Droga z Zalesia do Lubni - postęp prac
Kończą się prace na drodze łączącej miejscowości Zalesie i Lubnia w Gminie Brusy. Dotychczasowy szutrowy odcinek będzie teraz utwardzony asfaltem. Tuż przy drodze powstanie też ścieżka pieszo – rowerowa. Całość ma kosztować 3 miliony złotych. Ponad 1,3 mln to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nowo budowany odcinek jest skrótem dla kierowców jadących z Brus do Lubni i dalej do Wiela. Droga zaczyna się tuż za miejscowością Zalesie, a kończy w samym centrum Lubni. W ten sposób omija się niebezpieczne skrzyżowanie przy stacji kolejowej. Po zakończeniu budowy nowa droga będzie utwardzona asfaltem o szerokości 6 metrów. Wzdłuż trasy powstaje także ciąg pieszo – rowerowy. Poza terenem zabudowanym będzie on asfaltowy, natomiast w miejscowości nawierzchnię stanowić będzie kostka betonowa.
Reklama | Czytaj dalej »

- Jest to bardzo ważny odcinek, ponieważ stanowi on nowe połączenie pomiędzy miejscowościami Zalesie i Lubnia. Będzie to też łącznik z budowanymi na terenie naszej gminy ścieżkami rowerowymi- mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.
Obecnie trwa budowa trasy rowerowej z Brus do Zalesia. Wcześniej Gmina Brusy wraz z Powiatem Chojnickim wybudowały podobna ścieżkę z Lubni w kierunku Wiela. Nowo budowany trakt połączy oba te odcinki.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (2)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
2 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!