Ul. Zamieście. Ciemno, krzywo i mokro
Egipskie ciemności, dziura na dziurze i podmywane posesje – na to skarżą się mieszkańcy okolic ulicy Zamieście przy nowo wybudowanym tzw. zachodnim obejściu Chojnic.
Mieszkańcy zwrócili się do mnie abym pomógł im w rozwiązaniu tych problemów – mówi Patryk Tobolski, radny Rady Miejskiej w Chojnicach. – Napisałem interpelację do burmistrza. Na razie czekam na odpowiedź.
Po uruchomieniu zachodniego obejścia ruch na ulicy Zamieście znacznie się zwiększył, dlatego zdaniem mieszkańców okolicznych ulic: Bratnego, Herberta i Białoszewskiego, należy jak najszybciej inwestować w infrastrukturę drogową w tym rejonie miasta.
Reklama | Czytaj dalej »

Gdy popada deszcz, stoimy po kostki w wodzie – mówi mieszkanka ul. Bratnego. – No i ta nierówna nawierzchnia z płyt. Robią się coraz większe uskoki.
W okolicach jest 50 domów jednorodzinnych, mieszka tu kilkaset osób a liczba ta będzie rosnąć – mówi Tobolski. – Jeździ tędy wiele osób odwożąc dzieci do Szkoły Podstawowej nr 7.
Mieszkańcy domagają się jak najszybszej instalacji oświetlenia ulicznego, wyrównania płyt i poboczy oraz odprowadzenia nadmiaru wody.
Co na to Urząd Miasta?
Jeśli chodzi o bieżące utrzymanie tej drogi to na pewno mieszkańcy mogą liczyć na naszą pomoc – zapewnia Jarosław Rekowski, dyrektor Wydziału Komunalnego UM Chojnice. – W razie potrzeby będziemy wymieniać płyty, wyrównywać pobocze, tak aby jak najwygodniej korzystało się z tej drogi. Wkrótce dokonamy przeglądu ulicy i wykonamy potrzebne prace.
Na kompleksową budowę ulicy wraz z oświetleniem i infrastrukturą kanalizacyjną trzeba będzie poczekać. Dwa lata, może dłużej. W kolejce są inne inwestycje jak chociażby ulica Gryfa Pomorskiego wraz z przyległościami.
Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia Zamieścia. Obok Żeromskiego jest to druga kluczowa ulica w tym rejonie łącząca zachodnie obejście z osiedlem – kontynuuje dyrektor. - Ale na razie przygotowujemy się do przebudowy właśnie ulic Żeromskiego i Miłosza. To obecnie nasz priorytet.
Wygląda na to, że mieszkańcy będą musieli zabezpieczyć się w latarki, saperki, worki z piaskiem i... cierpliwość. Tej ostatniej potrzeba najwięcej.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (19)
- Komentarze Facebook ()
19 komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!