DKF marzec. Konkurs rozstrzygnięty.
W marcu czeka nas aż pięć seansów DKF-u, warto się na nie wybrać, tym bardziej, że repertuar jest całkiem interesujący. Portal Chojnice24 ma dla Was dwa karnety na marcowe projekcje DKF-u, zapraszamy do konkursu.
Limits of controle (1.03)
Reżyseria: Jim Jarmusch
Scenariusz: Jim Jarmusch
Obsada: Tilda Swinton, Bill Murray, Gael García Bernal, Isaach De Bankolé, John Hurt, Óscar Jaenada
Produkcja: USA, Hiszpania, Japonia, 2009
Gatunek: dramat, kryminał
Czas trwania: 116 min
Gwiazdorska obsada: Bill Murray, Tilda Swinton, Gael Garcia Bernal w kolejnym długo oczekiwanym filmie Jima Jarmuscha, twórcy m.in. "Broken Flowers" i "Ghost Dog – Droga Samuraja". Reżyser powraca do chętnie stosowanego wcześniej, sztafażu kina gangsterskiego i po raz kolejny przedstawia bohatera w podróży, który tym razem nie zostanie osadzony w popkulturowej, amerykańskiej przestrzeni, lecz w Europie.
Demakijaż (8.03)
Reżyseria: Maria Sadowska , Dorota Lamparska, Anna Maliszewska
Scenariusz: Maria Sadowska , Dorota Lamparska, Anna Maliszewska
Obsada: Anita Jancia, Adam Woronowicz, Magdalena Czerwińska, Łukasz Simlat, Joanna Szczepkowska, Jan Wieczorkowski, Borys Szyc
Produkcja: Polska, 2009
Czas trwania: 110 min
"Demakijaż" to pełnometrażowy film fabularny składający się z trzech półgodzinnych filmów:
"Non stop kolor" w reżyserii Marii Sadowskiej,
"Droga wewnętrzna" w reżyserii Doroty Lamparskiej,
"Pokój szybkich randek" w reżyserii Anny Maliszewskiej.
Wszystkie trzy filmy powstały w ramach programu "30 minut" koordynowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio "Młodzi i Film" im. Andrzeja Munka. Filmy "Demakijażu" to autorskie wypowiedzi młodych kobiet. Wszystkie trzy reżyserki są przed pełnometrażowym debiutem fabularnym.
"Non stop kolor" Marii Sadowskiej doskonale i z ogromnym wyczuciem pokazuje muzyczne środowisko warszawskiego clubbingu, czyli pokolenie bez rewolucji i kultury, kochające muzykę i nieustającą zabawę.
"Droga wewnętrzna" Doroty Lamparskiej jest alegoryczną opowieścią o wyborach młodych ludzi i ograniczeniach, z jakimi się nieustannie spotykają.
"Pokój szybkich randek" Anny Maliszewskiej to przejmująca historia o naturze miłości w obliczu nagłego nieszczęścia i próby czasu.
Fish tank (15.03)
Reżyseria: Andrea Arnold
Scenariusz: Andrea Arnold
Obsada: Michael Fassbender, Harry Treadaway, Jason Maza, Charlotte Collins, Chelsea Chase, Kierston Wareing
Produkcja: Wielka Brytania, 2009
Gatunek: dramat
Czas trwania: 124 min
Nagrodzony przez jury tegorocznego festiwalu w Cannes, film w reżyserii uhonorowanej Oscarem Andrei Arnold. Przejmująca opowieść o dorastaniu i walce o swoje marzenia. Mia ma 15 lat. Nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie potrzebuje nikogo. Jej silny charakter i agresywna postawa budzą strach rówieśników. Gdy jest sama - tańczy. I wierzy w to, że kiedyś spełni swoje marzenia. Pewnego dnia jej matka przyprowadza do domu tajemniczego mężczyznę o imieniu Connor. Jego nieoczekiwana obecność wzburzy krew. Uwolni emocje, których nikt się nie spodziewał.
Tatarak (22.03)
Reżyseria: Andrzej Wajda
Scenariusz: Andrzej Wajda
Obsada: Krystyna Janda, Paweł Szajda , Jan Englert, Julia Pietrucha, Paweł Tomaszewski
Produkcja: Polska, 2009
Gatunek: dramat obyczajowy
Czas trwania: 85 min
Historia starzejącej się, doświadczonej życiem i schorowanej doktorowej Marty borykającej się z nudą i wspomnieniami. Żyje ze swym mężem w małym miasteczku. Przypadek sprawi, że przypomni sobie, czym jest miłość, a nawet fizyczna fascynacja. Spotkanie z młodym mężczyzną i jego tragiczna śmierć w trakcie wspólnej kąpieli wywołują w niej uczucia i reakcje, jakich sama się nie spodziewała.
Biała wstążka (29.03)
Reżyseria: Michael Haneke
Scenariusz: Michael Haneke
Obsada: Janina Fautz, Michael Schenk, Leonard Proxauf, Leonie Benesch, Anne-Kathrin Gummich, Kai-Peter Malina
Produkcja: Austria, Francja, Niemcy, Włochy
Gatunek: dramat
Czas trwania: 144 min
Reżyser Michael Haneke, twórca takich filmów jak "Pianistka" i "Ukryte", tym razem przygląda się społeczności niemieckiej tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej. Akcja filmu "Biała wstążka" została osadzona w małej protestanckiej miejscowości na północy Niemiec. W latach 1913-1914 spokojne życie mieszkańców zostaje zakłócone przez serię dziwnych zdarzeń. Wydają się być one karą wymierzoną lokalnej społeczności i okazują się być związane z powszechnie przyjętym surowym modelem wychowania. Haneke pokazuje rzeczywistość z punktu widzenia uczniów jednej ze szkół, których rodzice poprzez dobre maniery i wypełnianie obowiązków religijnych dążą do ideału (jego symbolem jest tytułowa biała wstążka). Ich działania są jednak często podszyte zdradą, zakłamaniem, nienawiścią i wykańczaniem psychicznym.
Reklama | Czytaj dalej »
UWAGA KONKURS: Mamy karnety dla pierwszych dwóch osób, które prześlą maile na adres konkurs@chojnice24.pl , w temacie wpisując DKF, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa).
Karnety wygrali: Piotr Pogwizd i Łukasz Cisewski. Do odbioru będą w kasie ChDK przed seansem. Gratulujemy!
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (5)
- Komentarze Facebook (...)
5 komentarzy
pozdrawiam
Potem wychodzą takie akcje jak tutaj:
http://www.sport.pl/koszykowka/1,65031,7590846,Mecz_Gwiazd_PLK__SMS_zrobi_z_ciebie_gwiazde.html
Ma wygrać najlepsze zdjęcie. EOT!
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!