Jak urządzić elegancki i nowoczesny salon? W aktualnych trendach dominują elementy z betonu architektonicznego
Kwestie reprezentacyjne odgrywają coraz istotniejszą rolę – Polacy przywiązują coraz większą uwagę do tego, jak wyglądają ich mieszkania. Przysłowiowe cztery kąty muszą wywierać na gościach, rodzinie czy bliskich znajomych odpowiednie wrażenie. Salon jest zaś takim pomieszczeniem, w którym walory estetyczne mają szczególne znaczenie. Projektanci wnętrz mają tutaj ogromne pole do popisu, a prawdziwym hitem ostatnich miesięcy stał się beton architektoniczny. I jest ku temu kilka powodów.
Śmiały styl nie do podrobienia. Trójwymiarowe płyty na ścianach zapewniają niepowtarzalny efekt
Pełnią funkcje stricte dekoracyjne i wyróżniają się już na pierwszy rzut oka. Sporo osób przywykło do raczej gładkich powierzchni, ewentualnie z niewielkimi wypustkami. Osobną kategorię stanowią klasyczne płaskorzeźby, najczęściej wykonywane w gipsie. Jednak w nowoczesnych mieszkaniach należy spodziewać się czegoś bardziej ekstrawaganckiego, niż wzorowane na arystokratycznych dworach i pałacach ozdoby. Co jak co, ale beton architektoniczny doskonale spełnia powyższe założenia. Przedstawiciele firmy VHCT, pierwszego producenta tego rodzaju elementów w Polsce, podkreślają ich wytrzymałość. Komplet betonowych płyt nawet po upływie wielu lat zachowuje atrakcyjny, oryginalny wygląd. Unikalny design oraz wykończenie 3D nadają pomieszczeniu jedynego w swoim rodzaju charakteru – dokładnie tego, czego oczekują po salonie najbardziej wymagające osoby. Warto jeszcze wspomnieć, że z jednego typu płyt swobodnie można ułożyć mnóstwo nietypowych, indywidualnie zaprojektowanych kompozycji.
Beton architektoniczny prezentuje się wspaniale i nie jest przesadnie skomplikowany w montażu
Twórcy opisywanych elementów dekoracyjnych nie zapominają także o kwestiach praktycznych. Standardowe, naścienne płaskorzeźby zazwyczaj wymagają albo wielogodzinnej pracy nad materiałem obrabianym w domu, albo nader solidnego kleju. Przy czym mocowanie gotowych elementów nie zawsze wygląda tak, jakby dekoracje stanowiły integralny element ściany, tj. powstały z tego samego budulca. W przypadku betonu architektonicznego najczęściej nie ma mowy o podobnym problemie, wszystkie kawałki doskonale do siebie pasują i tworzą harmonijną całość. Najczęściej stosowane systemy montażu opierają się na zawieszkach lub szynach wkręcanych w ścianę. Z kolei poszczególne płytki mają specjalnie zaprojektowane otwory na klej, co zdecydowanie ułatwia połączenie kawałków ze sobą. Poza tym takie rozwiązanie sprawia, że na betonie architektonicznym nie zostają żadne ślady, co również ma sporo zalet. Najważniejszy jest bowiem efekt końcowy, a ten nikogo nie pozostawia obojętnym.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!