Za kierownicę lepiej bez zbędnych rozpraszaczy
Policjanci corocznie ujawniają na terenie całego kraju kilka tysięcy wykroczeń drogowych dotyczących korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem. W tej liczbie są wykroczenia popełnione przez kierujących wszystkimi rodzajami pojazdów, w tym rowerzystów.
Przypomnijmy, że w myśl artykułu 45 ustęp 2 punkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
Reklama | Czytaj dalej »
- Rozmowa przez telefon podczas jazdy rowerem jest równie niebezpieczna, co podczas jazdy samochodem. Trzymanie jedną ręką telefonu, a drugą kierownicy roweru, rozkojarzenie wynikające z prowadzonej rozmowy, prowadzi niejednokrotnie do niewłaściwej oceny sytuacji na drodze. Zajęci rozmową nie zwracamy uwagi na obowiązujące znaki drogowe, na innych uczestników ruchu, co w konsekwencji może doprowadzić do przykrych dla nas sytuacji np. do tego, że będziemy uczestniczyć w zdarzeniu drogowym - dodaje policjantka.
Mając na względzie własne i innych bezpieczeństwo, kierownicę powinniśmy trzymać obiema rękami. Chcąc porozmawiać przez telefon, zatrzymajmy się w bezpiecznym miejscu lub zejdźmy z roweru, a jeżeli jest to możliwe, to po prostu rozmowę kontynuujmy dopiero po dotarciu do celu.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (4)
- Komentarze Facebook (...)
4 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!