Jakie meble do pokoju nastolatka?
Urządzanie pokoju dla nastolatków to nie lada wyzwanie. Każde dorastające dziecko marzy o przestrzeni zaaranżowanej w interesującym je stylu, a przy tym będące dobrym miejscem do rozwijania swoich pasji, nauki czy spędzania czasu z przyjaciółmi. Rodzice zaś chcą dobrać do pokoju nastolatka trwałe rozwiązania, które służyć będą wiele lat. Oto kilka podpowiedzi, jakie meble do pokoju nastolatka wybrać, by połączyć wszystkie te funkcje.
Zróbcie wspólny plan
Dzieci w nastoletnim wieku chcą same decydować o wyglądzie swojego pokoju. W ten sposób mogą przedstawiać swoje zainteresowania i tworzyć wymarzone miejsce. Dlatego każdy rodzic dobrze aby pamiętał o przedyskutowaniu z dziećmi wyboru mebli.
Zastanawiając się, jakie meble do pokoju nastolatka kupić, zwróćcie uwagę na ich kolorystykę, trwałość i funkcjonalność. Czasem to trudna sztuka łączenia upodobań nastolatki czy nastolatka ze stworzeniem uniwersalnej, ponadczasowej przestrzeni na kolejne lata dorastania.
Meble dla nastolatków – o czym trzeba pamiętać?
Bez względu na to, jak dużo przestrzeni masz do wykorzystania, w pokoju dla nastolatka musi znaleźć się łóżko, biurko do nauki oraz szafy do przechowywania.
Biurko do pokoju nastolatka
Biurko powinno być wykonane solidnie, tak żeby służyło wiele lat nastolatkowi. Lepiej zdecydujcie się na duży, drewniany blat, dzięki któremu swobodnie zmieści się komputer i pozostanie jeszcze miejsce do nauki. Warto dobrać taki blat, który będzie kolorystycznie współgrać z podłogą. Z kolei wybierając podłogę, pamiętać należy o tym, by była ona wytrzymała, tak jak np. panele winylowe - charakteryzujące się dużą wytrzymałością na ścieranie zadbają o brak śladów po krześle obrotowym do biurka = pamiętaj o doborze odpowiedniego typu kółek (typ W). Winyl jest jednocześnie ciekawym rozwiązaniem do pokoju nastolatka przez wzgląd na swoją ochronę przed wodą. Panele wodoodporne Weninger zapewnią zatem doskonały wręcz wygląd podłogi u nastolatka na wiele lat.
Jakie łóżko dla nastolatka
Kolejnym istotnym meblem jest łóżko, które oprócz tego, że musi być komfortowe, to jeszcze powinno być zgodne z aktualnymi trendami, by spodobało się nastolatkowi. Producenci proponują wiele rodzajów łóżek – pojedyncze, składane, z szufladami czy z metalową ramą. Ponadczasowym wyborem będzie drewniane łóżko, którego naturalne odcienie uczynią pokój przytulnym. Warto zwrócić uwagę, żeby łóżko miało pojemnik na pościel.
Bardzo popularne są łóżka z metalowymi ramami w białym lub czarnym kolorze, które nadają wnętrzu industrialny wygląd. Najlepszym rozmiarem łóżka dla nastolatka będzie 90x200 cm, ale jeśli pokój jest większy, warto wybrać duży rozmiar np. 140x200cm.
Szafa w pokoju nastolatka
Ostatnim podstawowym meblem, bez którego trudno funkcjonować, jest szafa. Minęła już moda na meblościanki, ale można zamontować szafy przesuwne z lustrem. To sprawi, że pomieszczenie powiększy się, a nastolatek będzie mieć dużo miejsca do przechowywania. W małych pomieszczeniach warto wybrać szafę narożną, ponieważ zajmuje mniej miejsca, a przy tym jest pakowna.
Meble do pokoju młodzieżowego
W pokoju dla młodego człowieka z pewnością przyda się komoda, w której może przechowywać zarówno ubrania, jak i książki czy notatki. W trakcie aranżacji pokoju nastolatka warto również zdecydować się na regały, gdzie można postawić książki, gry oraz zdjęcia. Dobierz je w kolorystyce odpowiadającej reszcie mebli, aby wszystko dobrze się wspólnie komponowało.
Jakie meble do pokoju nastolatka?
Podsumowując to, jakie meble do pokoju nastolatka wybrać, pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach. Po pierwsze zadbaj o to, by nie zabrakło tego, co najważniejsze – łóżka, biurka czy szafy. Trzeba pamiętać, że pokój nastolatka służy do nauki, wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi, dlatego powinno być urządzone z niezwykłą starannością. Po drugie wybieraj wyposażenie wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów, by służyło na długo. I po trzecie, zawsze priorytetowo traktuj zdanie nastolatka. Otwarcie na jego sugestie z pewnością pozwoli wypracować korzystne kompromisy – zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!