Wtorek, 31 Stycznia 2023 | Imieniny: Joanny, Ksawerego, Luizy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. arch.

Ratusz szuka osób, które przeprowadzą egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów

Prośbę do osób, które posiadają kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela o pomoc podczas przeprowadzania egzaminów wystosował Grzegorz Czarnowski, zarządzający miejską oświatą.


- W związku z tym, iż prawdopodobnie od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. dojedzie do zapowiadanego strajku nauczycieli oraz z groźbą nieprzeprowadzenia egzaminów dla uczniów klas gimnazjalnych oraz uczniów 8 klasy szkoły podstawowej, apelujemy do wszystkich osób, posiadających kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela niezatrudnionego w szkole, któremu leży na sercu dobro dzieci aby zgłaszały się do tut. urzędu w celu nawiązania współpracy przy pracy w komisjach egzaminacyjnych - mówi Grzegorz Czarnowski dyrektor wydziału edukacji w chojnickim ratuszu.

Reklama | Czytaj dalej »Egzaminy planowo powinny odbyć się: od 10 do 12 kwietnia dla uczniów klas gimnazjalnych, od 15 do 17 kwietnia dla uczniów 8 klasy szkoły podstawowej.

Zainteresowani współpracą mogą przesłać zgłoszenia na adres mailowy Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Chojnicach: oswiata@miastochojnice.pl lub skontaktować się z magistratem telefonicznie pod numerem 052 397 1800 wew. 49.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~Helka
to konkretnie , jakie stawki za pracę komisjach ?
08 Kwietnia 2019, godzina 20:07
Oceniono 2 razy -2
~ojojoj
Czy są wolne etaty w szkołach? Nie... Dużo młodych ludzi po studiach chce sie dostać do szkół za te niby marne pensje a jednak nie mogą bo nie ma wolnych etatów. Cały klimat szkolny z kartą nauczycie w tle to w mojej ocenie klimat jaki był w PRL.. Proponuję niezadowolonym nauczycielom zwolnic się ze szkół i przejśc np do firm prywatnych. Jest wiele ofert pracy na rynku. Przecież na rynku pracy tak jest obecnie- JESTEŚ NIEZADOWOLONY ODCHODZISZ DO INNEJ PRACY!!!!! Odejdzcie i skoro warunki pracy nie odpowiadają? Szkoda waszego drogiego czasu. Zwolnijcie miejsca ludziom po studiach!
08 Kwietnia 2019, godzina 11:22
Oceniono 14 razy -4
~W dupach się poprzewracało
Stażysta – 2 933 zł
Kontraktowy – 3 542 zł
Mianowany – 4 264 zł
Dyplomowany – 5 675 zł
08 Kwietnia 2019, godzina 06:51
Oceniono 29 razy -9
~!!!
Dzieci za zakładników biorą najgorsi terroryści !!!
Co mamy sobie w tej sytuacji pomyśleć !?
To jest zamach na przyszłość Polski.
07 Kwietnia 2019, godzina 23:49
Oceniono 33 razy -7
~Chojniczanin
Do Belfer.... ciekawe w jakiej to szkole rezygnują i w jakich to brakuje nauczycieli. Jestem nauczycielem, ktory skończył studia, bo ukończony kierunek to wielka pasja. Niestety wiele lat poszukiwań pracy w wymarzonym zawodzie i zero odp
Miejsce dla mnie niestety w żadnej szkole się nie znalazło, ale znalazło się dla innych ... niekoniecznie wykształconych... Więc pytam, skoro jestescie tacy oddani tek pracy i uczniom, gdzie drodzy Państwo Wasza odpowiedzialność? Bo chyba nikt nie jest tak naiwny aby uwierzyć źe robicie to dla uczniòw. A skoro macie tak mało i źle, zawsze możecie się przekwalifikować, i może w końcu, w naszych szkołach będą pracować nauczyciele z prawdziwym powołaniem. Powodzenia...
07 Kwietnia 2019, godzina 21:14
Oceniono 23 razy 1
~Hans Klops
Jutro będziecie mieli możliwość przekonać się, co się wydarzy gdy nauczyciele posłuchają waszych rad i pójdą pracować do Biedronki.

