UPR też idzie do wyborów
Środowiska prawicowe działające w naszym regionie uznały najwyraźniej, że w pojedynkę w nadchodzących wyborach samorządowych nie mają zbytnich szans, aby powalczyć o władzę. Dlatego do działającego od niedawna porozumienia przystępują coraz to nowi członkowie. I choć nie mają jeszcze ani swojej oficjalnej nazwy, ani programu, ani wytypowanych osób, które będą się ubiegać o najważniejsze stanowiska, to chcą być realną alternatywą lokalnej unii wójtów i burmistrzów.
Do koalicji, w której w skład wchodzą Porozumienie Samorządowe, Chrześcijański Ruch Samorządowy, osoby związane ze stworzonym w 2006 komitetem wyborczym Niezależni oraz środowiskiem osób z Czerska, które w poprzednich wyborach tworzyły komitet wyborczy Praworządność i Samorządność, dołączyło wczoraj środowisko osób związanych z Unią Polityki Realnej. I choć jest ono niewielkie, bo reprezentujący je Tomasz Szlachetka ocenił, że w Chojnicach sympatyków tego ugrupowania jest około 40, to chcą zacząć aktywnie działać.
Reklama | Czytaj dalej »
- Dzięki UPR chcemy się zwrócić do ludzi młodych, którzy nie ukończyli jeszcze 25 roku życia – powiedział jeden z sygnatariuszy porozumienia Marcin Wenta.
Ma to być możliwe dzięki hasłom "wolnościowym", których część ma się pojawić w wciąż tworzonym programie wyborczym. Jego główne założenia, jak zapewniają liderzy porozumienia, przedstawione zostaną już niebawem. Podobnie jak lista nazwisk osób, które będą kandydować na najbardziej reprezentatywne stanowiska w naszym regionie. Czy wśród nich pojawią się inicjały nowego sygnatariusza? Nie wiadomo, gdyż o szczegółach środowisko prawicowe wciąż nie chcą mówić. Sam Tomasz Szlachetka także bardzo ostrożnie mówił o sobie i roli jaką zamierza odegrać ugrupowanie, które reprezentuje.
- Dlaczego UPR w Chojnicach? Jest to jedyna alternatywa, która ma realną szansę przeciwstawić się trwającej w naszym regionie unii wójtów i burmistrzów. Cieszę się, że po raz pierwszy tak duże środowiska chcą wspólnie działać i zrobić coś dla naszego regionu. Widzę jak miasto i gmina się zmieniają, ale chyba nie w tym kierunku co powinny. Po co nam proste drogi skoro nie będzie nas stać na samochód? Poza tym potrzebne są przejrzyste zasady gospodarowania finansami. Buduje się wizerunek miasta Chojnice jako ładnego, ale czy to wystarczy? Właśnie skończyłem studia. Wraz ze mną uczelnię opuściło 88 osób, z tego pracę mają trzy – mówił Szlachetka.
Zapowiedział także, że jego celem będzie doprowadzenie do przejrzystego gospodarowania publicznymi środkami oraz niepodwyższanie podatków czy wprowadzanie nowych opłat dla mieszkańców.
- Chcemy prowadzić merytoryczną kampanię. Rozmawiać o rzeczach ważnych dla lokalnej społeczności. Dzięki szerokiej unii środowisk prawicowych liczmy też na to, że uda się nam trafić bo bardzo szerokiego grona wyborów – powiedział na koniec Marcin Wenta.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (22)
- Komentarze Facebook ()
22 komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!