Zakończenie roku szkolnego klas mundurowych
Wczoraj w Technikum Mundurowym Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas mundurowych, które od kilku lat są pod opieką dydaktyczną chojnickich policjantów. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele policji oraz innych służb mundurowych. Policjanci w celu zachęcenia młodych adeptów do wstąpienia w szeregi Policji przygotowali pozorowane działania zatrzymania niebezpiecznych przestępców.

W Technikum Mundurowym BZDZ w Chojnicach, gdzie funkcjonują klasy mundurowe o profilu policyjnym, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na galę zakończenia zaproszeni zostali przedstawiciele służb mundurowych tj. wojska, straży pożarnej oraz policji. Chojnicką komendę reprezentował w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach asp. sztab. Dariusz Piekarski. Prowadząca apel dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za kolejny udany rok szkolny, w szczególności za dobrą współpracę ze służbami, które zapoznają przyszłych mundurowych z funkcjonowaniem poszczególnych formacji mundurowych. Podczas uroczystości koordynator klas policyjnych podziękował uczniom za wspólny bardzo pracowity rok szkolny oraz przedstawicielom szkoły za pomyślną kolejny rok współpracy z komendą. Szczególne podziękowania skierowano do Dyrekcji, które pomogły w promowaniu i przeprowadzeniu wielu policyjnych akcji profilaktycznych.
Reklama | Czytaj dalej »

Policjanci podczas spotkań z uczniami propagują zawód policjanta i zachęcają młodych ludzi, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Tak stało się i wczoraj, gdzie na zakończenie uroczystości młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Mundurowi omówili również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego, począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną na komisji lekarskiej skończywszy. Stróże prawa podkreślali w trakcie spotkania, że służba w tej formacji wymaga wiele poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym.
W celu przedstawienia, chociaż namiastki pracy policjantów, po rozdaniu wyróżnień wszyscy mogli obejrzeć przygotowaną przez funkcjonariuszy z chojnickiego wydziału kryminalnego pozorowane działania zatrzymania niebezpiecznych przestępców.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!