Leasing fotowoltaiki - co to takiego?
Inwestycja w urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii to jeden ze skutecznych sposobów na zmniejszenie kosztów w przedsiębiorstwie. Decydując się na fotowoltaikę zyskuje się niemal bezpłatną energię elektryczną, która w przypadku instalacji fotowoltaicznej o odpowiednio dobranej mocy może pokryć nawet całkowite zapotrzebowanie na prąd w firmie. Zakup paneli fotowoltaicznych oraz montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się jednak z kosztowną inwestycją. W celu jej sfinansowania można skorzystać z rozwiązania, jakim jest leasing fotowoltaiki.
Na czym polega leasing na instalację fotowoltaiczną?
Leasing fotowoltaiki to rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z instalacji fotowoltaicznych w zamian za spłacanie comiesięcznych rat wybranej instytucji bankowej. Panele fotowoltaiczne pozostają własnością banku, choć leasingobiorca ma w okresie trwania umowy prawo do ich wykorzystywania. Po całkowitym spłaceniu kwoty określonej w umowie instalacja fotowoltaiczna zostaje jego własnością.
Leasing fotowoltaiki jest opłacalnym rozwiązaniem w szczególności dla firm, które zużywają duże ilości energii elektrycznej, co w czasach znacznych podwyżek cen prądu pozostawia ślad w firmowych budżetach. Często zakup paneli fotowoltaicznych za gotówkę oznaczałby dla firmy zaburzenie płynności finansowej, a spłacanie comiesięcznych rat leasingu nie jest już tak dużym obciążeniem.
Dla kogo leasing paneli fotowoltaicznych?
Leasing paneli fotowoltaicznych to opcja skierowana dla przedsiębiorców, którzy chcą zyskać oszczędności, a jednocześnie nie mogą sfinansować całości inwestycji za gotówkę. Skorzystać z niej mogą zarówno klienci biznesowi prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółki. Dla osób prywatnych przeznaczony jest kredyt na zakup instalacji fotowoltaicznej.
Chcesz dowiedzieć się, co zyskuje właściciel instalacji fotowoltaicznej? Potrzebujesz więcej informacji ta temat inwestycji w fotowoltaikę? Zajrzyj do serwisu https://e-energia.pl/!
Rodzaje leasingu na instalacje fotowoltaiczne
Inwestorzy posiadający osobowość prawną mogą skorzystać z trzech rodzajów leasingu:
-
Leasing operacyjny - instalacja fotowoltaiczna jest własnością leasingodawcy, zaś leasingobiorca co miesiąc spłaca raty leasingu. Okres finansowania to minimum 4 lata, maksymalnie 8 lat. Niezbędny jest wkład własny o wartości od 10 do 45% wartości przedmiotu. Kwotę VAT można odpisać od podatku. Leasingodawca ma prawo do odpisów amortyzacyjnych paneli fotowoltaicznych zainstalowanych u leasingobiorcy.
-
Leasing finansowy - przedmiot leasingu przechodzi na własność leasingobiorcy, który spłaca go jak raty kredytu. Czas trwania umowy jest dowolny, zazwyczaj wynosi od 6 do 60 miesięcy. Kwota VAT może zostać rozłożona na raty.
-
Pożyczka leasingowa - to kredyt, którego udziela firma leasingowa, a nie bank.
Jak znaleźć najlepszą ofertę leasingową?
Oferty na leasing fotowoltaiki są bardzo zróżnicowane. Jedne z nich zawierają korzystniejsze, a inne nieco mniej korzystne warunki. Podejmując decyzję o inwestycji oraz o sposobie jej finansowania warto zrobić rozeznanie i porównać różne możliwości oferowane przez banki. Duży ułatwieniem jest skorzystanie z porównywarki firmy leasingowe - ranking, w której znajdują się wszelkie informacje ułatwiające podjęcie decyzji i znalezienie najbardziej opłacalnego rozwiązania finansowego.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!