Pożar w zakładzie produkującym łodzie w Chojniczkach
Spaleniu uległa drewniana hala produkcyjna. Na miejscu wciąż działają służby, trwa dogaszanie pogorzeliska.

Pożar w zakładzie zajmującym się produkcją łodzi w Chojniczakach, wybuchł dzisiaj (17.12) przed godziną 11:00. Jeszcze przed przybyciem służb do miejscowego szpitala z poparzeniami ręki trafił jeden z pracowników, który próbował gasić ogień wraz z właścicielem. Na hali miało dojść do wybuchu pieca.
Na miejsca zdarzenia zadysponowanych zostało 14 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej.
- Spalił się budynek produkcyjny o konstrukcji drewnianej i znajdujący się przed namiot, w którym składowane były gotowe już produkty, półprodukty do produkcji łodzi z tworzyw z laminatów o wymiarach około 30 na 50 metrów. Pożar został całkowicie opanowany. Obecnie trwają tylko niezbędne prace rozbiórkowe i dogaszanie pogorzeliska - informuje Henryk Koźlewicz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Chojnicach.
- W wyniku tego pożaru nie ma zagrożenia ekologicznego, przez chmurę dymu, jaka powstała ze spalających się tutaj składowanych materiałów dla Chojnic, Chojniczek czy innych pobliskich terenów - uspokaja oficer prasowy.
Na miejsca zdarzenia zadysponowanych zostało 14 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. - Na chwilę obecną nie jest znana konkretna przyczyna pożaru, jak również szacunkowa wartość strat - przyznał bryg. Henryk Koźlewicz.
Reklama | Czytaj dalej »
Działania strażaków wspomaga policja i straż miejska. Do Chojniczek przyjechali także przedstawiciele zarządzania kryzysowego ze starostwa i gminy Chojnice. Natomiast pracownicy pogotowia energetycznego, ze względu na przebiegającą linię wysokiego napięcia nad miejscem pożaru, musieli odciąć prąd dla bezpieczeństwa prowadzonych działań.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!