91-letnia seniorka nie dała się oszukać
Policjanci systematycznie przypominają o tym, jak nie paść ofiarą oszustów, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Te działania profilaktyczne sprawiają, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Kilka dni temu oszust próbował wyłudzić pieniądze od seniorki z Chojnic. Na szczęście ostrożna i rozsądna 91-latka nie uwierzyła w przedstawioną historię i nie pozwoliła pozbawić się oszczędności.
Kilka dni temu do 91-letniej mieszkanki Chojnic zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta. Pod pretekstem poinformowania kobiety, że nie stawiła się na wezwanie policjantów do jednostki z powodu wycieku jej danych osobowych w banku, próbował podczas rozmowy uzyskać informację o oszczędnościach seniorki. Kobieta po krótkiej rozmowie od razu podejrzewając, że ma do czynienia z oszustem nie wdała się z nim w żadną dyskusję co spowodowało, że dzwoniący zorientował się, że nie da się oszukać starszej Pani i rozłączył się. 91-latka po rozmowie z oszustem zadzwoniła do kierownika dzielnicowych, którego poinformowała o całym zdarzeniu. Chciała się upewnić, czy na pewno nie była wzywana w sprawie o jakiej mówił przestępca. Policjant potwierdził chojniczance, że zachowała się bardzo odpowiedzialnie i nie dała się oszukać przestępcom, bo nikt z policjantów nie wzywał seniorki do komendy.
Reklama | Czytaj dalej »
Jak sama Pani Krystyna powiedziała policjantom, którzy odwiedzili ją w miejscu zamieszkania, wielokrotnie słyszała w lokalnych mediach i telewizji apele, by nie dać się oszukać! Jak widać dobrze zapamiętała przekazywane przez policjantów treści.
Serdecznie gratulujemy seniorce tak wspaniałej postawy!!!
Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców. W momencie, kiedy ktoś będzie do nas dzwonił na telefon stacjonarny i chciał pieniądze – jak najszybciej zakończmy tą rozmowę!
Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku oszczędności.
Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
Policjanci nigdy nie proszą przez telefon o wydanie pieniędzy, wyrzucenie ich przez okno, czy pozostawienie gotówki i innych kosztowności w takich miejscach jak śmietnik czy klatka schodowa.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!