Pijany kierowca zamienił się miejscami z pijanym pasażerem
Policjanci z Posterunku Policji w Brusach zatrzymali do kontroli seata, którego kierujący widząc policyjny radiowóz, zamienił się na miejsca z pasażerem. Jak się po chwili okazało, obaj byli nietrzeźwi i nie posiadali w ogóle uprawnień do kierowania. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.
Dzisiaj (1.07) nad ranem w jednej z miejscowości w gminie Brusy policjanci, patrolując wyznaczony rejon, zobaczyli samochód, który na widok radiowozu nagle przystanął, po czym ruszył w ich kierunku. Zwróciło to uwagę policjantów, którzy natychmiast ruszyli za tym samochodem. Po kilkuset metrach kierowca seata zatrzymał się na poboczu.
Reklama | Czytaj dalej »
- W pojeździe siedzieli dwaj mężczyźni. Na miejscu kierowcy 26-letni mieszkaniec gminy Chojnice, a obok niego 29-letni kolega. Policjanci od razu poczuli zapach alkoholu wydobywający się z auta. Jak się okazało w trakcie kontroli, zatrzymanie auta przed jadącym radiowozem nie było przypadkowe, starszy z kolegów przyznał się, że jak zobaczył jadący z naprzeciwka radiowóz, to się przestraszył i zgasł mu silnik w samochodzie. 26-latek, żeby nie wzbudzić podejrzeń funkcjonariuszy, szybko przesiadł się na miejsce kierowcy i ruszył w stronę jadącego radiowozu. Ostatecznie cała akcja zakończyła się zatrzymaniem dwóch kompanów, bo zarówno jeden, jak i drugi byli pod wpływem alkoholu i nie posiadali oni również w ogóle uprawnień do kierowania. U 26-latka alkomat wskazał ponad półtora promila alkoholu, a u 29-letniego mieszkańca gminy Brusy ponad promil w wydychanym powietrzu - mówi st. sierż. Justyna Przytarska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.
W najbliższym czasie obaj mężczyźni usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także za jazdę bez wymaganych uprawnień. - Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa - mówi policjantka.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)

USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!