Rytel powrócił do Macierzy
30 stycznia upamiętnia rocznicę wkroczenia do Rytla wojsk generała Józefa Hallera. Z tej okazji delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej oraz prezentacji historycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Rytlu, którzy przybliżyli znaczenie tego dnia dla lokalnej społeczności. W otoczeniu pocztów sztandarowych delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą, po czym ks. proboszcz Sylwester Bąk odmówił modlitwę za tych, którzy walczyli i polegli w obronie Niepodległości Pomorza.


W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, radni, członkowie rady sołeckiej wraz z sołtysem, a także dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły.

Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!