Czy projekt elektrycznej hulajnogi jest konieczny w naszym mieście?
Zdaniem radnej Janiny Kosowskiej nieszczególnie, jeśli chodzi o młodych ludzi. - Doradzam, żeby lepiej spacerowali - mówiła na połączonym posiedzeniu komisji, zasiadająca w Radzie Miasta Chojnice.
Na zdjęciu radna Janina Kłosowska.
Projekt elektryczna hulajnoga ma zacząć funkcjonować w mieście i gminie Chojnice, a także mieście i gminie Człuchów z początkiem nowego miesiąca. Na cztery samorządy rozdysponowanych zostanie 100 urządzeń, w zależności od liczby mieszkańców. Obecnie z firmą zewnętrzną, która w całości poprowadzi projekt, ustalane są lokalizacje tzw. spotów, gdzie będzie można hulajnogę zostawić.
Reklama | Czytaj dalej »
Swoim zdaniem na temat elektrycznej hulajnogi w Chojnicach na ostatnim wspólnym posiedzeniu komisji miejskich podzieliła się jedna z radnych. - Czy one są konieczne w naszym mieście? Skoro mają służyć młodzieży, to ja doradzam, żeby lepiej spacerowali . Mówi to osoba, która ma tysiące, a może miliony kilometrów w nogach. Raczej tylko mi to służy niż przeszkadza. Nie żałuję, że tyle kilometrów przeszłam pieszo - mówiła Janina Kłosowska, pytając zarazem zastępcę burmistrza o koszty wdrożenia projektu na lokalnym podwórku i argumenty przemawiające za.
- Też jestem zwolennikiem przemieszcza się pieszo, tudzież biegania. Jestem też w jakimś stopniu cyklistą. Jeżdżę dużo na rowerze i uważam, że siła własnych nóg, to jest najbardziej ekologiczny transport, jaki istnieje - przyznał Adam Kopczyński. Mimo to, i do burmistrza przemówiły argumenty przedstawione przez wykonawcę zadania, jak choćby ten, że hulajnoga elektryczna może odciągnąć młodzież od komputerów.
Z tytułu wprowadzenia elektrycznej hulajnogi miasto nie poniesie żadnych kosztów. - Nasza współpraca ogranicza się do udostępnienia miejsc na spoty - poinformował włodarz. - Elektryczna hulajnoga ułatwi mieszkańcom, gościom, turystom przemieszczanie się pomiędzy newralgicznymi punktami. W dobie remontu oraz przebudowy kanalizacji deszczowej, gdzie mamy uciążliwe korki, to spore ułatwienie w przemieszczaniu - dodał burmistrz Kopczyński.
Zdaniem włodarza, wprowadzenie pojazdów napędzanych elektrycznie do miejskiej przestrzeni, nie powinno zmniejszyć bezpieczeństwa, w końcu warunki ich użytkowania regulują zmiany w przepisach ruchu drogowego. Dopuszczalna prędkość z jaką można się poruszać hulajnogą elektryczną to 20 km/h. Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat. Dzieciom do lat 10 zabrania się kierowania hulajnogą elektryczną, za wyjątkiem strefy zamieszkania, gdzie mogą to robić wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (5)
- Komentarze Facebook (...)
5 komentarzy
Dla pozostałych zlszowanych taczka lub laska.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!