Wystawa Danuty Joppek 'Południki. Boom!'
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Danuty Joppek. Wernisaż odbędzie się 16 maja o godz. 18:00 w sali wystawowej.

Danuta Joppek uprawia głównie malarstwo. Kuratorka i współorganizatorka wystaw w kraju i za granicą, w tym autorskiego cyklu międzynarodowych wystaw zbiorowych „W drodze...” oraz cyklu „Grunt to Rodzinka”. Jest autorką tekstów analitycznych o sztuce. Jej obrazy inspirują poetów i pisarzy.
W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w zbiorowych w kraju i za granicą, głównie we Francji. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki, trzykrotnie Marszałka Województwa Pomorskiego.Trzykrotnie otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska, dwa razy Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego. Biogram w Encyklopedii Gdańskiej Gedanopedia. Monograficzne wydanie dwumiesięcznika Autograf styczeń – luty 2016. Artystka mieszka i tworzy w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej oraz w Nicei (Francja)
Reklama | Czytaj dalej »
(...) delikatna, krucha, jak woal: ona czuje dotyk pędzla, czuje tkankę malarską i presję płótna. Wrażliwa, pracowita, myśląca – prawdziwa artystka. Bardzo ją lubię, popieram sercem (…) fragment wypowiedzi prof. Kazimierza „Kacha” Ostrowskiego zanotowanej przez Jacka Kotlicę w 1998.
Wystawę będzie otwarta do 2 czerwca.
Wstęp wolny.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!