Modernizacja dworca ze sporym poślizgiem
Dopiero w połowie lipca chojnicki ratusz ma otrzymać pozwolenia na budowę związane z modernizacją dworca kolejowego. Tym samym przesuwają się terminy związane z przetargami na to zadanie i jego finalizacja. - Mamy decyzję marszałka o przesunięciu terminu wykonania dworca kolejowego do 30 czerwca 2023 roku. Musimy zdążyć, jak nie, to pieniądze unijne trzeba będzie oddawać - mówi burmistrz Arseniusz Finster. Szacuje się, że modernizacja dworca pochłonie 20 mln zł.
Reklama | Czytaj dalej »
Z trzymiesięcznym opóźnieniem miasto ma otrzymać pozwolenie na budowę dot. budynku dworca kolejowego ze Starostwa Powiatowego w Chojnicach. - To opóźnienie wynika przede wszystkim z tego, że w Wydziale Architektury i Budownictwa w starostwie był Covid-19. Wydział w ogóle nie pracował. Są też problemy z pozwoleniem na budowę u pana wojewody (część inwestycji prowadzona jest na zamkniętych terenach kolejowych, stąd konieczność pozyskania pozwolenia od tego organu - przypis red.). Również przeciągają się uzgodnienia konserwatorskie w Gdańsku - informuje burmistrz Arseniusz Finster. - Chodzi o szczegóły, jakie materiały będą użyte itp. Przy części już jest porozumienie z projektantem przy innych trwają ustalenia - dodaje Adam Kopczyński, zastępca włodarza.
Najprawdopodobniej prace przy budynku dworca i terenie przed rozpoczną się we wrześniu. W tym samym miesiącu powinny zakończyć się prace na dworcu autobusowym i przy przejściu podziemnym. Pierwsze z wymienionych zadań wykonuje firma Marbruk, natomiast budowa przejścia podziemnego i montaż wind, to inwestycja prowadzona przez PKP PLK.
- Prace na dworcu autobusowym trwają rytmicznie. Pracują ekipy ukraińskie i kaszubskie. Prace w przejściu podziemnym też trwają. Obecnie są układane płytki, trwa montaż wind. Mosty Gdynia i Marbuk zbierają za to zadanie same pochwały - przyznaje włodarz Chojnic.
- Chcemy inwestycję na dworcu kolejowym prowadzić do marca 2023 roku, gdybyśmy wystartowali we wrześniu 2021 mamy 18 miesięcy. Przez ten czas na pewno to zadanie dobra firma jest w stanie wykonać. Mam nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z ChCK, gdzie weszła firma, która rokowała nadzieję, że wykona, potem zeszła z placu budowy i trzeba było powtarzać przetarg. Mam zagrożenie takie, że na kilka miesięcy przed wyborami mogę, tego obiektu nie oddać - mówi burmistrz. Wartość prac kosztorysowych na dworcu kolejowym opiewa na 20 mln zł.
Dopiero po wykonaniu dworca kolejowego w naszym mieście zacznie funkcjonować tzw. Miejski Rower.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!