Szkoły zamknięte. Możecie swoje dzieci uczyć sami.
07 Kwietnia 2019, godzina 13:58
Oceniono 24 razy 10
~Szacunek
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Kwietnia 2019, godzina 10:23
Oceniono 40 razy -12
~Daniel Edrus
Od paru lat staram się o pracę w szkole, także wszystkim którym przeszkadzają niskie płace w szkolnictwie oraz przepracowanie w tym zawodzie sugeruję zmienić pracę! Uwierzcie mi jest wielu chętnych na wasze miejsca! A tak a propos może tak jakiś strajk w lipcu albo sierpniu?
06 Kwietnia 2019, godzina 23:08
Oceniono 44 razy 0
~Daniel Edrus
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Kwietnia 2019, godzina 23:03
Oceniono 28 razy -12
~Marco Polo
Katecheci zarabiają więcej aniżeli nauczyciele.
Katecheci wciskają kit i farmazony, opowiadają bajki i robią dzieciakom wodę z mózgu.
Księża w gdańsku palą na stosie książki o czym to świadczy ?
Mamy uwierzyć demagogi kościoła, niebawem katecheci zaczną opowiadać o czarownicach i że dzieci nie powinny się leczyć u lekarzy lecz u znachorów robić seansiki aby odgonić złe duchy itp.

Won kościołowi z polskich szkół i ogłupiania dzieci i robienia z nich totalnych debili.
Nie ma żadnego boga, ktoś wyidealizował kogoś jako człowieka idealnego, nawet nasz papież nie był święty przymykał oczy na temat pedofilii w kościołach gdzie do dziś w piwnicach Watykanu odkrywane są szczątki ludzie ( dzieci ).
06 Kwietnia 2019, godzina 20:31
Oceniono 38 razy 12
~zapraszam!!!!
- trzeba dyslektykom nanieść odpowiedzi na karty odpowiedzi - czyli trzeba umieć kodować
- trzeba innej grupie przeczytać opowiadanie egzaminacyjne na egzaminie z polskiego - wyraźnie i poprawnie
- trzeba znać wszystkie prawne procedury związane z rozpoczęciem, zakończeniem, naklejaniem peselów, zapakowaniem prac do bezpiecznych kopert, trzeba wiedzieć, czy przy obecności uczniów czy nie :-))))
- trzeba znać procedury podczas samego egzaminu - jeżeli egzaminator nie wytrzyma bez ubikacji do 135minut (emeryt sika co 15 minut), to nie ma o czym mówić, jak wyjdzie - egzamin prawnie anulowany i przeniesiony na czerwiec
- trzeba być absolutnie cicho do 135 minut, wystarczy kichnąć i uczniowie maja prawo przerwać egzamin i do czerwca
- trzeba obsługiwać sprzęt audio - na angielskim jest słuchowisko, jeżeli nie wiecie jak używać komputera czy nowoczesnego sprzętu audio - emeryci - to nie ma o czym mówić


- a co z gwałcicielami i pedofilami skazanymi wyrokami prawomocnymi, nie mniej posiadającymi uprawnienia pedagogiczne, - jak ich sprawdzicie, bo na 100% zgłoszą się i będą jeszcze ocierać się o uczniów - KAŻDY NAUCZYCIEL MA ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI - CZY CI NOWI EGZAMINATORZY TEZ BĘDĄ JE MIEĆ????

