszy w "intencji odnalezienia przez samorządowców utraconego zdrowego rozsądku" następnym oficjalnym punktem obchodów święta państwowego będzie składanie wieńców i kwiatów pod kościelnym pomnikiem Jezusa króla. Było by śmieszniej i zabawniej dla widzów, gdyby samorządowcy po mszy pod pomnik pełzali na kolanach wzorem nawiedzionych średniowiecznych pątników!


Zgodnie z tradycyjnym polskim zakłamaniem i w pełnym majestacie polskiej głupoty rocznica odzyskania niepodległości jest obchodzona pod nadzorem pedofilskiego kleru katolickiego.

Praktycznie od początku Polska była dla Watykanu jednym ze skolonizowanych krajów i istnienie niezależnej i niepodległej Polski nigdy nie było ważne dla instytucji kościoła katolickiego.

Każdy większy zryw patriotyczny polaków był historycznie potępiany przez papieża i hierarchów kościoła katolickiego. Papieże w Watykanie obrzucali klątwą polskie zrywy patriotyczne tak jak powstanie listopadowe i styczniowe. Nawet za zwycięską bitwę pod Grunwaldem papież rzucił klątwę na polskiego króla i polskie państwo za zwycięską bitwę z Krzyżakami! Klątwa została także rzucona przez papieża na powstańców podczas Insurekcji Kościuszkowskiej gdy polskie sądy masowo wydawały wyroki śmierci przez powieszenie na licznych polskich biskupów i kardynałów włącznie z prymasem polski za zdradę państwa i knucie przeciwko Polsce we współpracy ze zaborcami, którzy dokonali rozbioru Polski. Podczas Insurekcji Kościuszkowskiej wielu zdrajców spośród katolickiego kleru zawisło na szubienicach lecz jeszcze więcej uciekło pod ochronę zaborców, którzy z aktywną pomocą polskiego kleru katolickiego dokonali rozbioru Polski!

A dzisiaj ze szyderczym uśmiechem katoliccy hierarchowie kłamliwie udają obrońców polskiej niepodległości i stróżów polskości. W praktyce dla kościoła katolickiego Polska była i jest jednym z ogłupionych kolonialnych państw, które dzięki naiwności i głupocie mieszkańców dają się kościołowi ogłupiać i doić z majątku!

Jest to jeszcze jedno potwierdzenie powiedzenia, że Polak jest głupi przed i po szkodzie! Nasi lokalni skorumpowani samorządowcy i wyborcy, którzy ponownie wybrali do urzędów samorządowych skorumpowanych ignorantów, oszustów, i złodziei są jaskrawym i pełnym potwierdzeniem tego powiedzenia!10 Listopada 2018, godzina 19:34
Oceniono 25 razy 5
~czy chojnickim faszystom i ich kapelanowi starczy odwagi?


Ciekawe czy chojnickim faszystom i ich kapelanowi starczy odwagi by oficjalnie - z faszystowskimi sztormówkami w rekach - przyłączyć się do pochodu naszych skorumpowanych samorządowców?
Osobiście faszyści to ludzie o niskiej inteligencji, generalnie z fragmentarycznym i powierzchownym wykształceniem, i nie posiadający nawet elementarnych umiejętności kulturalnego zachowania się. Dlatego pojedynczo faszyści istnieją jedynie na marginesach społecznych a jedynie stają się butni i bardziej widoczni gdy zbierają się we większych grupach - gdzie poprzez okazywanie większej głupoty, agresji, wszechstronnej nienawiści, i bezmyślności nobilitują się w oczach współwyznawców faszyzmu!


10 Listopada 2018, godzina 17:38
Oceniono 25 razy 15
~Katarina
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
10 Listopada 2018, godzina 14:17
Oceniono 25 razy -11
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2018, godzina 12:44
Oceniono 23 razy -19
~Najpierw sąd umieści ciebie
w Tworkach idioto nieskończony. Sądem możesz straszyć pojebie takich jak ty czubów!
I zapamiętaj raz na zawsze, że za różne swoje wpisy gdzie operujesz konkretnymi nazwiskami to właśnie ty możesz bardzo szybko trafić na ławę oskarżonych. Zrozumiałeś nierobie, wioskowy głupku?
08 Listopada 2018, godzina 12:00
Oceniono 24 razy 18
~i przestan negowac tu kazda moja wypowiedz !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2018, godzina 11:34
Oceniono 24 razy -20
~do ponizej:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2018, godzina 11:21
Oceniono 24 razy -20
~Napisz PRZYGŁUPIE jeden
Po czy ty masz taki odlot, sam to sobie namieszałeś, czy diler sprzedał ci jakieś świństwo po którym zrobiły ci się nieodwracalne zmiany w mózgu /oczywiście jeżeli miałeś mózg/? Błagam cię idź czym prędzej do odpowiedniego lekarza, dla własnego dobra i dobra swoich najbliższych.
08 Listopada 2018, godzina 10:40
Oceniono 26 razy 20
~Prawo i Sprawiedliwość !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2018, godzina 09:48
Oceniono 35 razy -19
~A ta szelma
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2018, godzina 06:59
Oceniono 33 razy -23
~Tylko PiS PiS PiS !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2018, godzina 06:57
Oceniono 31 razy -23
~Gestapo
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2018, godzina 06:56
Oceniono 33 razy -23

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.00 406.00 DKKDKK 49.70 53.10
EUREUR 430.00 438.00 RUBRUB 4.27 4.49
CHFCHF 445.00 455.00 NOKNOK 30.10 34.00
GBPGBP 508.00 516.00 SEKSEK 37.80 38.90
Aktualizacja: 2024-06-12 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 397.79 402.63 DKKDKK 49.80 53.00
EUREUR 431.67 436.01 RUBRUB 4.27 4.59
CHFCHF 446.00 451.00 NOKNOK 30.20 33.90
GBPGBP 509.74 515.45 SEKSEK 37.90 38.80
Aktualizacja: 2024-06-12 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.74 zł 2.61 zł
Circle K 6.64 zł - 6.7 zł 2.6 zł
Mol Chojnice 6.67 zł - 6.73 zł 2.61 zł
MZK 6.6 zł 7.09 zł 6.66 zł 2.59 zł
Orlen 6.67 zł 7.39 zł 6.74 zł 2.61 zł
PKS 6.6 zł - 6.65 zł 2.6 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij