Trudne warunki atmosferyczne? Dachy Gerard przetrwają każdą pogodę!
Dach kojarzony jest z bezpieczeństwem. To ochrona domu m. in. przed opadami, silnym wiatrem, hałasem z zewnątrz. Powinien służyć wiele lat, tak samo jak przez lata służy budynek mieszkalny. Z wytrzymałością dachu bywa jednak różnie. A gdyby tak pokrycie dachowe miało 50 lat gwarancji mimo trudnych warunków atmosferycznych? To możliwe. Sprawdźcie, jak radzą sobie dachy Gerard.
Co decyduje o takiej wytrzymałości dachu
Dachy Gerard wykonane są ze stali. To stop aluminium, cynku i krzemu, wykończony posypką mineralną. Powłoka aluminowo – cynkowa pokrywa dachówkę obustronnie. Stop jest sprężysty. Dodatkowo przed nałożeniem końcowych warstw, profile gruntuje się i tłoczy. Dzięki temu wyklucza się mikropęknięcia, pojawiające się często na stali malowanej.
Aluminium i cynk to też zabezpieczenie przed korodowaniem. Dachy Gerard uzyskują co najmniej dwukrotnie większą żywotność niż dachy ze stali galwanizowanej, dlatego gwarancja na nie sięga aż 50 lat.
Posypka wulkaniczna, która jest zwieńczeniem profilu, również decyduje o wytrzymałości dachu. Zabezpiecza kolor przed blaknięciem mimo dużego nasłonecznienia. Chroni też przed negatywnym wpływem zasolenia – dachy Gerard sprawdzą się nawet na terenach nadmorskich.
Dachy Gerard a warunki atmosferyczne
Dach zmaga się przede wszystkim z wiatrem, gradem, śniegiem.
Zwykło się przyjmować, że dachy ciężkie: betonowe czy ceramiczne mają większą wytrzymałość na silne podmuchy wiatru właśnie ze względu na swoją wagę. Nic bardziej mylnego. Nawet siedmiokrotnie lżejszy dach z blachy może osiągnąć większą wytrzymałość dzięki innowacyjnemu systemowi montażowemu. Dachówki Gerard przytwierdzane są do więźby poziomo, w ośmiu punktach. Dzięki temu, nawet przy wietrze wiejącym z prędkością 200 km na godzinę, nie są podrywane przed podmuchy!
Sprężysta dachówka świetnie też sprawdza się w kontakcie z gradem. Przy opadach o dużej średnicy od 30 do 90 mm nie ulega rozbiciu. Na jej powierzchni nie pojawiają się pęknięcia jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań.
Dużą zaletą jest także wytrzymywanie obciążeń powodowanych śniegiem. W przypadku dachów ceramicznych bądź betonowych zwykle stosuje się zabezpieczenia przed zsuwającymi się opadami: płotki czy barierki śnieżne. W przypadku słabszej więźby śnieg musi być też systematycznie zgarniany, aby nie obciążać konstrukcji. Z dachami Gerard nie ma tego problemu. Profile są lekkie, więc nawet mimo utrzymującego się śniegu, dach nie obciąża więźby znacząco. Co więcej, posypka mineralna, dzięki swojej fakturze utrzymuje opady na dachu – zabezpieczając przed ich osunięciami. Możemy zatem zrezygnować z nieestetycznych zapór śnieżnych.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!