Jan Klepin dołączy do grona Zasłużonych Obywateli Miasta Chojnice
O uhonorowanie w ten sposób długoletniego dyrektora Technikum nr 2 w Chojnicach wystąpił burmistrz Arseniusz Finster. Radni nad stosownym projektem uchwały pochylą się na sesji 27 grudnia.
Jan Klepin urodził się 29 marca 1959 r. w Chojnicach. Jest absolwentem bydgoskiej Akademii Techniczno - Rolniczej im. J. J. Śniadeckich, na której również się doktoryzował w 1997 r. Pracę w ówczesnym Technikum Rachunkowości Rolnej przy ul. Dworcowej rozpoczął w 1985 r. jako nauczyciel przedmiotów rolniczych. Sześć lat później został dyrektorem tej placówki. Od zawsze chciał być nauczycielem i w tym też charakterze pracował przez trzydzieści lat, ucząc i wychowując rzeszę chojnickiej młodzieży. Od szkoły nie odwiodła go nawet wygrana w konkursie ogłosoznym przez japońska fundację. Jako zdobywca głównej nagrody miał możliwość wyjazdu celem podjęcia pracy w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych, na co jednak się nie zdecydował, pozostając w rodzinnych Chojnicach i nadal pracując w swojej ukochanej szkole. W 2014 r. przeszedł na emeryturę.
Jan Klepin dał się poznać jako pedagog i dyrektor z charyzmą, dzięki której szkoła, którą zarządzał, nie była zwykłą szkołą, tylko szkołą z duszą i tradycjami. Potrafił zintegrować całą społeczność szkolną, zyskał sympatię uczniów i rodziców. Podejmował szereg inicjatyw społecznych. Kierował Fundacją Ekologiczną Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej, był członkiem zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Chojnicach oraz członkiem rady Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Na Biskupim Uniwersytecie Ludowym przy Technikum nr 2 także piastował stanowisko dyrektora. Należał do współorganizatorów Chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, którego był wieloletnim wiceprezesem. Jest autorem i współtwórcą licznych programów edukacyjnych oraz publikacji dotyczących ochrony środowiska naturalnego, rolnictwa, nauk przyrodniczych i oświaty zdrowotnej, m.in. Forum dla Zdrowia czy Mityngu Młodych Przyjaciół Nauki.
"Działalność zawodowa i społeczna Pana Jana Klepina, jego postawa, sumienność oraz godne reprezentowanie naszego miasta jest wzorem dla mieszkańców Chojnic, a osiągnięcia naukowe są dowodem jego ciężkiej pracy" - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
Reklama | Czytaj dalej »
Leszek Chamier Cieminski, Janusz Palmowski, Janina Kosiedowska, Edmund Hapka, Edward Gabryś, Bogdan Kuffel, Zbigniew Wiśniewski, Wojciech Pietrzak, Tadeusz Szyca, Tadeusz Guentzel, Kazimierz Pułakowski, Zbigniew Rajmund Stromski, Maria Renata Wróblewska, to chojniczanie już posiadający tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (3)
- Komentarze Facebook (...)
3 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!