Młodzieżowa Rada Miejska w Chojnicach: Zdrowie psychiczne i wspólne inicjatywy na rzecz młodzieży
3 grudnia 2024 roku odbyła się II sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chojnicach. Obrady miały miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, gromadząc zarówno młodych radnych, jak i zaproszonych gości, którzy wsparli inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności.
Jednomyślność i zaangażowanie młodzieży
Sesja rozpoczęła się od spraw regulaminowych, w tym stwierdzenia kworum, powitania gości przez przewodniczącą obradom Kornelię Wozikowską oraz wręczenia zaświadczeń nowym radnym, którzy nie mogli uczestniczyć w 1. sesji. Kolejnym punktem obrad była prezentacja i dyskusja nad projektem „Niebieska Skrzyneczka Zdrowia Psychicznego”, którego celem jest wsparcie psychologiczne młodzieży w chojnickich szkołach. Wszystkie uchwały przyjęto jednogłośnie, co podkreśla zgodność młodych radnych w realizacji działań na rzecz ich rówieśników.Radna Kornelia Lis ze Szkoły Technicznej im. Dywizjonu 303 BZDZ bardzo przekonująco uzasadniała potrzebę zainstalowania w szkołach skrzynek do anonimowego zgłaszania palących kwestii dotyczących problemów młodzieży, powołując się przy tym na doświadczenia innych samorządów.
Reklama | Czytaj dalej »
Znaczący goście sesji
W obradach uczestniczyli radni miejscy Kamil Kaczmarek i Andrzej Płata, radny sejmiku wojewódzkiego Adam Bondarenko oraz Grzegorz Szlanga – reżyser i zaangażowany działacz kulturalny. Reżyser reprezentujący ChCK wyraził wdzięczność za wspólną inicjatywę – koncert dla dzieci „Dźwiękoludki”, planowany na 5 grudnia 2024 roku. Zaznaczył, że takie wydarzenia wzmacniają więzi społeczne i wspierają rozwój młodych talentów.
Koordynacja obrad i wsparcie psychologiczne
Spotkanie koordynował opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej, Michał Karpiak, który dbał o sprawny przebieg sesji. Kluczowym tematem obrad było zdrowie psychiczne młodzieży. Projekt „Niebieska Skrzyneczka Zdrowia Psychicznego” zakłada stworzenie w szkołach punktów wsparcia psychologicznego oraz organizację warsztatów i szkoleń. Monika Kruk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnicach podkreśliła, że szybkie wsparcie w sytuacjach kryzysowych i edukacja nauczycieli to fundament przeciwdziałania problemom psychicznym młodzieży.
Niepokojący głos w dyskusji zabrała uczennica szkoły branżowej I stopnia z ul, Angowickiej, radna Zuzanna Ludzkowska, która zwróciła uwagę na przemoc w trakcie przerw i bójki, do których dochodzi w obrębie szkoły. Radni poszukiwali drogi rozwiązania tych problemów poprzez warsztaty i może udział Policji w edukowaniu o konsekwencjach takich zachowań. W dyskusji zwrócono również uwagę na rolę nauczycieli w zapobieganiu takim sytuacjom.
Plany na przyszłość
Podczas wolnych wniosków radni podziękowali za wsparcie projektu oraz zaangażowanie w organizację wydarzeń, takich jak koncert „Dźwiękoludki”. Podjęto także temat przyszłych inicjatyw, w tym warsztatów integracyjnych i działań edukacyjnych, które mają na celu poprawę jakości życia młodzieży w Chojnicach.
II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej pokazała, że młodzi radni potrafią efektywnie współpracować zarówno między sobą, jak i z doświadczonymi przedstawicielami władz lokalnych. To przykład zaangażowania i odpowiedzialności, który może inspirować innych.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!