Rachunek za remont dworca może wzrosnąć nawet o 3 mln złotych
Wykonawca inwestycji zapowiada złożenie wniosku waloryzacyjnego. A ostateczny termin na zakończenie prac coraz bliżej.
Na remontowanym aktualnie dworcu PKP w Chojnicach trwa walka z czasem, bowiem ostatni wyznaczony termin na ukończenie inwestycji zbliża się nieubłaganie. - Mają 15 dni do zakończenia budowy i tam ostro finiszują, mamy w środę włączyć już ciepło – informuje burmistrz Arseniusz Finster. – Miałem spotkanie z inspektorem nadzoru, no jesteśmy tak na styku, żeby to zdążyć zrobić.
Reklama | Czytaj dalej »
Natomiast włodarz spodziewa się, że tuż po zakończeniu prac, wedle wcześniejszych zapowiedzi wykonawca złoży wniosek waloryzacyjny do kwoty uzyskanej podczas przetargu, ponieważ w świetle prawa ma taką możliwość. - To było 24 mln zł. Patrząc na wskaźniki waloryzacyjne to firma Apollo może nawet wnioskować o 14 procent waloryzacji tej kwoty. To byłoby ponad 3 mln zł i to jest wiadomość dla nas niekorzystna, ale żeby taką waloryzację zrobić wykonawca musi udowodnić, że w tym czasookresie, w którym wykonywał inwestycję, wzrosły koszty pracy, wzrosły koszty materiałów, wzrosły inne koszty. Nie bierzemy tu pod uwagę prac zaniechanych i prac dodatkowych, tylko bierzemy pod uwagę prace, które były kosztorysowane w momencie składania wniosku - dodaje samorządowiec.
Jednak w chojnickim Urzędzie Miasta już przygotowują się na ewentualne otrzymanie takiego dokumentu. - Sztab ludzi będzie to przeglądał, my również nie ukrywamy, że być może będziemy chcieli wykorzystać takie negocjacje sądowe, żeby to była decyzja sądu. Takie możliwości są, są tacy negocjatorzy już w sądzie pomiędzy firmami, a samorządami – zapowiada burmistrz.
Dodajmy, że inwestycja na chojnickim dworcu PKP powinna zakończyć się 17 listopada tego roku, natomiast przez następne dwa miesiące będą trwały prace odbiorowe.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (9)
- Komentarze Facebook (...)
9 komentarzy
Na kilka szynobusów i kilka autobusów (głównie miejskich) dziennie wystarczyłaby mała kasa i mała ogrzewana zimą poczekalnia.
Kinoteatr po 14 mln dodatkowych kosztów jest w pełni użytkowany, bo od początku były plany jak go wykorzystać. Na dworzec nie ma planów na przyszłość. Będzie on wykorzystany głównie jako magazyn na rzeczy i tymczasowa przechowalnia biur (jak straż miejska), jakich nikt nie chce na starym mieście. Praktycznie budynek dworca będzie stal pusty, bo nie ma funkcjonalnych planów, by go użytkować w społecznie użyteczny sposób!
Trzy czy cztery pociągi (szynobusy) na dobę podkreślą jedynie nadmiar kosztownej formy nad treścią!
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane sÄ… dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!