VI Powiatowy Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej
Święto Odzyskania Niepodległości, jak co roku w Chojnicach uczciliśmy koncertem muzyki przedwojennej, jednak tym razem online. Koncert można obejrzeć na stronie Facebook oraz kanale YouTube Stowarzyszenia „Dworek Polski” w dwóch częściach.

Tradycyjnie pierwszoplanową rolę odegrała młodzież powiatu chojnickiego, która przygotowała wybrane przez siebie utwory z przedwojennej sceny kin i kabaretów. W trakcie przygotowania koncertu wykorzystano nagrania z eliminacji VI Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej oraz występu Stowarzyszenia „Dworek Polski” w Świetlicy Wiejskiej w Lichnowach i Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowym w Chojnicach.
- Na początku uczciliśmy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Mogliśmy wysłuchać wiersza „Cud nad Wisłą” w wykonaniu Aleksandry Otta, a pieśni ułańskie zaprezentował zespół Dworku Polskiego. Publiczność zgromadzona przed małym i dużym ekranem mogła wtórować, dzięki dołączonym tekstom pieśni „Wojenko, wojenko” oraz „Ułani, ułani” - relacjonuje Anna Piekarska - Więcławek, prezesująca stowarzyszeniu.

Na koniec zaprezentował się zespół Klezmorim Trio, który na co dzień działa w krakowskim Kazimierzu. Zespół połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerkiej. Wykonał przedwojenne sztetle. Mogliśmy usłyszeć najpopularniejsze utwory w języku Jidisz, jak również historie ich powstania. Zespół Dworek Polski wykonał natomiast tradycyjne żydowskie tańce do utworów Kazimierz oraz Nagila Hava.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Dworek Polski”, współorganizatorami Powiat Chojnicki i Miasto Chojnice, partnerem Chojnickie Centrum Kultury. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Powiatu Chojnickiego i Miasta Chojnice.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Karolina Lewińska, Zofia Szuca
II miejsce - Zuzanna Krysa, Hanna Werner
III miejsce - Zofia Kosobucka, Oliwia Jażdżewska
Wyróżnienie: Małgorzata Drzewicka, Hanna, Anna i Oskar Karasiewiczowie, Marta Małysz, Marta Czaplewska, Oliwia Boettcher.
Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej cz. 1 – laureaci konkursu, ogłoszenie wyników oraz Stowarzyszenie „Dworek Polski”:
Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej cz. 2 – zespół Klezmorim Trio oraz Stowarzyszenie „Dworek Polski”:
Reklama | Czytaj dalej »
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)

USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki

Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!