33-letni włamywacz aresztowany
W miniony piątek (3.12) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali 33-letniego mężczyznę w związku z szeregiem kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w drugiej połowie listopada na terenie Chojnic.

Kryminalni w związku z przyjętymi zgłoszeniami dotyczącymi włamań intensywnie pracowali nad tymi sprawami. - Jak ustalili policjanci w toku prowadzonych czynności, wytypowany i zatrzymany 33-latek jest odpowiedzialny łącznie aż za 8 przestępstw dotyczących włamań do piwnic w budynkach wielorodzinnych na terenie Chojnic - mówi mł. asp. Justyna Przytarska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.
Reklama | Czytaj dalej »
33-latek, jak się okazało, zazwyczaj w nocy włamywał się do piwnic, skąd kradł elektronarzędzia, sprzęt do rowerów, sprzęt elektroniczny, różnego rodzaju narzędzia techniczno-budowlane, a także alkohol. - Pokrzywdzeni wycenili straty na około 4 tysiące złotych. Mężczyzna został doprowadzony do chojnickiej prokuratury. Został już przesłuchany i usłyszał 8 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem - informuje policjantka.
W związku z tym, że mężczyzna działał w ramach powrotu do przestępstwa w miniony piątek (3.12) został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. - Za kradzież w włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak w jego przypadku może ona zostać zwiększona o połowę, czyli grozi mu do 15 lat więzienia. Sprawa ta cały czas ma charakter rozwojowy, policjanci sprawdzają, czy ten 33-latek nie dopuścił się innych przestępstw, do których doszło nie tylko na terenie naszego powiatu - dodaje oficer prasowa chojnickiej policji.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!