Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
W ostatni weekend czerwca odbyło się comiesięczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Panie rozmawiały o książkach Anny Kamińskiej w urokliwym otoczeniu – na werandzie w ogrodzie jednej z członkiń.
Stało się już klubową tradycją, że przed wakacjami klubowiczki gości u siebie jedna z pań. Dzięki temu mogą one spotkać się na świeżym powietrzu, podziwiać letnią już przyrodę i dobrze się nastroić na nadchodzące wakacje. Tak było także i tym razem. Znalazł się czas na degustację smakołyków i świeżych owoców, na rozmowę o przeczytanych książkach i innych interesujących tematach oraz na obejrzenie ogrodu. Na początku panie podziękowały dotychczasowej moderatorce, bibliotekarce Małgorzacie Guzelak, która niedługo przechodzi na emeryturę i od września nie będzie już prowadzić klubu. Pozostanie jednak jego członkiem i zapewniła, że nadal będzie uczestniczyć w spotkaniach.
Reklama | Czytaj dalej »
Klubowiczki rozmawiały o przeczytanych książkach Anny Kamińskiej i wspominały spotkanie autorskie tej pisarki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach, w którym też uczestniczyły. Podkreślały, że podobały im się wszystkie tytuły, po które sięgnęły. Dobrze się je czytało i dowiedziały się wielu ciekawych informacji. – Anna Kamińska pisze przepięknie – chwaliła jedna z klubowiczek. Spodobała się „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”, którą pisarka tworzyła, wędrując śladami Simony Kossak. Podobnie zaciekawiła biografia tej córki słynnego malarza pt. „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”. Książka pokazuje silną kobietę o ciekawej osobowości. Znalazły się w niej też wstrząsające fakty z dzieciństwa bohaterki. Klubowiczki polecały sobie również dwie inne biografie – „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” oraz „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o Halinie Krüger-Syrokomskiej”. Opowiadały o tych dwóch kobietach gór, o różnicach w charakterach i podejściu do wspinaczek.
Jedna z pań przeczytała też najnowszą biografię pióra Anny Kamińskiej – „Kotański. Bóg. Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru”. Jak przyznała, nie znała początków Monaru, a sam Marek Kotański okazał się postacią niesamowitą, charyzmatyczną, ale także narcystyczną. Jak podkreślały dyskutujące, nie ma ludzi bez wad, dlatego w biografiach znanych osób można odnaleźć także ich słabości. Klubowiczki podkreślały, że lubią czytać biografie i tego typu literatura jest dla nich cenna. Rozmawiały także o książce „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych ”, których tematem są poszukiwania rodzin biologicznych i zetknięcia osób adoptowanych z przeszłością. Omawiając tę pozycję, panie zwróciły uwagę na silną więź między rodzeństwem, która istnieje nawet, jeśli rodzeństwo wychowywało się oddzielnie i nie wiedziało o swoim istnieniu.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się we wrześniu. Panie zaprezentują książki, które przeczytały w wakacje i które ich zdaniem warto polecić innym.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!