Zajęcia dla podopiecznych Świetlicy św. Franciszka
W czwartek 23 marca 2023 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci MBP ponownie odwiedzili podopieczni Świetlicy im. św. Franciszka. Tym razem spotkanie poświęcone było Wielkanocy.

W trakcie zajęć bibliotekarka rozmawiała z dziećmi o tym, skąd wzięła się nazwa świąt i co oznacza, że są ruchome, dlaczego obchodzi się je wiosną i jakie są symbole wielkanocne. Poruszone zostały zagadnienia Wielkiego Tygodnia, święcenie palm, święconki, pisanek i śmigusa-dyngusa. Całą tę wiedzę o zbliżających się świętach pomogła uporządkować książka Małgorzaty Kuneckiej pt. „Zwyczaje świąteczne w Polsce. Pytania i odpowiedzi”.
Następnie na uczestników czekało wykonanie kartki świątecznej techniką iris folding. Pomysł został zaczerpnięty z dwumiesięcznika „Wena”. Zadanie początkowo wydawało się trudne do wykonania, lecz wszyscy doskonale sobie z nim poradzili. I byli zadowoleni z efektów pracy.

Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)

USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!