Historyczne miejsca w Chojnicach zebrane w jednej aplikacji
„Historyczne Chojnice” to aplikacja opracowana przez Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zawiera ona 3 trasy o różnej długości, dzięki którym można ruszyć śladami przeszłości i odkryć na nowo historycznie ważne miejsca związane z naszym miastem.
Aplikacja mobilna “Historyczne Chojnice” została opracowana przez Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, a stworzył ją zespół pod kierunkiem dra hab. Janusza Gierszewskiego, prof. AP, przy udziale chojniczan - Anity Maliszewskiej i Pawła Mynarczyka. Dzięki niej, zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą poznać lub odkryć zupełnie na nowo historycznie ważne zakamarki miasta. Na spacer śladami przeszłości można ruszyć z wykorzystaniem trzech tras o różnym poziomie trudności i długości.
Reklama | Czytaj dalej »
Trasy można pokonywać na różne sposoby: pieszo, rowerem, czy z kijkami do nordic walking, a także można komponować własne ścieżki. Za stworzenie trasy o nazwie „Śladami Filomatów po Chojnicach” o długości 9.4 km odpowiedzialna była pani Anita Maliszewska, nauczycielka z Zespołu Szkół. - W zamyśle było, żeby ta trasa łączyła Chojnice i naszą szkołę, a chojnicka szkoła wiążę się z nauczycielami i uczniami, więc wyruszyłam w taką trasę i szukałam takich punktów, gdzie na przykład mieszkali nauczyciele tej szkoły, gdzie pracowali uczniowie tej szkoły – dopowiada pani Anita. Ponadto, ścieżka ta wpisuje się idealnie w nadchodzące obchody 400-lecia istnienia LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach.
Z kolei za trasy „Klucz i brama pomorza. Chojnice w średniowieczu” (1.2 km) i „Chojnice od XVI w. do czasów współczesnych” (10.5 km), odpowiedzialny jest Paweł Mynarczyk. – Pierwsza z nich ta średniowieczna, to jest trasa związana z miastem lokacyjnym, natomiast w tej drugiej są miejsca młodsze niż te średniowieczne, ale także warte uwagi i zainteresowania tego, żeby przy nich przez chwilę przystanąć.
Aplikacja dostępna jest pod adresem https://historycznechojnice.pl/ i do końca lipca będzie można korzystać z niej bezpłatnie. By zgłaszać swoje uwagi do tej aplikacji jak również poprzedniej o pomnikach przyrody, która także była dziełem pracowników Akademii Pomorskiej, powstał specjalny adres mailowy: kontakt@chojniceiokolice.pl. – Ten adres mailowy służy państwu, żeby zgłaszać albo nowe propozycje, nowe rozwiązania, nowe punkty, nową propozycję tras – zachęca dr Martyna Bluhm z słupskiej AP. - Wszystkie informacje, których nie możemy znaleźć w aplikacji bądź rzeczy, które byśmy chcieli żeby dodatkowo się znalazły, albo nasze propozycje, to jak najbardziej zachęcamy do kontaktu pod wskazany adres mailowy.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!