Prezentacja trenera i dyrektora sportowego w Chojniczance
Wczoraj w klubie MKS Chojniczanka na konferencji prasowej przedstawiono nowego szkoleniowca Grzegorza Kapicę oraz Dawida Frąckowiaka, dyrektora sportowego który odpowiedzialny będzie za stronę organizacjyjną klubu.
Prezes Polasik tak skomentował wybór nowego szkoleniowca: spośród wszystkich kandydatur, kandydatura Grzegorza Kapicy wydawała się Nam najbardziej spójna i rokująca sukcesy Chojniczanki w przyszłym sezonie.
Grzegorz Kapica odpowiadając na liczne pytania dziennikarzy powiedział między innymi: trzeba otworzyć nową książkę z nagłówkiem II liga i teraz pisać nowy rozdział. Drużyna ma dobrze grać w piłkę nożną, ma dobrze reprezentować to miasto. Drużyna piłkarska to jest coś co musi funkcjonować od początku do końca to jest od momentu wejścia do szatni do momentu wyjścia z tej szatni. Jeśli to ma dobrze funkcjonować to temu trzeba poświęcać dużo czasu. Jeśli to się będzie robiło po łebkach wszystko się gdzieś tam w pewnym momencie rozejdzie, bo trzeba mieć w każdej chwili wgląd na to, co się w tej szatni i w tej drużynie dzieje, i reagować bardzo szybko bo wtedy jest szansa że to wszystko będzie funkcjonowało i taką strategię działania przyjelismy tutaj, bo taka strategia działania zawsze mi towarzyszyła.
Do 1 lipca pracodawcą nowego trenera był Ruch Chorzów, gdzie pracował on jako skaut. Jako trener pracował ostatnio w II ligowej Poloni Słubice. W swojej trenerskiej karierze pracował on również w takich klubach jak: Polonia Bytom, KS Myszków. Rymer, Wawel, rezerwy Ruchu Chorzów, Janiny Libiąż czy Grunwald Halemba.
Reklama | Czytaj dalej »
W sezonie 1981/82 z 15 celnymi trafieniami został królem strzelców broniąc barw pierwszoligowej Szombierki Bytom. Może się on również pochwalić mistrzostwem Polski zdobytym z Ruchem Chorzów w sezonie 1988/89 czy zdobyciem podwójnej korony z Lechem Poznań w sezonie 1983/84 (Puchar i Mistrzostwo Polski).
Chojniczankę przed inauguracją sezonu, czekają jeszcze sparingi z Flotą Świnoujście, Pogonią Szczecin, Catrusią Kartuzy, Kaszubią Kościerzyna i Viktorią Koronowo.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (34)
- Komentarze Facebook (...)

USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
34 komentarzy
z tworca awansu Chojniczanki? Uwazam, ze dla dobra druzyny lepszym wyjsciem byloby, zeby trenowal ja trener, ktory cos osiagnal dzieki swojej pracy i systematycznosci. A Kapica? Zaloze sie o czapke gruszek, ze to niewypal!
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!