Ósemkowicze na turnieju
W sobotę 24 kwietnia 2010 r. w Słupsku odbył się V Turniej Bokserski im. Aleksego Antkiewicza, dwukrotnego medalisty olimpijskiego z Londynu 1948 r. - brązowy medal (pierwszy medal olimpijski po wojnie dla reprezentacji Polski) oraz z Helsinek 1952 r. srebrny medal.Aleksy Antkiewicz był wieloletnim działaczem i szkoleniowcem klubu sportowego „Czarni” Słupsk, za którego to działalności niniejszy klub święcił największe sukcesy. A. Antkiewicz w swojej karierze trenerskiej wychował dwóch brązowych medalistów olimpijskich Kazimierza Adacha - Moskwa 1980 r. oraz Jana Dydaka – Seul 1988 r.
Cztery poprzednie turnieje z opisywanego cyklu rozgrywane były w międzynarodowej obsadzie zawodniczej. W tym roku na ringu w Słupsku zaprezentowali się pięściarze z Polski oraz z Weren w Niemczech.
Reklama | Czytaj dalej »
Podczas zawodów odbyło się 6 walk towarzyskich i 9 walk turniejowych w kategoriach wiekowych młodzik, kadet, junior i senior. Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice do turnieju wystawił 4 zawodników. Młodzik 34 kg Michał Łęgowski zremisował w walce towarzyskiej z reprezentantem gospodarzy Patrykiem Budysiem „Czarni” Słupsk. Kadet 60 kg Kazimierz Łęgowski pokonał w widowiskowy i pewny sposób Pawła Kamińskiego „Róża” Karlino. W walce towarzyskiej w wadze do 69 kg z powodu braku zawodników spotkało się dwóch „Ósemkowiczów” Marcin Myszka i Rami Al Dahhan. Pojedynek zakończył się remisem.
- Po raz kolejny reprezentanci naszego klubu uczestniczyli w opisywanym powyżej turnieju, który w roku bieżącym miał nieco skromniejszą oprawę niż w latach poprzednich. Niestety żadnemu z naszych zawodników nie udało się powalczyć w walkach międzynarodowych. Niemniej jak wynika z opinii trenera Marcina Łęgowskiego, wszyscy „ósemkowicze” zasłużyli na pochwałę prezentując ładny i dojrzały boks. Sobotni występ był szczególnie ważny dla Kazika Łęgowskiego, który wchodzi w ostateczny etap przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. XVI O.O.M. odbędzie się w Radomiu 3-9.05.2010r. Najbliższe plany startowe to XVIII „Sobota Bokserska”, która odbędzie się 1.05.2010r. w hali widowiskowo-sportowej Centrum Parku w Chojnicach. Początek turnieju nastąpi o godzinie 12.00. Jak zwykle zapraszamy sympatyków boksu na walki we wszystkich kategoriach wiekowych przewidywanych przez Polski Związek Bokserski - powiedział trener Andrzej Plata.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (2)
- Komentarze Facebook (...)

USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
2 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!