Pokaz rękodzieła, wystawa historyczna i warsztaty plecionkarskie
Stowarzyszenie na Rzecz Lokalnej Przedsiębiorczości przygotowało w sobotę (17.07) pokaz rękodzieła artystycznego i wystawę historyczną. Z kolei Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach zapraszało na warsztaty plecionkarskie.
W sobotę, chojnicki Stary Rynek wypełniły stragany twórców, artystów rękodzieła. Królowała rzeźba, malarstwo, a także przedmioty użytkowe wykonane w nietuzinkowy sposób. Imprezie towarzyszyła giełda staroci i kolekcjonerskie stoiska. Wystawę historyczną przygotował chojnicki kolekcjoner broni białej Roman Belzerowski. Okazją do prezentacji militariów była 381 rocznica powstania pierwszego bagnetu. Kolekcjoner jest kopalnią wiedzy na temat tego typu uzbrojenia, podczas rozmowy można było poznać informacje o twórcy bagnetu, którym był francuski dyplomata wojskowy Louis Philippe de Ségur. Pierwsze bagnety szpuntowe, wykonane ze zniszczonych pik, zostały pierwszy raz użyte pod francuskim miastem Bayonne, od którego pochodzi nazwa tej broni.
Reklama | Czytaj dalej »
„Pomorskie sploty”, to cykl spotkań, organizowanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, przy współpracy z jednostkami muzealnymi z Kwidzyna, Lęborku, Tucholi i Chojnic. Podczas warsztatów plecionkarskich, w każdym z miast wykorzystywano inne tworzywo: wiklina, korzeń sosny, taśma wiklinowa. W Chojnicach, pod okiem Czesława Hinca- utytułowanego kaszubskiego twórcy ludowego, powstał kosz rozrostowy do chleba wykonany ze słomy.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!