Dzielnicowy Krystian Krzyżkowski pomógł w uratowaniu życia bezdomnego mężczyzny
Jego upór i determinacja doprowadziły do tego, że zdołał przekonać bezdomnego do przyjęcia pomocy. Po przywiezieniu do schroniska dla osób bezdomnych okazało się, że mężczyzna cierpi na martwicę nogi, która niestety wymagała natychmiastowej amputacji z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia.
Komendant Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał podziękowanie odkierownika Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Gdyni. W liście podkreślono, że szybka i zdecydowana postawa dzielnicowego Krystiana Krzyżkowskiego odegrała kluczową rolę w uratowaniu życia bezdomnego mężczyzny. Bez wątpienia, dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego, bezdomny ma szansę na nowy początek, nawet pomimo trudności zdrowotnych.
Dzielnicowy Krystian Krzyżkowski, podczas kontroli rejonu służbowego dowiedział się, że w jego rejonie służbowym w opuszczonym budynku może przebywać bezdomny. Policjant natychmiast postanowił sprawdzić tę informację. W opuszczonym garażu pod kołdrami znalazł mężczyznę. Pomimo początkowej odmowy pomocy ze strony mężczyzny, policjant nie dał za wygraną. Jego upór i determinacja doprowadziły do tego, że zdołał przekonać bezdomnego do przyjęcia pomocy. Zdecydował się on zgodzić na przywiezienie do Schroniska dla osób Bezdomnych w Wielu.
Reklama | Czytaj dalej »
Niestety, po przybyciu do schroniska okazało się, że sytuacja jest bardziej złożona. Mężczyzna cierpiał na martwicę nogi, która niestety wymagała natychmiastowej amputacji z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia.
Historia dzielnicowego Krzyżkowskiego stanowi doskonały przykład determinacji i empatii, jakie wielu funkcjonariuszy policji wkłada w swoją służbę. To także przypomnienie, że czasem jedna zdecydowana decyzja może mieć ogromny wpływ na czyjeś życie. Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy, powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Jeśli mamy informacje o miejscach przebywania osób bezdomnych, możemy skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!