18-latek stracił prawo jazdy, które odebrał kilka godzin wcześniej
Młody mężczyzna w terenie zabudowanym jechał ponad 109km/h.
W piątek (24.03.) około godziny 20:00 policjanci z chojnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. 18-latek w terenie zabudowanym jechał ponad 109 km/h. Policjanci zatrzymali auto na ulicy Kościerskiej w Chojnicach. Jak się okazało młody kierowca parę dni wcześniej zdał egzamin, a prawo jazdy odebrał kilka godzin przed kontrolą. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania oraz zgodnie z taryfikatorem nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.
Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (7)
- Komentarze Facebook (...)
7 komentarzy
Tymczasem nawet niewielki odchył od prawidłowej osi optycznej skutkował będzie zafałszowaniem pomiaru. Dodatkowo urządzenie nie wskazuje czasu pomiaru, ani odległości od mierzonego obiektu, co uniemożliwia prawidłową identyfikację i określenie, czy pomiar został wykonany zgodnie z prawem metrologicznym. Przykładowo, pomiar tym urządzeniem z odległości 500-700m w przypadku, gdy na drodze znajduje się kilka pojazdów w odległości mniejszej niż 100m od siebie z dużym prawdopodobieństwem będzie nieprawidłowy (tak stwierdził w przynajmniej kilku opiniach znany biegły J.T., który generalnie znany jest z opinii na niekorzyść kierowców).
W przypadku widocznym na zdjęciu widać również, że pomiar wykonywany był po zmroku i prawdopodobnie z wnętrza samochodu, co może dodatkowo utrudniać prawidłowe "celowanie" przez cały czas pomiaru oraz może świadczyć o nieprawidłowym (w odniesieniu do wymagań instrukcji urządzenia) kącie między urządzeniem a osią jezdni.
Reasumując, może i młodzik jechał za szybko, ale wartość tego pomiaru prawie na pewno nie odpowiada jego faktycznej prędkości, która mogła być wyższa lub niższa od wskazanej, nawet znacznie. Taki dowód w istocie kwalifikuje się do wyłączenia.
Przez takich amatorów i oszustów w mundurach wielu niewinnych ludzi zostało niesłusznie ukaranych i wielu winnych (znających to, o czym wyżej napisałem) uniknęło należnej kary.
Wojsko - też mi wielka szkoła życia, błagam - nie ośmieszaj się. Wojsko dawało innej spojrzę joe na świat? Jakie? Każdy kto był wie jak to wyglądało i że to utrata praktycznie najlepszych dwóch lat w życiu. Niczego pożytecznego tam nie uczyli prócz odbierani ziemniaków. Jak jesteś dzban i dureń to żadne wojsko, harcerstwo ani zakon z ciebie ludzi nie zrobią.
Jesteśmy wolnymi ludźmi, a nie własnością państwa, żeby mogło nas sobie zabierać z normalnego życia i zamykać na dwa lata w cuchnąch koszarach. Jak tak ci się to podoba to zabieraj swoją rodzinę i wyjedź cuchnąch rosji, tam chyba jest obowiązkowa służba wojskowa.
Osobiście znam kilka osób, którym służba wojskowa złamała życie, osobiście znam przypadki takich, którzy przez wojsko stracili zdrowie, biznesy, a nawet w jednym przypadku życie. Mówię tu ciągle o służbie zasadniczej. Z tych względów ustawodawca się z tego poronionego systemu wycofał. Oczywiście, można by wprowadzić jakąś formę wojskowego przeszkolenia. Dopóki jednak nie zostanie opracowany odpowiedni, sensowny system, powrót do takiej formy, jaka istniała "za naszych czasów" należałoby traktować jako zbrodnię.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!