Wywrotki budowlane do zadań specjalnych - czym się wyróżniają?
Nie każda wywrotka spełnia parametry, które pozwolą jej transportować materiały budowlane. Naczepy przeznaczone do tego typu transportu to pojazdy, które pracują w bardzo trudnych i intensywnych warunkach. Wybór odpowiedniego sprzętu to gwarancja, aby praca była wykonana prawidłowo i bezpiecznie. Czym charakteryzują się niezawodne wywrotki budowlane?
Naczepy samowyładowcze w transporcie budowlanym
Wywrotki ze względu na swoją konstrukcję i sposób działania są najlepszym rozwiązaniem do transportu wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych. Asfalt, gruz, kamienie czy inne surowce wykorzystywane w budownictwie mają zróżnicowaną strukturę i charakteryzują się wysoką twardością. Załadunek, rozładunek, transport w miejsce docelowe - wszystko to może prowadzić do uszkodzenia konstrukcji naczepy. Wybierając wywrotkę, należy zwracać szczególną uwagę na parametry, dzięki którym będzie ona niezawodna w swojej pracy. Na rynku dostępne są naczepy z różnymi modelami ram, więc warto wziąć pod uwagę wszystkie opcje.
Niska masa własna
Niska masa własna, duża ładowność i mocna konstrukcja to główne parametry, na które zwracają uwagę właściciele firm z sektora budowlanego. Im więcej materiału uda się jednorazowo załadować, tym mniej cykli trzeba będzie wykonać, aby przetransportować całość. A co się z tym wiąże, transport generuje mniej kosztów przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności pojazdu. Aktualnie na rynku takie parametry spełniają wywrotki budowlane firmy Wielton, która w swojej ofercie ma pojazdy z serii Super Light, czyli superlekkie naczepy samowyładowcze. Naczepa o niskiej wadze i dużej ładowności to skuteczny sposób na zwiększenie wydajności tonokilometra.
Szybki, skuteczny i bezpieczny wyładunek
Wyładunek w trudnym terenie to jedno z największych wyzwań transportu materiałów budowlanych. Niektóre z nich (szczególnie zimą w niskich temperaturach) mają tendencję do przywierania do konstrukcji naczepy, co utrudnia ich rozładunek. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie specjalnych wkładek wykonanych z teflonu, które wykazują wysoką odporność na ścieranie. Wyłożenie skrzyni ładunkowej takimi wkładami zmniejsza współczynnik tarcia, dzięki czemu przewożone materiały nie przywierają i nie przymarzają.
Solidna konstrukcja
Decydując się na zakup wywrotki do transportu materiałów budowlanych, należy zwrócić uwagę na konstrukcję naczepy. Powinna być ona wykonana z solidnych materiałów (np. stal Hardox 450), odpornych na ścieranie czy wgniecenia. Dzięki temu pojazd bez problemu poradzi sobie z przewozem w nawet najtrudniejszych warunkach i przy wysokiej eksploatacji.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!