SÅ‚uchawki bezprzewodowe - ich charakterystyka, funkcjonalnoÅ›ci i rodzajeÂ
Nowoczesne technologie, multimedia i innowacyjne rozwiązania zalewają nas zewsząd. Każdego dnia stawiamy na komfort i wygodę obsługi różnego rodzaju multimediów, dlatego także w kwestii słuchawek sięgamy po ich wygodniejszą wersję. Słuchawki bezprzewodowe, bo o nich mowa, cieszą się u użytkowników coraz większą popularnością, sprawiając, że ich odpowiedniki z ciągnącym się kablem powoli odchodzą do lamusa.
Dzisiaj na polskim rynku dostępne są różne rodzaje słuchawek bezprzewodowych, których funkcjonalność jest zdeterminowana jakością sygnału służącą do połączeń z jednostką bazową. Poznajmy zatem najpopularniejsze rodzaje słuchawek bezprzewodowych.
Słuchawki bezprzewodowe na podczerwień
W słuchawkach na podczerwień wykorzystuje się wiązkę podczerwieni, której działanie jest zbliżone do zasady działania pilota do telewizora. Ten najmniej mobilny rodzaj słuchawek musi mieć zapewniony kontakt pomiędzy nadajnikiem a słuchawkami. Tego rodzaju słuchawki najlepiej sprawdzają się podczas statycznego siedzenia przed komputerem lub telewizorem. Wraz z poruszeniem się użytkownika i utratą łączności z nadajnikiem ich funkcjonalność zanika.
Bezprzewodowe słuchawki dzielą się na douszne i nauszne. Douszne są mało widoczne dla potencjalnego obserwatora i cechują się delikatnością. Ponadto nie zajmują dużo miejsca w kieszeni, są dyskretne i nie powodują dyskomfortu w przewodzie słuchowym. Do ich wad należy natomiast niska jakość dźwięku oraz krótka żywotność baterii. Słuchawki nauszne, chociaż nie można nazwać ich dyskretnymi, to oferują doskonałą jakość dźwięku i o wiele więcej funkcjonalności od swoich dousznych odpowiedników.
SÅ‚uchawki Bluetooth
Komunikacja Bluetooth pozwala łaczyć się z naszym urządzeniem poprzez sygnał radiowy o małej mocy. Wykorzystanie modułu Bluetooth spełnia rolę zarówno nadajnika jak i odbiornika. Po połączeniu z telefonem bądź słuchawkami zapewniona jest dwustronna łączność z innym modułem Bluetooth. Zasięg w zależności od urządzenia wynosi około 100 metrów, jednak największą zaletą Bluetooth jest niskie zużycie energii - tym samym słuchawki mogą pracować na jednej pełnej baterii nawet do 40 godzin.
SÅ‚uchawki na fale radiowe
Ten typ słuchawek działa tak jak modele na sygnał Bluetooth, z tym, że zamiast modułu korzystają one z radiowego systemu FM. Jednakże ze względu na częstość występowania zakłóceń w połączeniu, użytkownicy chętniej sięgają po słuchawki bezprzewodowe z technologią Bluetooth.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane sÄ… dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!