Kolejna akcja chojnickiej drogówki
Policjanci chojnickiej drogówki na terenie powiatu przeprowadzili działania prędkość. Łącznie skontrolowali blisko 60 pojazdów, ujawnili 29 przekroczeń prędkości, w tym 26 przekroczeń w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.
Głównymi założeniami działań było:
- zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości,
Reklama | Czytaj dalej »
- uświadomienie kierującym, jakie zagrożenia niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością,
- egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości,
- ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz urządzeń do przewozu dzieci.
W ramach prowadzonych działań (18.07.) policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu videorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości. Łącznie skontrolowali blisko 60 pojazdów, ujawnili 29 przekroczeń prędkości, w tym 26 przekroczeń w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych. W trakcie prowadzenia działań policjanci nałożyli 38 mandatów karnych.
Przyczyną wypadków i kolizji najczęściej jest nadmierna prędkość, czy też niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Lekceważenie przepisów drogowych może być jednak bardzo kosztowne – przekonali się o tym dwaj kierowcy. Pierwszy z nich przekroczył prędkość o 43 km/h za co został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych, a na jego konto trafiło 8 punktów. Drugi z kierujących przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h za co został ukarany mandat w kwocie 800 złotych, a na jego konto trafiło 6 punktów. Obydwaj kierowcy przyjęli grzywnę i skorzystali z możliwości zapłacenia mandatu na miejscu – kartą płatniczą.
Obecnie kwoty grzywien za przekroczenie dopuszczalnej prędkości przedstawiają się następująco:
- do 10 km/h 50 zł
- o 11-15 km/h 100 zł
- o 16-20 km/h 200 zł
- o 21-25 km/h 300 zł
- o 26-30 km/h 400 zł
- o 31-40 km/h 800 zł
- o 41-50 km/h 1000 zł
- o 51-60 km/h 1500 zł
- o 61-70 km/h 2000 zł
- o 71 km/h i więcej 2500 zł
Przypominamy, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wiąże się również z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.
Policjanci przypominają, że jazda z nadmierną prędkością jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków, dlatego trzeba bezwzględnie stosować się do obowiązujących ograniczeń.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (3)
- Komentarze Facebook (...)
3 komentarze
Bronię ludzi, którzy żadnego wykroczenia nie popełnili, a są o takie fałszywie oskarżani przez przestępców w mundurach.
Nie twierdzę też, że robią tak wszyscy policjanci, chociaż musi być ich mało, ponieważ dotąd żaden patrol realizujący kontrolę prędkości, który mnie zatrzymał nie robił tego prawidłowo. W większości sami dawali sobie spokój, ale kilkukrotnie sprawa zakończyła się w sądzie i ani razu nie skończyła się po myśli mundurowych. Bez sztuczek, kruczków czy znajomości.
Więc to nie ja bronię piratów drogowych, to ty bronisz policjantów popełniających przestępstwa i udających, że nic niewłaściwego się nie dzieje. To jest prawdziwa patologia.
Chciałbym też uzyskać informację, skoro przeprowadzane były kontrole prędkości, jaki był cel zatrzymania 31 z tych 60 skontrolowanych pojazdów, w przypadku których nie zostało ujawnione przekroczenie prędkości. Czyżby kierowcy na miejscu wykazali amatorom w mundurach, że stoją na przegranej pozycji ze swoją próbą fałszowania dowodów winy? Tak się kończyły dotąd wszystkie podobne próby, gdy drogówka usiłowała wmówić mi wykroczenie.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!