Czy parking przy starostwie będzie płatny?
Podczas czwartkowej (7.03) konferencji prasowej wójt Zbigniew Szczepański zabrał głos w sprawie braku miejsc postojowych przy budynkach starostwa i urzędu gminy. - Uważam, że parking powinien być płatny w godzinach np. od 7 do 16. W pozostałych godzinach bezwzględnie bezpłatny – podkreślał włodarz. Zdanie to podziela również burmistrz Arseniusz Finster.
O braku miejsc parkingowych przy ulicy 31 stycznia mówi się od lat. Do tematu, po objęciu funkcji wicestarosty, powrócił po dłuższej przerwie Mariusz Paluch. Teraz głos w sprawie zabiera także Zbigniew Szczepański. Jego zdaniem ¼ miejsc parkingowych jest zablokowana przez mieszkańców okolicznych kamienic oraz petentów sąsiadujących z urzędami przedsiębiorstw. - To nie jest miejsce przeznaczone dla ich samochodów w godzinach pracy urzędów. Wydaje mi się, że należy zaprosić pana burmistrza do administrowania tych obu parkingów. Jaki interes powinien mieć w tym pan burmistrz? Oczywiście taki, że dochody z tego parkingu zasilałyby konto miasta – zaznaczył wójt. - Intencją nas wszystkich jest udrożnić ten parking.
Reklama | Czytaj dalej »
Zbigniew Szczepański wychodzi z założenia, że miejsca postojowe winny pozostać darmowe tylko dla osób publicznych, w tym dziennikarzy przyjeżdżających na konferencje prasowe czy sesje rad. - Natomiast nasi petenci, nasi goście, powinni mieć tutaj parkometr – uważa.
Włodarz przyznaje jednocześnie, że ma świadomość, iż część miejsc parkingowych zajmują także jego pracownicy. Dlatego w celu poprawy parkingowej sytuacji rozważa opcję nagradzania tych, którzy do pracy docierać będą w inny sposób niż własnym samochodem. Gdyby parking był płatny urzędnicy mogliby liczyć np. na 100 złotową bonifikatę.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w urzędzie miasta, nasza dziennikarka zapytała burmistrza Arseniusza Finstera co sądzi o pomyśle włączenia jego samorządu w walkę z niewielką rotacją aut pod urzędami innych włodarzy. - Jestem otwarty na te rozmowy. Uważam, że zamysł pana wójta, by wprowadzić tam parkometry jest zupełnie logiczny. Miasto posiada strefę płatnego parkowania i dysponuje odpowiednimi narzędziami. Posiada parkometry i dwuosobową ekipę w wydziale komunalnym, która zajmuje się obsługą strefy płatnego parkowania. Dla mnie ważne jest to by szukać tam kompromisu. Po godzinie 16 te parkingi i tak stoją puste, więc można je oddać mieszkańcom, którzy zaparkują na całą noc. Natomiast od 7 parkingi muszą zmieścić pracowników urzędów i musi być też rotacja uwzględniająca interesantów. Jestem otwarty na takie rozmowy i wiem, że pan wójt z panem starostą będą inicjowali w tej sprawie spotkanie w przyszłym tygodniu – odpowiedział burmistrz.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (7)
- Komentarze Facebook (...)
7 komentarzy
- Ci bogatsi, zamożniejsi zostawią pieniądze w parkometrach.
- Po części pieniądze zebrane w parkometrach będą mogły dotować bezpłatny przejazd komunikacją miejską dla wszystkich bez wyjątku.
Jeśli ktoś ma lepszy pomysł to proszę, bo nasi urzędnicy nigdy ba na to nie wpadli a zwłaszcza Paluch.
Cena za 1 godz 5 zł każda następna dodatkowe 3 zł. bez względu na lokalizację parkingu.
Uzasadnienie :
- Chojnice to nie jest wielka aglomeracja.
- Nie po to inwestowano w ścieżki rowerowe.
- Niektórzy nawet po byle pierdołę jadą 100 metrów
- Jeśli bu można było wjechać do marketu, to by wjechali, co widać przed marketami a szczególnie koło
Kauflandu.
- Nauczyć ludzi chodzić, co zmniejszy otyłość.
- Oczyści się tym samym powietrze.
- Mnij potencjalnych moto-morderców pieszych i rowerzystów.
- Ułatwi sprawne poruszanie się po urzędach.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!