Odyseja chojnicka, czyli 24 odsłony gminy Chojnice
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Pomorze” jako jedna z trzech organizacji w województwie pomorskim otrzymało dotację z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach regionalnego konkursu grantowego „Równać szanse”. W Wiejskim Domu Kultury w Silnie, powstała grupa osób w wieku 13-19 lat, która pod okiem koordynatora, stworzy niepowtarzalną grę terenową rozgrywającą się na terenie gminy Chojnice.

Gra, po wymyśleniu, zostanie wydrukowana na 24 kartach i w takiej formie trafi do odbiorców. - Grę będziemy rozdawać przy różnych okazjach, a skorzystać z niej będą mogli wszyscy, którzy wyrażą taką chęć - mówi Edyta Barwina, prezes SIS "Pomorze". Na przejście trasy każdy będzie mógł sam wybrać sobie czas. Będzie można spacerować parę dni, codziennie będąc w innym miejscu. Jednak, aby rozszyfrować grę, należy pojawić się w Silnie, na koniec lata. Tam podany zostanie kod do odszyfrowania hasła. Wtedy też uczestnicy będą mogli liczyć na konkurs uczestników i zdobycie nagród. Po tym czasie kod udostępniony zostanie w internecie, nastąpi dodruk gry i w tej wersji każdy będzie już sam mógł odszyfrować hasło końcowe gry.
- Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla młodych ludzi, którzy otrzymają do wykonania zadanie jedynie przy kontroli koordynatora, ale z jak najmniejszym jego udziałem. Koordynator będzie zawsze obecny i pomocny, ale nie będzie wyręczał grupy w tworzeniu zadania. Członkowie grupy zadaniowej będą dzielić się na mniejsze zespoły lub pary, będą wybierać spośród siebie liderów, do kolejnych etapów, będą wyznaczać sobie zadania i analizować rozwiązania. Będą się również spotykać w całej grupie, stosować metodę burzy mózgów, by ostatecznie dopracować wszystkie szczegóły i wydrukować grę. Ponadto uczestnicy skorzystają z uproszczonego kursu obsługi programu graficznego CorelDrew. Będą również dysponować budżetem i decydować o przesunięciach w kosztach projektu - mówi pani Edyta.
Całe przedsięwzięcie będzie tworzone przez młodzież i ma doprowadzić do rozwinięcia ich kompetencji społecznych oraz kreatywności. Młodzi postarają się, aby punkty na trasie w gminie i mieście Chojnice, były ciekawe zarówno dla mieszkańców naszego regionu, jak i dla turystów, którzy będą chcieli podjąć wyzwanie i przebyć przygotowaną trasę.
- Przed grupą zadaniową stoi poważne zadanie, pełne nowych wyzwań, pozwalające na rozwijanie swoich umiejętności. Podczas trwania projektu chcemy, aby każdy mógł odkryć w sobie swoje mocne strony i nauczył się z nich korzystać. Chcemy, aby ujawnili się zarówno liderzy, jak i osoby, które świetnie wykonują zadania. Ci, którzy dobrze radzą sobie z grafiką komputerową oraz ci, którzy potrafią logicznie połączyć ciekawe miejsca w gminie Chojnice z „Odyseją” Homera i działać logistycznie. Każdy będzie mógł wykorzystać to, w czym czuje się najlepiej. Projekt jest rozbudowany i trwał będzie pół roku. Co jakiś będziemy informować o postępach grupy - mówi prezes SIS "Pomorze".
Projekt, Odyseja chojnicka, czyli 24 odsłony gminy Chojnice, prowadzony jest w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!