Dzielnicowi kontrolują miejsca zaznaczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowi z powiatu chojnickiego w ramach obchodowej służby każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Po przeanalizowaniu zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zaobserwowanych zagrożeń w swoich rejonach przeprowadzili kolejne intensywne działania mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym nasze miasto.
Dzielnicowy, to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, funkcjonariusz do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest zatem, aby każdy wiedział jak szybko skontaktować się ze swoim dzielnicowym i znał bezpośredni numer telefonu, który można szybko znaleźć za pomocą aplikacji Moja Komenda, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Bezpłatna aplikacja działa w trybie offline, bez dostępu do Internetu. Aplikacja „Moja Komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce.
Reklama | Czytaj dalej »
Dzielnicowi podczas codziennych służb kontrolują miejsca zagrożone, wskazane przez mieszkańców naszego powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także rejony służbowe dzielnicowych. W wymienionych rejonach mundurowi prowadzą kontrole pod kątem kradzieży rowerów, złomu, a także włamań do piwnic oraz innych obiektów i domów w trakcie budowy. Kontroli poddane zostają obiekty handlowe, tereny przyszkolne, dyskonty, przystanki autobusowe pod kątem wandalizmu i chuligańskich wybryków.
Dzielnicowi kontrolują parkingi osiedlowe, parki oraz ogrody działkowe ze sprawdzeniem altanek pod kątem kradzieży i przebywania osób bezdomnych oraz poszukiwanych, a także zwracają uwagę na pojazdy, które parkują w miejscach niedozwolonych.
W trakcie swoich patroli dzielnicowi niejednokrotnie zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, że dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Dążąc do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, chojnicka policja planuje przeprowadzenie zintensyfikowanych działań w miejscach, gdzie najczęściej mieszkańcy zgłaszają zaobserwowane zagrożenia.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (1)
- Komentarze Facebook (...)
1 komentarz
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!