Miasto Chojnice powraca do segregacji popiołu
Każda rodzina zamieszkująca w domu jednorodzinnym może zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami i taki pojemnik otrzymać.
Miasto Chojnice otrzymało 250 pojemników na popiół i powraca do segregacji tego odpadu. Oprócz pojemnika: czarnego, brązowego, niebieskiego, żółtego i zielonego będzie teraz również pojemnik pomarańczowy.
- Wcześniej ten popioł segregowaliśmy rotacyjnie z odpadami zielonymi, ale po zmianie ustawy, kiedy odpadki BIO muszą być segregowane przez cały rok na pewien moment zrezygnowaliśmy z tego i popiół wsypywaliśmy do czarnego pojemnika czyli do zmieszanych. Teraz wracamy z pojemnikiem pomarańczowym, ze względu na problemy technologiczne - tłumaczy wiceburmistrz Adam Kopczyński.
Reklama | Czytaj dalej »
- Segregacja popiołu jest o tyle ważna, że jeśli się go miesza z innymi odpadami to niszczy narzędzia sortujące - dodaje burmistrz Arseniusz Finster.
Każdy rodzina zamieszkująca dom jednorodzinny może zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami i taki pojemnik otrzymać. Wywóz będzie dokonywany 2 razy na miesiąc. Nie wpłynie to na tzw. "opłatę śmieciową", czyli pojemnik wystawiany jest na koszt miasta. Segregacja będzie trwać od od 1 października do 30 kwietnia.
- Mamy pewne oszczędności w zakresie gospodarowania odpadami i zgodnie z zaleceniem wspólników Zgromadzenia Ogólnego ZZO miasta Chojnice i Czersk zobowiązały się do tego, aby popiół ponownie segregować - dodaje wiceburmistrz.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (4)
- Komentarze Facebook (...)
4 komentarze
Nie, Panie Tadeuszu. Jak powiedział Arseniusz Finster, urzędnik pełniący funkcję burmistrza tego miasta, miasto przeznaczyło pieniądze TYLKO na odśnieżanie chodników i jezdni
cyt.
https://chojnice24.pl/artykul/37957/przetarg-na-zimowe-utrzymanie-drog-w-miescie-ogloszony/
o drogach dla rowerów NIE ma ani słowa w jego wypowiedzi. Z mojego doświadczenia, to chodnik i DDR, o którym Pan napisał była od czasu do czasu odśnieżana, ale w stopniu NIEWYSTARCZAJĄCYM do BEZPIECZNEGO się na niej przemieszczania. Śnieg, lód, pośniegowe błoto, brak usuwania śliskości poprzez sypanie środkami typu piasek, czy mieszanki to była codzienność.
Bo w przypadku zaśmiecania miasta i wandalizmu koszty oczyszczania miasta czy naprawy przechodzą na podatników a nie Urzędasów.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!