Powodzenia - za ile - 10zł netto????
06 Kwietnia 2019, godzina 14:22
Oceniono 22 razy 10
~Belfer
Jestem nauczycielem. Moje dziecko jest w ósmej klasie podstawówki. Strajkuję, podobnie jak wielu innych nauczycieli mających dzieci w ostatnich klasach podstawówki i gimnazjum.
Strajkujemy także dlatego, że w całym kraju brakuje chętnych do pracy w szkołach. Średnia wieku wśród nauczycieli to 50 lat. Młodych, którzy są zainteresowani pracą w szkole brakuje. Zniechęca ich płaca, warunki pracy, presja, rosnące wymagania. Kadra się starzeje. Młodzi nauczyciele rezygnują, podobnie jak wielu nauczycieli przedmiotów zawodowych. Znam doświadczonych nauczycieli przedmiotów ogólnych ze sporymi sukcesami w olimpiadach (i na maturze) z większych miast, którzy zrezygnowali z pracy. Mają dość niskich płac i pomiatania.
kto będzie uczył Wasze dzieci za 5- 10 lat? W dużych miastach już jest z tym spory problem.
06 Kwietnia 2019, godzina 11:54
Oceniono 33 razy -1
~radical liberal
Patrząc na sprawę z czysto ideologicznej perspektywy, nie ma przeszkód, by osobom posiadającym wymagane kwalifikacje zaproponować udział w pracach komisji na zasadach czysto komercyjnych. Jeżeli na zasadach wolnorynkowych zapronowano by pracownikom odpowiednio atrakcyjne stawki i warunki pracy, to ze znalezieniem chętnych nie byłoby problemów. Przecież tak to działa w teorii.
06 Kwietnia 2019, godzina 10:19
Oceniono 21 razy 5
~to wszystkie zawody mają strajkować ?!tak załatwiac ?
Czytam , warto przemyśleć....nauczyciel,pedagog uczy w jaki sposób załatwia się sprawy....Zajęcia w placówkach oświatowych NIE są w Polsce ODWOŁANE,dyrektorzy MUSZĄ przyjąć WSZYSTKIE dzieci i zapewnić im opiekę,NIE bierzcie ich do pracy ! W razie odmowy i braku lekcji - wnioski do prokuratur i skargi do kuratorów przeciw organizatorom i dyrektorom szkół
Przeczytane gdzieś ....Pani Minister ANNO ZALEWSKA , Wobec anty-uczniowskiego bojkotu przez nauczycieli egaminacyjnej pracy ich uczniów i wychowanków, nieetycznego,politycznego szantażowania uczniów, rodziców i części nauczycieli - PROSZĘ rozważyć ODGÓRNE ZALICZENIE WSZYSTKIM uczniom tych EGZAMINÓW
06 Kwietnia 2019, godzina 09:20
Oceniono 31 razy -5
~ser watka
Rozmawiałem z osobą, która chętnie zgłosiłaby się do podobnego zadania, ale ona po przemyśleniu sprawy doszła do wniosku, że te wszystkie procedury są jednak zbyt rozdęte. To jest bardzo proste, ale nigdy nie wiadomo, o co w tym chodzi chodzi. Jest przy tym dużo papierologii. Jakieś instrukcje, sprawozdania, raporty itp. Wszystko drobnym druczkiem i na ostatnią chwilę. Łatwo o jakąś niezamierzoną pomyłkę. Uczniowie i rodzice bywają bardzo roszczeniowi. Jest przy tym dużo stresu i jakiejś niepotrzebnej szarpaniny. W rezultacie - jak ktoś się zgłosi dobrowolnie, to zawsze są później jakieś problemy czy uchybienia, z których trzeba się tłumaczyć, pisać jakieś pisma - prośby, wyjaśnienia. Na odkręcanie jakiejś drobnej pomyłki traci się mnóstwo czasu. Więcej jest z tego nerwów niż pieniędzy. A najgorzej mają ci, co się najbardziej przejmują, bo im zawsze ktoś chce coś udowodnić (najczęściej niekompetencję albo zaniedbanie). I tak to wygląda. Ostatecznie ta osoba woli wolne niż jakieś tam prestiże i grosze motywacyjne.
06 Kwietnia 2019, godzina 07:07
Oceniono 12 razy 0

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 428.00 440.00 DKKDKK 61.40 62.80
EUREUR 465.00 477.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 462.00 477.00 NOKNOK 41.80 43.50
GBPGBP 527.00 542.00 SEKSEK 40.30 42.00
Aktualizacja: 2023-01-31 18:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 431.96 436.27 DKKDKK 61.50 62.70
EUREUR 468.88 472.83 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 469.03 474.69 NOKNOK 42.49 43.38
GBPGBP 530.31 536.55 SEKSEK 40.82 41.66
Aktualizacja: 2023-01-31 18:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-01-31

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.65 zł - 7.74 zł 3.32 zł
Lotos Optima 6.7 zł - 7.79 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.7 zł 7.32 zł 7.79 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.32 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij