W przyszłym roku projekt a w 2022 realizacja
Mowa o Centrum Wsparcia i Aktywizacji, w którym będzie się mieścił Warsztat Terapii Zajęciowej, jak i centrum opiekuńczo-mieszkalne. W przyszłym tygodniu radni miejscy zagłosują nad środkami na wykonanie projektu przebudowy budynku przy ul. Kościerskiej, na którego zakup zrzuciły się solidarnie trzy samorządy. I tak WTZ na swoje barki biorą miasto i gmina, centrum opiekuńczo-mieszkalne powiat.
Na wykonanie dokumentacji przebudowy budynku przy ul. Kościerskiej 3d miasto zamierza przeznaczyć 160 tys. zł. Równo za tydzień (28.09) nad zmianami w budżecie, w tym środkami przeznaczonych na projekt, opowiedzą się radni. Następnie w trybie zapytania ofertowego ma zostać wyłoniona pracownia projektowa, która zajmie się tematem. Zdaniem burmistrza Arseniusza Finstera projekt powstanie w roku 2021, jego realizacji możemy zaś spodziewać się w roku 2022.
- W momencie, kiedy będzie projekt, wyodrębnimy jego moduły. Pierwszy to będzie WTZ, drugi centrum opiekuńczo-mieszkalne, i wówczas ja z wójtem staram się o finansowanie budowy WTZ, a starostwo finansuje swoją część. Trudność będzie polegała na tym, że będzie musiał być jeden wykonawca, bo nie sposób, żeby wpuścić tam dwóch - mówi włodarz Chojnic.
Reklama | Czytaj dalej »
Miasto i gmina o środki na WTZ będą aplikować do PFRON-u. - Możemy otrzymać nawet do 50 proc. wsparcia - podaje Arseniusz Finster. Powiat, który podejmuje się utworzenia centrum opiekuńczo-mieszkalnego już złożył wniosek do Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, z tymże na poprzednią lokalizację. Przypomnijmy, początkowo zarówno centrum, jak i nowa siedziba WTZ miały powstać na terenie obecnej placówki, przy ul. Przemysłowej. Zamiast budować nowy obiekt włodarze jednak postanowili kupić i zagospodarować nieruchomość przy ul. Kościerskiej. Za byłą siedzibę banku zapłacili 1,5 mln zł.
- Z racji tego, że pojawiła się koncepcja przeniesienia WTZ do nowego obiektu, to wniosek musimy tak naprawdę zrobić na nowo, ale to wymaga przeprowadzenia inwentaryzacji tego budynku, która jest wykonywana. Jak będziemy posiadali dokumentację będziemy mogli działać - informuje Sebastian Matthes, dyrektor Wydział Funduszy i Rozwoju oraz Turystyki w chojnickim starostwie. Obecny nabór wniosków trwa do końca września. Nie ma nawet co liczyć, że samorząd wyrobi się w tym terminie. - Jeśli jakieś inne możliwości się pojawią, czy też ruszy dalszy nabór na centra w ramach środków rządowych to działamy. Nie jest to najprostszy wniosek, bo jak do tej pory finansowanie otrzymały zaledwie cztery samorządy - dodaje urzędnik.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!